Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не си купувайте Acer

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не си купувайте Acer

    Снощи, след година и половина безпроблемна експлоатация, преносимият ми компютър Acer даде фира. Според симптомите е заминал видеоконтролерът. Иначе всичко останало по компа си работи.
    Въпреки, че когато избирах, специално си търсих лаптоп с отделна видеокарта и видеопамет, а не от тия, дето използват оперативната памет, сега се оказва, че видеото е така закачено, че единственият лек е смяна на цялото дъно.
    Според предадената ми информация, от сервиза на Acer посъветвали "клиентът да си купи друг лаптоп", щото смяната на дъното цяла да отнеме поне 6 седмици и да струва колкото половин нова машина. :x

    Няма техника, която да не може да се повреди, обаче подобен подход ми иде малко в повече. При положение, че имам един настолен комп, който работи от 10 (десет) години без сериозни проблеми, ми се вижда дива свинщина да ме съветват да хвърля на боклука почти нов и напълно работоспособен лаптоп и то далеч не от най-евтините.
    Не заради друго, а защото производителят не е предвидил по-прост вариант за замяна на компонент като видеокартата (нещо, което при настолните е работа за не повече от 5 минути).

    Значи, от тук нататък за мен марка Acer не съществува!
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    Спокойно и с IBM и HP e така

    Коментар


    • #3
      То май като цяло при преносимите е проблемна смяната на чаркове. Затова и по-често частите са на едно парче и не стават за отделни подмени. Пазарна икономика, братче, ш'си купувате всичко от-до...
      Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

      Коментар


      • #4
        Re: Не си купувайте Acer

        Първоначално публикуван от V93
        Снощи, след година и половина безпроблемна експлоатация, преносимият ми компютър Acer даде фира. Според симптомите е заминал видеоконтролерът. Иначе всичко останало по компа си работи.
        Въпреки, че когато избирах, специално си търсих лаптоп с отделна видеокарта и видеопамет, а не от тия, дето използват оперативната памет, сега се оказва, че видеото е така закачено, че единственият лек е смяна на цялото дъно.
        Според предадената ми информация, от сервиза на Acer посъветвали "клиентът да си купи друг лаптоп", щото смяната на дъното цяла да отнеме поне 6 седмици и да струва колкото половин нова машина. :x

        Няма техника, която да не може да се повреди, обаче подобен подход ми иде малко в повече. При положение, че имам един настолен комп, който работи от 10 (десет) години без сериозни проблеми, ми се вижда дива свинщина да ме съветват да хвърля на боклука почти нов и напълно работоспособен лаптоп и то далеч не от най-евтините.
        Не заради друго, а защото производителят не е предвидил по-прост вариант за замяна на компонент като видеокартата (нещо, което при настолните е работа за не повече от 5 минути).

        Значи, от тук нататък за мен марка Acer не съществува!
        Не е ли още в гаранция тая пущина !?
        ама че гадост !
        то понякога и самото име си говори .. А-СЕР .. да ме прощавате за черния хумор и особено V93

        Коментар


        • #5
          Е, кво значи да предвиди подмяна на прост компонент?! При тези играчки, които имат един куп функционалност набутана в 2,5 кг какво искаш? Интеграция - това е положението. Изгори ли ти видеото, брой, че ти е заминал чипсетът, т.е. дъното.

          Единственото спасение е за парите на скъп модел да си купуваме по-евтините и не толкова производителни машини, но с разширена гаранция и като стане нещо ти го сменят. Хипотетичният оставащ вариант е да познаваш когото трябва.

          По моите наблюдения ACER са едни от най-стабилните машини като цяло. За НР и Toshiba да не си отварям устата. Почти всички доставчици не поддържат складови наличности на резервни части и като ти се поскапе лаптоп с обикновена гаранция, откарваш 2 месеца, за да ти сменят нещо (обикновено дъното).

          Нека, все пак имаме предвид, че техниката предназначена за българкия пазар често е с леко съмнителна биография.

          Та, като зачеркваш ACER, с какво ще го смениш? Със Sony ли?

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
            Единственото спасение е за парите на скъп модел да си купуваме по-евтините и не толкова производителни машини, но с разширена гаранция и като стане нещо ти го сменят.
            Тъкмо си търся нов. Та кой, казваш, е тоя, дето е без пари и с голяма гаранция? Щото аз знам за едни, дето продаваха по-евтини асемблирани тук лаптопи, ама без каквато и да било гаранция.

            Освен това, какво правиш, ако "по-евтините и не толкова производителни машини" просто не ти вършат работа, щото дисплеят им е калпав, РАМ-ът - малко, дискът до никъде не стига, wireless няма, DVD записвачка - също ?!?

            П.П. А вместо Acer се оглеждам за Thinkpad или ТУ-шиба
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Бе, кво ми изопачаваш думите, че има безплатни лаптопи?! Това е решение да си вземеш за същия бюджет по-евтин модел с разширена гаранция към него. Щом парите не са проблем, купи си разширената гаранция и за скъпия модел. При почти всички лаптопи обикновената гаранция е колкото да не е без хич.

              Тия, евтините, за които говориш са т.нар. OEM noname серии, дето се правиш, че сам си ги асемблираш и сам си ги именуваш.

              А ти на кво викаш калпав диспелей и малко памет? Еле пък с малък диск и без DVD записвачка?! Тамън вчера подмятах едно Fujitsu CoreDuo, 1 GB RAM, 80 GB HDD, DVD RW, XGA и прочее простотийки, таман за цена, класифицираща го като евтин модел. А кажи ми, че тези параметри са ти малко и просто ще се учудя, че бичиш видео монтаж или 3D моделиране на лаптопа.

