Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

    Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
    А разхода как е с този размер?
    Разхода не знам как е,обаче този размер не е много подходящ за Нива.Гумата е широчка и сравнително ниска.Виж,ако размера е 205/80R16,тогава бих се съгласил.

    Коментар


    • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

      Янко, тази 205/80/16 няма ли да опира? Иначе я има точно моята мечтана гума в този размер.
      Александър

      Коментар


      • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Янко, тази 205/80/16 няма ли да опира? Иначе я има точно моята мечтана гума в този размер.
        Да-може би,но смятам,че ако се сложат на стандартните джанти опирането ще е нещо минимално.Всъщност не съм много сигурен.Просто не съм карал с такива гуми,но имам желание.Най-много ме блазнят заради височината,оттам вече и клиренсът отдолу ще е друг,а нали ден през ден сме в гората и коловозите.....

        Коментар


        • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

          Размер 205/80-16 гумата е висока 73.4 Размер 205/70-16 е 69.3 1гума ще опира яко.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

            Колеги някой слагал ли е джанти от Волга 15 на Нива, става въпрос трябва ли втулка между джантата и главината.Цетралния отвора е по голям на Волгата.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

              Втулка не ти трябва.Щом такива джанти ти харесват слагаш и караш.

              Коментар


              • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр.0125.jpg
Прегледи:2
Размер:113.1 КБ
ID:5237444
                Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                Колеги някой слагал ли е джанти от Волга 15 на Нива, става въпрос трябва ли втулка между джантата и главината.Цетралния отвора е по голям на Волгата.
                Да, ама трябва да изпилиш малко от външният ръб на спирачният апарат, защото опират отпред, за от зад няма проблеми.
                Колеги, относно гумите с правилният лифт 205 80 16 , си влизат без проблем и не опират никъде. Гумата от която съм най- доволен е Инса турбо - спешал трак (шарката на кайман), карал съм нови руски гуми , Малатеста Кобра и Ласа, но инсата е уникална.
                Последно редактирано от kiro_vd; 23-12-10, 08:17. Причина: допълнение

                Коментар


                • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                  Здравейте Ниваджии,някой може ли да ми каже колко е офсета на джантите на Нива.

                  Коментар


                  • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                    Колеги,който може да помогне на моя градски,че аз не се сещам колко беше офсета....

                    Коментар


                    • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                      Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                      Втулка не ти трябва.Щом такива джанти ти харесват слагаш и караш.
                      Не ми харесва но за гората е супер джанта,изнесена навън спрямо Нивовата джанта 4см.
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                        Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
                        Здравейте Ниваджии,някой може ли да ми каже колко е офсета на джантите на Нива.
                        5J х 16 Н2 ET 58
                        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                        Коментар


                        • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                          Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                          5J х 16 Н2 ET 58
                          PCD - 5 x 139.7 , 16 цола, Централен отвор 98.0
                          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                          Коментар


                          • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                            Пак не можах да прочета всички мнения,но цялата тема е изначално закриваема,защото в заглавието се сблъскват две противоположни тези.И така Нивата е много чаровна защото е :1.фултайм.2.с тесни и високи гуми(приличен клирънс) и дотам с плюсовете.Бях сложил на моята едни 225 и някой като се изпикае почва да буксува.Отделно ако се наложи да управляваш трябва да си мистър Олимпия.Сега на пазара има много варианти ,но трябва да се има предвид ,че тя конструктивно не отговаря.Офсета на 15 цоловите джанти е такъв ,че винаги излизат навън и са нужни доработки.Лично мисля че агресивно калния 16 цолов вариант на Ласа е най -добре при запазване на оригиналните джанти(които м/у впрочем са небалансируеми).Абе въобще лаф да става.П.С.Най-хубавата Нива е служебната,която в петък се пълни догоре с бензин от шофьора и се оставя на началника да ходи на лов събота и неделя.Понеделник се вкарва в бокса и се почва -карета,главини,ризи,бутала,драскотини по калниците(цялостно боядисване),гуми,климатици....и до петък-цикъла се завърта.Вервайте ми -гледал съм го тоя филм,даже съм бил и важен статист в него.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              Пак не можах да прочета всички мнения,но цялата тема е изначално закриваема,защото в заглавието се сблъскват две противоположни тези.И така Нивата е много чаровна защото е :1.фултайм.2.с тесни и високи гуми(приличен клирънс) и дотам с плюсовете.Бях сложил на моята едни 225 и някой като се изпикае почва да буксува.Отделно ако се наложи да управляваш трябва да си мистър Олимпия.Сега на пазара има много варианти ,но трябва да се има предвид ,че тя конструктивно не отговаря.Офсета на 15 цоловите джанти е такъв ,че винаги излизат навън и са нужни доработки.Лично мисля че агресивно калния 16 цолов вариант на Ласа е най -добре при запазване на оригиналните джанти(които м/у впрочем са небалансируеми).Абе въобще лаф да става.П.С.Най-хубавата Нива е служебната,която в петък се пълни догоре с бензин от шофьора и се оставя на началника да ходи на лов събота и неделя.Понеделник се вкарва в бокса и се почва -карета,главини,ризи,бутала,драскотини по калниците(цялостно боядисване),гуми,климатици....и до петък-цикъла се завърта.Вервайте ми -гледал съм го тоя филм,даже съм бил и важен статист в него.
                              Все си мислех, че такива мнения вече няма да срещам. Не е допустимо някой да твърди, че сериозно познава Нивата и да не осъзнава, че най-голямото и предимство е наличието на бавни предавки в съчетание с фултайм. А това за понеделника, просто не е за коментар. И не знам каква е идеята за гуми 225, т.е. знам.

                              Коментар


                              • От: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                                Ами той шефа явно такова каране има, че каквато и джипка да му дадеш няма да му е особено трудно в неделя да я върне за основен ремонт... А относно гумите много малки си й сложил на Нивата ( само 225 мм), трябвало поне 265 да са, за да върви нормално. Това в кръга на шегата, дано носиш на майтап! Нивата неслучайно излиза от завода с тънки и високи гуми, за да може относително слабичкият малолитражен мотор да ги развърта добре по асфалта и извън него и същевременно да се запази приличен клиренс от 22 см. Широките гуми на джанти 15 цола не се отразяват много добре на Нивата, моята я взех с витарови джанти и гуми 215/75 Р15 и много малко са случаите, в които тази широчина ми е помагала отколкото да ми създава проблеми. Освен значително повишаване на разхода, опиране във веждите май единственото предимство на тези гуми е че повишават стандартния клиренс на машината с 3 см ( от 22 на 25 см).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X