Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Някой има ли представа къде се намира буксата за диагностиката на този звяр ?
    Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
    Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
    Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
    Gilera RX 125 Arizona

    Коментар


    • От: Terracan

      Отдолу под волана - леко в ляво.

      Коментар


      • От: Terracan

        Здравейте колеги да ви се похваля и аз.
        2005 година,163 коня,автомат,кожа още разучавам ама имам и 2,3 проблема с него

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image2.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5707974

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image3.jpg
Прегледи:1
Размер:103.3 КБ
ID:5707975

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image1.jpg
Прегледи:1
Размер:88.0 КБ
ID:5707976

        Коментар


        • От: Terracan

          Честито колега! Много безаварийни километри! Аз от месец съм с почти същия - досега само затвърждава мнението ми за страхотна машина. Още веднъж честито Сподели какви са проблемите. Надявам се, да не са сериозни и скоро да му се радваш в пълния му блясък
          Последно редактирано от tzetzo_slavista; 27-03-16, 19:47.
          Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
          Ямаха ХТ 600Е 95г.

          Коментар


          • От: Terracan

            Честито!
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • От: Terracan

              Честито колега !
              Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
              Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
              Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
              Gilera RX 125 Arizona

              Коментар


              • От: Terracan

                Честито внимавай с дюзите и помпата че Аз моя още го карам, но бая ядове брах
                08854467O8
                LZ1YDA
                Hundai Terracan 2.9 CRDI
                Suzuki Samurai 1.1

                Коментар


                • От: Terracan

                  Ами така като взехме джипа.
                  1.вечерта видях,че не светят циферблатите а само стрелките и трябва да намеря точните лампички или може и led
                  2.плафона отгоре не работи дисплея.
                  3.не духа толкова топло колкото се очаква.На затворена клапа върти вътре и е по-добре.
                  4.не съм сменил само маслото на скоростната кутия,майтора каза че щом привключва без да се усеща било Ok
                  общо взето тва са му проблемите �� ще съм благодарен ако помогнете или дадете идеи ��

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Първо Честито !
                    Крушките ще ги видиш като свалиш таблото/лесно е/ , по спомен са миниатюрни с дълги крачета.Аз ги намерих в едно денонощно магазинче до Нестле в Люлин.Не зная на какъв плафон не ти работи дисплея - може би имаш пред вид часовника /него не съм го разглобявал/. За топлото -виж си охладителната течност в радиатора/не в преливното казанче/ , може и да има въздух в системата или проблем с клапите , но е малко вероятно. Имай пред вид , че Теракана не загрява бързо на место -трябва си движение.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      За крушките по таблото, за съжаление явно е нормално, защото и аз имам 1 или 2 на километража от едната страна(по-скоро две), плюс и на няколко от бутоните по таблото, а и в пепелника. Предполагам са различни и не са универсални за навсякъде. Измислих само как да сваля тази от пепелника без да разглобявам нищо, но за бутоните и таблото нямам идея. Ако помогнете със съвет как се подменят крушките ще съм благодарен.
                      За маслото в автоматичната скоростна кутия. Още не съм го сменил, но смятам да го направя. Това е най-скъпият възел в автомобила и според мен е силно препоръчително да се смени и да почне да се кара "на чисто". Все пак и това масло има живот и пробег - около 100000 км и 6 години в зависимост от производителя. Побира 10,5 литра. Това е при пълно източване и смяна на филтъра.
                      Парното не ми е направило впечатление да е слабо, но все пак това е 10 годишна кола, и много от нещата, които не се сменят по един автомобил, идва времето да са сменят при нас за съжаление. Най малкото радиаторчето има отлагания отвътре и полепнала прах отвън и не топлоотдава като ново. Не знам как е при теракана, дано и скоро не разбера, но при други модели и клапите играят много важна роля, с техните дунапренени уплътнения, които се разпрашават с годините. Това естествено, че всичко останало по системата е наред. Иначе ми направи впечатление, че на място загрява бавно, но подкара ли се, си вдига до оптималната температура ( една идея под средата) и не мърда.
                      Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                      Ямаха ХТ 600Е 95г.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Плафона го има и във вариант с дисплей (не само часовник)
                        Играе роля на компас. Може би при него е такъв

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Може и да е дисплея за компас , барометър и алтимер ,но , доколкото зная тези екстри са само за корейския пазар /при руснаците ги има много такива , но на 2.5 двигателя/ , за Европа е само часовник.Принципно аз разбирам под понятието плафон нещо , което служи за осветление -такъв има на тавана по средата и два мънички отпред.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Колега аз съм поръчал различни цветове за моя,LED-и да на различни размери са всичките ) като сложа на моя,ще кача снимки и останалите ако някой ги иска да ми каже
                            Същия ще е със часовника на него,звъннах казаха 30 лева целия

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Здравейте колеги! От една седмица обикалям из Пловдивските автокъщи за читав Теракан, но взех да се разочарова. Нито един от "перфектните" екземпляри нямаше суха раздатка, скорости навсякъде масло. Моля за малко съдействие относно избор двоумя се автоматик или ръчка най-вероятно 150 к.с. Харесах няколко Теракана в София- автоматика е в автокъща "кентавър" явно е на някой колега от София понеже е регистрирана, също ми попаднаха по обявите и няколко частни. Бюджетът ми е до 6,5- 7 х.лв. Ако имате наблюдения и идеи ще ми бъдат от полза. А искам да попитам омаслена раздатка означава ли проблем с усложнения? Благодаря предварително!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X