Обява

Свий
Няма добавени обяви.

малко инфо за хъбовете (Витара)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от quadra
    Проверката е лесна - вдигате на подемник и въртите предните колела, ако не се върти кардана - хъбовете са разкачени, ако се върти - значи е закачено твърдо.
    Автоматичните хъбове зацепват, когато полуоската задвижва колелото.
    В обратния случай (когато колелото задвижва полуоската) отцепват.
    Например при пускане по нанадолно без газ или по инерция отцепват. когато подадеш газ отново зацепват (поне при мен е така)
    Когато превключваш само на задно предаване връщаш малко в посока обратна на тази, в която си се движил на двойно предаване
    Важно е при включване на предното да потегляш много плавно докато зацепят хъбовете.
    Аз лично предпочитам ръчни, макар че като свикнеш с автоматините няма проблем. Кофти е, че ако искаш да имаш бавни на асфалт само на задно не става
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #47
      Автоматичните хъбове зацепват, когато полуоската задвижва колелото.
      В обратния случай (когато колелото задвижва полуоската) отцепват.
      Например при пускане по нанадолно без газ или по инерция отцепват. когато подадеш газ отново зацепват (поне при мен е така)
      Куадра ето за това ръчните са за предпочитане за офроуд. Щото ако спускаш някое "яко" нанадолнище с автоматичните го спускаш само на заден мост. И ако е затревено ( кално) спирачките не са добра идея....
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от Scrapheap
        Първоначално публикуван от quadra
        Проверката е лесна - вдигате на подемник и въртите предните колела, ако не се върти кардана - хъбовете са разкачени, ако се върти - значи е закачено твърдо.
        Автоматичните хъбове зацепват, когато полуоската задвижва колелото.
        В обратния случай (когато колелото задвижва полуоската) отцепват.
        Например при пускане по нанадолно без газ или по инерция отцепват. когато подадеш газ отново зацепват (поне при мен е така)
        Когато превключваш само на задно предаване връщаш малко в посока обратна на тази, в която си се движил на двойно предаване
        Важно е при включване на предното да потегляш много плавно докато зацепят хъбовете.
        Аз лично предпочитам ръчни, макар че като свикнеш с автоматините няма проблем. Кофти е, че ако искаш да имаш бавни на асфалт само на задно не става
        Тва пък е невъзможно при мен не е така като зацепят са си зацепени ако ще да дигна джипа във въздуха и да въртя всяко колело в различна посока , а сега сериозно като превключа на 4Н и дам 1 метър напред ми зацепват после и по инерция и без двигател и на скорост и при движение назад все са си зацепени като махна 4Н и върна назад се отцепват. Това е.
        no signature no problems

        Коментар


        • #49
          А при мен се оказа в края на краищата, че съм с някакви капачки и си е постоянно зацепено, дори и когато съм само на задно предаване, т.е. и без да включвам 4х4. Има ли някой друг, който също е така? При мен не знам дали е фабрично или нещо е правено Хората, дето разбират от Витари какво ще кажат??? Е, другите също може да кажат...ако искат

          Коментар


          • #50
            Да. Има и такива витари. Решението е /след съответната дискусия, разбира се/да си монтираш хъбове,било то автоматични или ръчни.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #51
              Това може би не е за тази тема, но ако някой може да ми пише на лично или да ме препрати, ако знае, към вече писано във форума, къде има морги за джипове в София, за да си потърся ръчни хъбове, верояно от Самурай?