              При лаптопите единственият начин да не се разочароваш от дадена марка рано или късно е да не си я купуваш.

              Коментар


              • #8
                И аз съм на същото мнение относно тази марка, двама колеги имат такива лаптопи и на двамата им изгърмяха още в гаранцията.
                [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                  Това е решение да си вземеш за същия бюджет по-евтин модел с разширена гаранция към него.
                  Ами там е проблемът, че, когато купувах, "по-евтините" модели бяха преобладаващо със Селерон, 40 Гб диск, 256 РАМ, без wireless, видеопамет за сметка на РАМ-а и т.н. А освен видеомонтаж има и други приложения, които искат силен процесор, повечко памет и качествен дисплей. Това, че не са ти известни, не значи че няма такива.

                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                  Тамън вчера подмятах едно Fujitsu CoreDuo, 1 GB RAM, 80 GB HDD, DVD RW, XGA и прочее простотийки, таман за цена, класифицираща го като евтин модел. А кажи ми, че тези параметри са ти малко и просто ще се учудя, че бичиш видео монтаж или 3D моделиране на лаптопа.
                  При лаптопите единственият начин да не се разочароваш от дадена марка рано или късно е да не си я купуваш.
                  Миналата година баш от Fujitsu-Siemens ме отказаха заради ниска надеждност и чести дефекти.
                  А 80 Гб хич не са много. Аз 60 вече имам почти пълен.

                  И накрая, определено смятам за ненормално лаптоп за 1200+ евра да живее година и половина. Консуматив за тия пари ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Имам някакви впечатления от разни приложения, които искат сериозни машини и чието място много рядко е на лаптопа. Обаче ако ги ползваш тях, разходът ти за хардуеър е пренебрежим, пък ако щеш си купи и някое Vaio за 5000 кинта, бзе ДДС. Та, мисълта ми е, че когато реша да бича на последния Autodesk Inventor "на крак", ще съм принуден да си взема най-яката машина с най-разтеглената гаранция.

                    А, че 80 гиги не са много, зависи кой как се отпусне. Аз на десктопа имам 2х400 и чакам blueray-а, за да поосвободя малко място, че са догоре.

                    Какво смяташ за нормално е едно на ръка, ама моите впечатления са от два железни лаптопа - един Asus за 1300 долара и едно Fujitsu за 1200 кинта. Същевременно то НРта и от Dell-ове за по 3500 кинта съм се напатил, така че кой каквото и откъдето докопа.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                      моите впечатления са от два железни лаптопа - един Asus за 1300 долара
                      А сега някой да каже нещо за лаптопите на Асус. Щото от продукти на тази фирма (дъна) имам само положителни впечатления. В т.ч. и благодарение на един стар чекрък, който имам от 10 години, и който все още не ще да се скапе, та ми е жал да го изхвърля.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Моите впечатления са от 4 Asus-а, които са ми минали през ръцете и върху които все още имам наблюдения - неубиваеми машини. Обаче сред болшинството потребители реномето им е на непредставителни и нерономирани лаптопи. Повечето пъти, когато съм ги препоръчвал са ме гледали като натровени. Кво да обяснявам, че това са компютри за работа, а не за гъзария...

                        Коментар


                        • #13
                          От поне 4 години съм само с HP ноутбуци а освен тези които ползваме във фирмата сме и продали няколкостотин броя. Общо повредените от всичките са под 2% което ми се вижда съвсем нормално... Но разбира се е обща тенденция машините да се поевтиняват все повече и повече което неминуемо се отразява на качеството. Затова съвета ми е да се купува само ноутбук с 3 годишна гаранция защото след три години той така или иначе за нищо не става без значение дали работи или не а междувременно всеки проблем се поправя безплатно...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer
                            Моите впечатления са от 4 Asus-а, които са ми минали през ръцете и върху които все още имам наблюдения - неубиваеми машини. Обаче сред болшинството потребители реномето им е на непредставителни и нерономирани лаптопи. Повечето пъти, когато съм ги препоръчвал са ме гледали като натровени. Кво да обяснявам, че това са компютри за работа, а не за гъзария...
                            Майтапа е че Единственият ГЪЗАРСКИ нотбук който съм жиждал е Именно АСУС - при мой клиент, го зърнах - беше от МАХАГОН и беше напаравен да Изглежда Гъзарски

                            А иначе една лястовичка пролет не прави - по един случай да се зачерква марка? (аз поне две УАЗ-ки смених докато...) .
                            Ето и мойте "50 цента" - сменил съм 5-6 нотбука НР - имал съм изгорели пиксели (за който ми смениха дисплеите) и най-новият има някакъв проблем (работи си добре но рестартите му се опъват - добре че си го хибернирам та рестартирам веднъж в месеца), сега чакам дъно за него - в гаранция. Та по накратко, купувайте си Топ модела (обикновенно е с най-високо качество и най-дълга гаранция) и го сменяите на 1 максимум 2 години, след това повредата е само въпрос на време, а счупен диск при повечето хора води до СЕРИОЗНА ЗАГУБА НА ИНФОРМАЦИЯ!!! (казвам при повечето защото малцина съхраняват РЕГУЛЯРНО безценната си информация на НЯКОЛКО сигурни места)

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от alex_markov
                              (казвам при повечето защото малцина съхраняват РЕГУЛЯРНО безценната си информация на НЯКОЛКО сигурни места)
                              Ами аз съм от тези малцина.Не може съдбата на хората да зависи от тебе и ти да нямаш ...1,19лв /дневно /,да съхраниш инфото от днес .От минимум 5 години всичко което минава през ръцете ми ,се съхранява двойно защитено ,дали на дискети ,дали на CD,дали на презаписваеми ,но факт е ,че го имам . И не може да се изгуби.
                              B+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X