Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Виж дали по таблото не е пипано, може да има разхлабена връзка. Уви такъв проблем още не сме борили. Това не трябва да те плаши. Винаги НИЕ него
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
      Виж дали по таблото не е пипано,
      Това как може да стане? Известен ли ви е читав електричар, който да може да се справи с този проблем?

      Коментар


      • От: Terracan

        Колега , провери си всички предпазители и релета- дали са здрави и дали дават добър контакт. Друго , което ми идва на ум - протрита изолация на кабелите - какво означава "част от информационните лампи ?

        Коментар


        • От: Terracan

          Част от информационните лампи значи, че част от тях работят, друга не. Например тези за светлините, за ербега за коланите, за отворените врати работят. Неработят тия за свещите, и т.н.

          Коментар


          • От: Terracan

            Виж дали светват когато дадеш на контакт. Една от варияцийте на автотъргашите е че когато има проблем с нещо и неговата лампа не спира да свети е просто да я откачат от буксата, друго може да е просто изгоряла лампа.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • От: Terracan

              С това няма проблеми. Всичко си светва например сутринта като я запаля. Все пак това ми е сигурно тридесетата кола, от тях последните 5 са дизели и съм наясно коя лампа и стрелка кога и какво трябва да показва. Не винаги, но после като загася двигателя и врътна ключа стрелките не реагират и част от лампите не светват. Но двигателя си запалва нормално. Инженер ДВГ съм все пак, но не познавам електросистемата на Теракана и не ми се пипа насляпо. Затова питах.

              Коментар


              • От: Terracan

                Здравейте колеги,
                Теракана ми дава грешки в компютъра - 1119,1120(налягане на комарела или дозиращ възел) и 0100-дебитомер(разходомер).
                При вдигане над 3500 оборота педала за газта се изключва и няма подаване на никакво гориво.Загасям колата за около 5мин и се възстановява.Казаха ми че МОЖЕ БИ са за смяна-Дебитомер,помпа дизел и Дюзите(които са доста скъпи). Имате ли идея дали това е така при тези симптоми?

                Коментар


                • От: Terracan

                  Лошо.Каде ти го казаха това?В офицялният сервиз трябва с точност да ти кажат каде е проблема.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Здравей колежке/бях се объркал , че сте колега/, доколкото зная , тези 2 грешки/Р1119 и Р1120/ излизат заедно , когато има проблем с дюзите , предполагам , че третата е в следствие на другите.Това се отнася за работния им режим - вместо да разпръскват горивото на мъгла , го подават на капки. Това , че след 3 500 оборота не можеш да подаваш газ е аварийния режим на двигателя/с цел да не се развали/ - светва ли ти чек енджина при тези обороти? Сменяван ли е горивния филтър , ако не ,си го смени. Дюзите /ако съм прав/ е хубаво да се сменят и 4те."Добрата новина" е , че ги рециклират и стават като нови - спестяваш пари за нови.Моят съвет е да почнеш с дюзите - тук има доста разбиращии колеги, те може също да помогнат.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Благодаря за отговора колеги,Къде рециклират дюзите и успешна ли е тази операция?
                      А колкото до чек енджина- не светва при тези обороти.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Това че дюзите текат никой компютър не може да го види, връщат много обратна нафта, налягането в рейла пада и чека светва.
                        Само че при нея не свети, така че задачката е сложна. Първото което ми минава е извадена крушка на чека ако е купуван Теракана от джамбази.
                        Сещам се и че при неработещ дебитомер чека също не свети, така че започнете от дебитомера, почистете го със спрей за дебитомери или го заменете задължително с оригинален.
                        Последно редактирано от kastro; 13-02-13, 14:16.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Относно дюзите - правиха ми ги тук http://sdc.ovo.bg/ , дават и гаранция. Откакто съм ги правил не съм имал проблеми - беше доста отдавна.Колегата kastro е прав за ваденето на лампи , но това лесно се разбира - като дадеш на контакт / при диагностиката на системите/ свети ли?

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                            Това че дюзите текат никой компютър не може да го види, връщат много обратна нафта, налягането в рейла пада и чека светва.
                            Само че при нея не свети, така че задачката е сложна. Първото което ми минава е извадена крушка на чека ако е купуван Теракана от джамбази.
                            Сещам се и че при неработещ дебитомер чека също не свети, така че започнете от дебитомера, почистете го със спрей за дебитомери или го заменете задължително с оригинален.
                            Виждат ги когато си с точния софтуер за модела и с лаптоп а не с универсален комп за грешки!
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              Виждат ги когато си с точния софтуер за модела и с лаптоп а не с универсален комп за грешки!
                              Какво виждат, механиката на дюзата няма как да видят. Най-лесно е с измерване на обратната нафта.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Благодаря ви колеги за отговорите по темата.Това със рециклирането на дюзи сигурно ли е,чух и лоши и добри отзиви?
                                Има ли някой добър сервиз в София за Теракана,но да не е оторозирания сервиз?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X