Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

    На 16 джанта какъв е максималния размер с който може да се кара нормална Нива.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

  • #2
    До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

    Колега има много теми. Ползвай търцачката. Ако поорежеш малко калниците ще се поберат малко по-големи гуми. За какво предимно ще я ползваш че ти трябват макс размер гуми 16"

    Коментар


    • #3
      До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

      6,5R16 ако не се лъжа...

      Коментар


      • #4
        До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

        Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
        6,5R16 ако не се лъжа...
        Фабрично Нивата излиза с гуми 175/16 много тесна гума, има много плюсове тази гума.Но смешно стой на нивата. За кал и сняг дайте идей за размер.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #5
          До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

          Ами за сняг и кал е точно този размер, но зависи от предназначението на гумата.
          И пред мен стоеше тази дилема, но изборът на гуми различни от руските не е голям и цената на другите е доста по-висока. Най-добре върви в някой сервиз и там ще ти извадят каталози за гуми и джанти. Стават джантите от Сузуки Самурай, Дайхацу-Фероза и старата Волга, но са 15 цолови. Също и във форума е писано много.
          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

          Коментар


          • #6
            До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

            Ще караме с руски гуми.Някой колега с Вили 5 да каже как се държат зимата,аз съм с вили10 за лятото е прекрасна гума/руска/
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

              Колега като цена са перфектния вариант за Нивата.Що се касае до поведение на асфалт са меко казано отврат-освен,че са шумни са и доста опасни,когато асфалта е мокър или заледен.Но това е нормално предвид малката контактна площ с настилката.Все пак тези гуми са най-вече за извън пътя и като повечето такива е нормално да се провалят на шосе.Иначе за в гората и за кални баири се представат на ниво.Снегът също не ги спира,стига да не е прекалено дълбок и мокър.Най-лесно с тях се затъва в пясък и мочурливи терени-гумата е тясна с агресивен грайфер и лесно се закопава.Това са изводите от моите експерименти с тоя вид гуми.Между другото сега се сетих за един друг модел руски гуми,които последните години доста нашумяха-КАМА-И-511.Това отличен компромисен вариант между шосейно каране и лек офроуд.Освен това се държат добре на сняг.Разбира се има и много по-добри гуми,но те вече не са руски.Щом караш с ВЛИ-10 и си свикнал с тях знай,че ако преминеш на ВЛИ-5 ще трябва доста повече да внимаваш на асфалта-Поведението им на шосе е коренно различно от шосейката ВЛИ-10.
              Последно редактирано от Янко Желязков; 29-08-09, 20:31.

              Коментар


              • #8
                До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                В кал и сняг с ВЛИ 5 не съм закъсвал предимно в тежки терени карам но не е гума за асвалт шумна и мисля че малко вдига разхода на бензин .

                Коментар


                • #9
                  До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                  Първоначално публикуван от TOTO75 Преглед на мнение
                  В кал и сняг с ВЛИ 5 не съм закъсвал предимно в тежки терени карам но не е гума за асвалт шумна и мисля че малко вдига разхода на бензин .
                  Не си попадал на много дълбок сняг - кал, че Влито е много тясно и за секунда "лягаш" по корем, там ти трябва контактна повърхност на гумата. Купих Нивата с 4 нови не монтирани гуми Вли - 5 и само след 200-300 км. ги продадох, като ги замених с Кобри, който смея да твърдя са в пъти по-добри.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                    Не си попадал на много дълбок сняг - кал, че Влито е много тясно и за секунда "лягаш" по корем, там ти трябва контактна повърхност на гумата. Купих Нивата с 4 нови не монтирани гуми Вли - 5 и само след 200-300 км. ги продадох, като ги замених с Кобри, който смея да твърдя са в пъти по-добри.
                    Е добре де колега нали тия тънките гуми ВЛИ-5, ЛАССА ОК-144 са добри в снега защото са тесни, а кобрите като са по-широки и с по-твърд каучук ако не бъркам

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                      215 регенерат влизат
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                        Първоначално публикуван от h1pn03ui4 Преглед на мнение
                        Е добре де колега нали тия тънките гуми ВЛИ-5, ЛАССА ОК-144 са добри в снега защото са тесни, а кобрите като са по-широки и с по-твърд каучук ако не бъркам
                        Прочети по-добре, какво съм написал - Дълбок сняг,кал. Тесните гуми са добри, когато е плитък снега,калта и под него е твърдо - така тънката гума "реже" горната мека повърхности зацепва.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                          Колега я най-добре кажи в какви преобладаващи терени ще караш Нивата за да ти препоръчаме съответните гуми,защото така можем да си пишем до утре.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                            Аз както казах вече 5 години съм с ласа 144 ок и мога да твърдя че за сняг не стават.За кал бих казал че са добри ,дори отлични,добре се самопочистват и вдигат клиранса на нивата поне с 4-5 см ,тъи като са по високи от стандартните вли-5.За сняг над 25-30 см ти трябва друга гума,но общо взето са един от наи добрите варианти за гуми на нивата.Сега чакам отзиви от колегата Киро за гумите инса турбо 205/80 и мисля и аз да си сложа на нивата такива.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива



                              http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/r...zina/test3.htm

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X