Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедки, шнорхели ... И за кво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лебедки, шнорхели ... И за кво?


  • #2
    За красота

    Коментар


    • #3
      Стефане ... давам каса бира да видя това на живо .... а ако е твоята Багира ... може и мезе
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        )) Бе, аз да направя такива шайби, ама много пречат в коловоза(( А иначе стават и за самоизтегляне - въже с две куки. Едната се закача за джантата, въжето се пуска през някое дърво, и другата кука - за другата джанта. Не ти трябва механична лебедка.
        А иначе струнния път е най-евтиния от възможните, много по-евтин от асфалтовия.Примерно 100 000 долара километъра.

        Коментар


        • #5
          Малко по-дълги болтове за джантата(главината) и ако се наложи за 1 минута ги монтираш и си вънка, е не е практично като лебедката, но инвестицията е значително по-малка

          Коментар


          • #6
            Да ,ама джипа все пак си е джип а не вагонетка .Е, пак става ама преди преход да оборудваме желания маршрут с това сьоражение.Инвестиция си е ама пьк няма да плащаме пьтен даньк и винетка тьй че и аз сьм за

            Коментар


            • #7
              С изказването по-горе визирах идеята на Стефан да се използват шайбите като лебедка.
              Иначе тея стоманени въжета ако се опънат над някоя 15-20 метрова пропаст ще е голям адреналин (ако се осмели някой на този риск де).

              Коментар


              • #8
                )))
                Те не се връзват на джантите а на свръхдългите шпилки на главината, на които се държи джантата. И като така са отговорен възел и не могат да се направят как да е. Развитието и венеца на творението в тая област се явяват двускатните колела. Тия сдвоени гули са на изключително изпъкнали джанти, с огромно ЕТ, така че двете се опират една о друга, а между гумите остават поне 15 сантиметра, и така се слагат на главината. Процепа между тях се явява мечтаната макара. Последната известна ми конструкция от тоя тип е ЗИЛ-164, ЗИЛа с десет колела, Табун колела според войнишката терминология, прекия предшественик на ЗИЛ-157. Когато промишлеността е усвоила лебедките, такава конструкция е била забранена за проектиране по две причини. По време на кризи гумата е стратегическа суровина понеже е свръхдефицитна, и чисто двигателно е неизгодна, защото рязко се увеличава съпротивлението на търкаляне, и в калта проходимостта се осигурява само с много увеличен разход на гориво.
                А иначе някъде имам и чертежи на много хубави съвременни такива приспособления, ама не се наложиха.

                Коментар


                • #9
                  Снимката сьс струнния пьт ме заинтригува . Тук наистина лебедката отпада. Ако по трасето се появи екстремно изкачване можем да приложим принципа на зьбчатата железница. Така пак не ни е нужна лебедка ,нали за нея е думата ,но пак ще си построим трасе и ще си носим още едни джанти -зьбчати

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X