Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    [QUOTE=hundai teraccan;2889488]Жоро,мисля си същото но видимо по маркучите всичко е наред.Още когато "духна" глава и правеше въпросните гейзери от капачката сега да чукна на дърво ги няма.Тогава ти ме посъветва да сменя маркучите,така и направих.Отностно локвичка то с кората на агрегата,трудно би се видяло.Трябва явно да се вдигне на подемник и да се гледа детайлно.
    Интересно ми е че само във казанчето изчезва,когато отворя капачката на термостата си има интиф

    Нали знаеш, че казанчето служи за балансьор на системата, ако трябва антифриз от та се набавя, при излишък там отива! Виж си маркучите към казанчето, може там да е проблема!
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • От: Terracan

      Здравейте,
      Имам въпрос относно 4Н - мога ли постоянно да карам на 4Н сега зимата и да не го изключвам така няколко седмици? Например изключвам вечер на 4Н и сутрин потеглям на 4Н?

      Благодаря!

      Коментар


      • От: Terracan

        Колега , можеш денонощно да караш на 4Н , Но - само по път , който е мокър,кален,заснежен. Силно непрепоръчително е да караш така на сух асфалт , защото се разтяга веригата в раздатката и може да станат и куп други неприятности.

        Коментар


        • От: Terracan

          и на мокър асфалт не е добре да се ползва 4Н - само на меки настилки, или асфалт покрит с киша, лед...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от alexsv_17 Преглед на мнение
            Здравейте,
            Имам въпрос относно 4Н - мога ли постоянно да карам на 4Н сега зимата ...
            Може, но ! принципa e 4H да се ползва само върху хлъзгави настилки, т.е. върху сняг, кал, пясък и т.н.
            HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
            Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

            Коментар


            • От: Terracan

              [QUOTE=zoro-1;2889647]
              Първоначално публикуван от hundai teraccan Преглед на мнение
              Жоро,мисля си същото но видимо по маркучите всичко е наред.Още когато "духна" глава и правеше въпросните гейзери от капачката сега да чукна на дърво ги няма.Тогава ти ме посъветва да сменя маркучите,така и направих.Отностно локвичка то с кората на агрегата,трудно би се видяло.Трябва явно да се вдигне на подемник и да се гледа детайлно.
              Интересно ми е че само във казанчето изчезва,когато отворя капачката на термостата си има интиф

              Нали знаеш, че казанчето служи за балансьор на системата, ако трябва антифриз от та се набавя, при излишък там отива! Виж си маркучите към казанчето, може там да е проблема!
              Жоро,мисля че тука може да си доста прав !
              Благодаря за насоката,не се бях сетил точно за това маркуче.

              Коментар


              • От: Terracan

                [QUOTE=hundai teraccan;2890774]
                Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                Жоро,мисля че тука може да си доста прав !
                Благодаря за насоката,не се бях сетил точно за това маркуче.
                Маркучите може и да са повече от един. Направо ги смени със все скобите им. Само от офрума знам за 3-4 случая при които проблема беше точно това, та не е някаква рядкост.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Маркуча е един , но има гадното свойство да се протрива на скобата , която го държи на път за казанчето. Аз там съм подложел гума за да не се трие от вибрациите.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Колеги искам малко помощ -след като включа 4Н предния мост се включва но понякога без да съм го изключвал остановявам че вече не работи мислех да отида на сервиз но сутринта правих проби и всичко беше наред.Дли има проблеми с включването когато отдоло е заледен.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Лед или кал отдолу не трябва да влияят върху включването или изключването. Погледни си /зная , че времето е гадно/ вакумния превключвател отдолу -махни маншона и при включване и изключване трябва да се движи металната ос с ход около 3-4 см. Възможно е да се е пробила гумената мембрана ,която е вътре в самия превключвател и да не задържа , а е възможно и някъде по маркучите да има пропуски.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Искам да попитам относно слагането на чип. Гледам няколко обяви има с чипосани двигатели, които фабрично са 150к.с. , а след чипа стават 180к.с.Естествено в лицензирани сервизи е правена манипулацията Има ли някаква опастност за двигателя, след слагането на чипа?
                        Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                        Ямаха ХТ 600Е 95г.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Колеги помагайте моля. Сутринта теракана запалил за около половин минута, след което загаснал и няма палене. Върти, но не пали. Чек-а си гасне и не свети след това. Дайте идеи какво може да е. Дюзите не са рециклирани. Може ли да е от тях?
                          И има ли начин да се разбере на място защото не мога да я закарам никъде. Благодаря предварително

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първи заподозрян - калпава нафта, еле пък ако си сипвал в последните по-топли дни.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от vaso22 Преглед на мнение
                              ....
                              И има ли начин да се разбере на място защото не мога да я закарам никъде. Благодаря предварително
                              Има начин, някой, обзаведен с необходимите за диагностика устройства да дойде на място. Ще даде насока. Ремонт е малко вероятно да може да се направи.
                              Та най добре си избери подготвен за тая марка сервиз и репатрак.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Нафтата е от Еко. Сипвана преди седмица може би. Тогава беше по-студено.Иначе говорих с един човек и утре трябва да дойде за диагностика. Нали уж е по-топло тия дни. Възможно ли е да е замръзнала?
                                Благодаря за отзивите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X