Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Горния пост беше за възникнал такъв проблем:
    -светнаха 3 крушки едновременно- на горивния филтър, спирачки и акумулатор (от ляво на дясно).От време на време премигват, друг път светят стабилно. След което светнаха постоянно!

    Коментар


    • От: Terracan

      Здравейте, изготвих една малка табличка, на базата на информацията от сайта на мотул, която дава бегла представа какви масла, за какви пари и в какво количество трябват при едно начално обслужване на теракан. Табличката се отнася за Terracan с ръчни скорости и LSD на задния диф, какъвто е моя. Ако някой иска по-подробна информация, може да влезе в линка над таблицата.

      Прикачени файлове
      Последно редактирано от rafiky; 08-03-16, 16:28.
      Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
      Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
      Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
      Gilera RX 125 Arizona

      Коментар


      • От: Terracan

        Чудесна табличка си направил. Браво!
        Само дето тия интервали не са ли малко къси?

        Коментар


        • От: Terracan

          Доста от интервалите нямат общо с истината.

          Коментар


          • От: Terracan

            Интервалите съм ги взел от сайта, който съм посочил, както и цялата информация в табличката. Поради тази причина не смея да заявявам "това е така и точка", ами напротив, очаквам вашите мнения, като по-старши собственици на модела . За интервалите на маслата по диференциалите и на мен ми се видя малко космическо, като се има предвид, че не съм чувал никой да ги сменя преди 30 000 км пробег, но не съм имал опит и не смеех да проявявам своеволия в писането. А моята работа по табличката се явява един прост превод на информацията от МОТУЛ с цел да олесня колеги, които не знаят английски. Давайте мнения смело колеги, моето тери е при мен от две седмици и имам какво да науча.
            Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
            Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
            Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
            Gilera RX 125 Arizona

            Коментар


            • От: Terracan

              Имам ги и в табличен вид от сервизното ръководство , но нещо не ги намирам в момента.
              За четене :https://atlib.ru/tehdata/data?id=14154

              Коментар


              • От: Terracan

                Коригирах интервалите и допълних някои работи, според сайта, който даде колега. Ако някой прояви желание, мога да му изпратя и PDF файл, удобен за принтиране.
                Ето резултата :

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Terracan_Lubricants.png
Прегледи:2
Размер:159.0 КБ
ID:5706069
                Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                Gilera RX 125 Arizona

                Коментар


                • От: Terracan

                  Мерси за таблицата колега, полезна е :-)
                  А сега и аз да попитам - като ми слагаха ксенона ми потурчиха едната капачка на фара...не обърнах внимание и 2 години по-късно фара матира отвътре.
                  Разбира се има вариант да ми го полират...но от там следва отваряне на фара и т.н. галимации...като пак трябва да търся капачка по моргите, защото неминуемо след време отново ще нматира без капачка.

                  Та, намерих си фарче от катастрофирал, но е фейсов Теракан, а моя е преди фейса. За стоповете знам, че не стават, но фара става ли? Някой има ли идея?
                  ....!

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    А тук искам и аз да питам нещо - кой теракан е фейсов и кой не ? Този с решетката на дупки ли се води фейсов ?
                    Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                    Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                    Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                    Gilera RX 125 Arizona

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      А и колега, какви пари ти излезе ксенона (Предполагам само на късите си сложил) и доволен ли си от него ?
                      Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                      Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                      Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                      Gilera RX 125 Arizona

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Разликите , освен в решетката са в правоъгълната форма на фаровете за мъгла , задните стопове , цвета на кожата в салона , приборите на арматурното табло и още доста , но това го има изписано на много места.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          На мен визуално ми е ясно каква е разликата между моделите преди и след 2005, просто не бях сигурен дали този след 2005 се приема за фейсов. Между другото в тази връзка мога да добавя, че моят е 2004 година и е със салона на фейсовия, но визията на нефейсовия и това, което ми направи огромно впечатление и малко ме разочарова е, че джантите макар да са същите на визия, като на моделите до 2003 година, се оказаха 16 цолови, като на моделите след 2005 - та и такива преходни екземпляри не са изключение.
                          Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                          Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                          Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                          Gilera RX 125 Arizona

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            99% от Тераканите са с 16" сток, мнооого рядко се срещат 15". Но виж афтурмаркет, максимумът който съм виждал е 20" с ниски гуми...а когато си намеря правилните гуми ще разберем дали ще събере и 17" с 33-ка гума
                            А ксенона съм доволен да - но не пести пари тук. То вече разликата е незначителна - за под 200лв страшен можеш да си вземеш.
                            ....!

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Остане ли джипа това ще е първото нещо, което ще направя. С тези лупи си е грехота просто
                              Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                              Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                              Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                              Gilera RX 125 Arizona

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                И все пак - някой има ли идея фар след фейса същия както на преди ли е?
                                ....!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X