Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да работи двигателя, ако те затрупа сняг ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли да работи двигателя, ако те затрупа сняг ?

    Зимата започва и се питам следното. Ако автомобилът аварира, попадне в задръстване, и изобщо се налага да остане неподвижен за цялата нощ, при обилен снеговалеж, а Вие да пренощувате вътре, то опасно ли е да се остави на работещ двигател, с цел отопление. Чувал съм какви ли не страхотии за отровени от газове, препоръки за свързване на маркуч към ауспуха и извеждането му над нивото на колата.
    Бих се радвал на компетентно мнение и да не ни се налага.
    Благодаря
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    Ние с брат ми спахме 2 дена в колата (не джипа) в Разлог при минус 16-17 градуса и обилен снеговалеж, единствения проблем който може да имаш е да ти прегрее, ако решетката е пълна със сняг и муфата не ти е изправна, газовете от ауспуха си топят снега като масло, а иначе в колата дори на запален двигател пак си е кучи студ като отвън има силен вятър.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от fanatic
      ... като отвън има силен вятър.
      Вие сте късметлии с този вятър (макар и замръзнали късметлии), ако няма вятър Големият проблем е Въглеродният ОКИС, безцветен газ без миризма който се свързва перманентно (надявам се добре да си спомням уроците отпреди доста години) с червенит кръвни телца, с което блокира усвояването на кислорода и разнасянето му из тялото - смърта чрез ЗАДУШАВАНЕ май се казваше Леталният изход в такива случай, така че Аз лично бих внимавал много в тихо време затрупан под снега с помъркващ двигател до мен, първо заспиваш, а после НЕ се събуждаш.
      Та по-добре да не се оставяме да попаднем в подобна ситуация!

      Коментар


      • #4
        Да и аз съм чувал , че в това е проблема, снегът те затрупва и в пряспата изгорелите газове остават около автомобила, и проникват вътре. Ефекта е че неусетно ти се доспива. Ауспухът наисина топи снега, но до каква дебелина ?
        Не може да няма нещо писано по въпроса, някой дали е чел и откъде ??
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          Естествено ,че изхода е летален в повечето случай
          и аз съм преспивал в колата зимата :x
          Проблема не е само в ауспуха,малка част влиза и през парното,което при снеговалеж бива затрупано.......така че don't try this at home!!!
          IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

          Коментар


          • #6
            Не си играйте с огъня! Хиляди човеци са загинали по този начин. Ако замръзвате задължително преди това трябва да се разрие хубаво около колата и чак тогава да се пусне двигателя. И никога да не се спи на пуснат двигател...защото съня може да е много, много дълъг...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Днес в пресата имаше такъв случай!
              В Австрия на един паркинг са намерили българин спрял да пренощува със запален двигател!! Парното пропускало изгорели газове - летален изход!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #8
                Разбрах. Наистина е смъртоносно, макар да изглежда безобидно. 10х!
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  А ако знаеш руски : http://www.off-road-drive.ru/index.php?link=152237

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от alex_markov
                    Първоначално публикуван от fanatic
                    ... като отвън има силен вятър.
                    Вие сте късметлии с този вятър (макар и замръзнали късметлии), ако няма вятър Големият проблем е Въглеродният ОКИС, безцветен газ без миризма който се свързва перманентно (надявам се добре да си спомням уроците отпреди доста години) с червенит кръвни телца, с което блокира усвояването на кислорода и разнасянето му из тялото - смърта чрез ЗАДУШАВАНЕ май се казваше Леталният изход в такива случай, така че Аз лично бих внимавал много в тихо време затрупан под снега с помъркващ двигател до мен, първо заспиваш, а после НЕ се събуждаш.
                    Та по-добре да не се оставяме да попаднем в подобна ситуация!
                    може би не се разбра от горния ми пост, но ние не бяхме ПОД снега, просто беше позатрупана колата но причината да спим в нея главно беше че любезните и гостоприемни банскалий ни срязаха и 4-те гуми с дълги 20 см. разрези отстрани, а това беше далечната 94-а и гумаджий имаше чак в Благоевград, тези в Разлог намаха гуми, единия ден мина в безуспешни опити да се лепят и да се кара с вътрешни но опитите приключиха за 5 км. от Банско до Разлог а вторият ден в чакане на помощ от София която така и не дойде.....
                    Та сняг имаше доста, пари за хотел нямаше и гуми нямаше а по-късно и бензин нямаше сега ми е смешно ама като се сетя какво ни беше тогава ми иде да се върна в Банско с пушка
                    А също така колата се палеше през 30 минути и се гасеше докато се спи.... трябваше да го спомена в началото....
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      Т`ва за маркуча видях че е писано горе най сигурно е с противогаз с хопкалитов (мисля че така се казваше) патрон .Той беше специално за CO, но и той предпазваше до 1-2 часа така че файда няма.
                      4x4=16

                      Коментар


                      • #12
                        тестовете на братушките /само че при газене на дълбока вода/ гарантират летален изход при УАЗ и почти безпроблемно "минаване" на теста с други /западни и японски/ марки... Даже за НИСАН ТИТАН пишат, че газовете от ауспуха може да се примат за безвредни

                        просто уазът има смъртоносна комбинация от лошо изгаряне на сместа + дупки в пода през които влизат газовете от ауспуха

                        Лошото е, че СО е без цвят и мирис, а на всичкото отгоре дейста приспиващо
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Тедо нещо не си разбрал добре смисъла на статията. УАЗ с брезентов покрив е доброто решение в случая а лошото с метален... И в статията се описват проблемите като се тестват само тези машини. При брезентовия покрив проветрението е логично по-добро и затова са такива резултатите... Всъщност ако в теста участваше някоя по-добре уплътнена западна машина резултатите за нея щяха да са още по-зле точно поради този факт!

                          Недейте си мисли или остава с впечатление че някоя западна машина е по-добра в случая или по-безопасна...

                          ВСИЧКИ МАШИНИ АКО ЩЕ И ЕВРО 4 ДА СА ПРОИЗВЕЖДАТ ОГРОМНИ КОЛИЧЕСТВА CO2 КОЙТО Е СМЪРТОНОСЕН! НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ ВИ МИРИШЕ НА АСПУХА ИЛИ НЕ! ПО-ДОБРОТО УПЛЪТНЕНИЕ НА КУПЕТО Е НОЖ С ДВЕ ОСТРИЕТА И В СЛУЧАЯ ВРЕДИ, ВЪОБЩЕ НЕ СЕ НАДЯВАЙТЕ НА НЕГО... НЯМА АВТОМОБИЛ С ХЕРМЕТИЧНО КУПЕ... ГАЗА ВИНАГИ НАМИРА ОТКЪДЕ ДА ВЛЕЗЕ!
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            да не става объркване - СО2 е безвреден, а СО е отровен. Вторият е и признак за недоизгаряне на горивото - часто от функцията на катализаторите е премахването на СО / по формулата 2*СО + О2 = 2*СО2 /

                            това е тестът за уаз
                            а http://www.off-road-drive.ru/index.p...str=стиксза "иномарките"
                            в заключението на втората статия братушките са написали, че на практика западните модели не са опасни при същите условия, при които в уаза си "пътник"
                            да не се разбира погрешно - не искам обидя марката, просто такива са фактите!
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Не Прави това . както каза венци, това е ига със огъня.,
                              Колата не е изолирана да предпазва СО да не влиза.
                              Всъщност колите са направени да НЕ са хермитик.
                              СО ще влиза от всички вентове, файъруол ( дето разделя кабината и двигателя ) през вратите ( между двигателя и вратата и през тапицерията ) и вентовете за вакум като затваряш вратите ( разположени различно на различните модели ) и наи много през самото парно.
                              НЕ ГО ПРАВИ !!!!
                              земи си чувал за спане ( не някои ефтен по $10 ) и да не ти дава господ да закъсаш в сняг.
                              Колата ЩЕ работи. Снега нямя да и пречи да запали. Освен ако не е от най старите дизели.
                              Ако ти се наложи, по добре сли в снега. Колата ще те предпази от вятъра, но не и от студа. при минус 20 до 3-4 часа може и да си заминал. Тялото няма да може да работи когато температурата падне под 85Ф.( около 32)
                              CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                              http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                              http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X