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от fanatic
                Първоначално публикуван от Scrapheap
                Първоначално публикуван от quadra
                Проверката е лесна - вдигате на подемник и въртите предните колела, ако не се върти кардана - хъбовете са разкачени, ако се върти - значи е закачено твърдо.
                Автоматичните хъбове зацепват, когато полуоската задвижва колелото.
                В обратния случай (когато колелото задвижва полуоската) отцепват.
                Например при пускане по нанадолно без газ или по инерция отцепват. когато подадеш газ отново зацепват (поне при мен е така)
                Когато превключваш само на задно предаване връщаш малко в посока обратна на тази, в която си се движил на двойно предаване
                Важно е при включване на предното да потегляш много плавно докато зацепят хъбовете.
                Аз лично предпочитам ръчни, макар че като свикнеш с автоматините няма проблем. Кофти е, че ако искаш да имаш бавни на асфалт само на задно не става
                Тва пък е невъзможно при мен не е така като зацепят са си зацепени ако ще да дигна джипа във въздуха и да въртя всяко колело в различна посока , а сега сериозно като превключа на 4Н и дам 1 метър напред ми зацепват после и по инерция и без двигател и на скорост и при движение назад все са си зацепени като махна 4Н и върна назад се отцепват. Това е.
                Вдигни едното колело на крик, завърти с ръка кардана и хъба щрака и зацепва. Завърти гумата с ръка нанякъде и виж какво се случва - вчера точно правихме такива експерименти със същата като твоята джипка
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от vesy
                  Това може би не е за тази тема, но ако някой може да ми пише на лично или да ме препрати, ако знае, към вече писано във форума, къде има морги за джипове в София, за да си потърся ръчни хъбове, верояно от Самурай?
                  Веси,моя съвет е да го оставиш така.И това си има своите предимства,най-малкото е по-здраво,а дали харчи повече...сигурно,малко...но пък ти дава възможност да си оперираш само с лоста,без да се притесняваш,дали ще зацепят хъбовете или не(защото понякога го има този проблем).
                  Един нов ръчен хъб е някъде 200-300лв.(може и повече.От ARB ми обадиха 400лв за КИА-та).Аз самия обмислям вариянта за такива''капачки'',ама не съм намерил още.
                  При механично-инерционните хъбове пък има опастност от изпускане или счупване при рязко лашкане напред-назад(сещай се,зацепват-отцепват-зацепват с удар...).
                  Но ако все пак си решила за поставянето им,съветът ми е да си носиш ''капачките''...В гората няма магазини...
                  Успех
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #54
                    Първоначално публикуван от Scrapheap
                    Първоначално публикуван от fanatic
                    Първоначално публикуван от Scrapheap
                    Първоначално публикуван от quadra
                    Проверката е лесна - вдигате на подемник и въртите предните колела, ако не се върти кардана - хъбовете са разкачени, ако се върти - значи е закачено твърдо.
                    Автоматичните хъбове зацепват, когато полуоската задвижва колелото.
                    В обратния случай (когато колелото задвижва полуоската) отцепват.
                    Например при пускане по нанадолно без газ или по инерция отцепват. когато подадеш газ отново зацепват (поне при мен е така)
                    Когато превключваш само на задно предаване връщаш малко в посока обратна на тази, в която си се движил на двойно предаване
                    Важно е при включване на предното да потегляш много плавно докато зацепят хъбовете.
                    Аз лично предпочитам ръчни, макар че като свикнеш с автоматините няма проблем. Кофти е, че ако искаш да имаш бавни на асфалт само на задно не става
                    Тва пък е невъзможно при мен не е така като зацепят са си зацепени ако ще да дигна джипа във въздуха и да въртя всяко колело в различна посока , а сега сериозно като превключа на 4Н и дам 1 метър напред ми зацепват после и по инерция и без двигател и на скорост и при движение назад все са си зацепени като махна 4Н и върна назад се отцепват. Това е.
                    Вдигни едното колело на крик, завърти с ръка кардана и хъба щрака и зацепва. Завърти гумата с ръка нанякъде и виж какво се случва - вчера точно правихме такива експерименти със същата като твоята джипка
                    Ти ме застреля май нещо не съм разбрал.... искаш да кажеш че като пускам по нанадолнище без да съм на скорост хъбовете отцепват? ако е така има нещо гнило, при мен трудно отцепват дори като връщам назад камоли сами по инерция, май трябва да ги смажа че в много сняг или кал трябва по 2 пъти да включвам и да изключвам и да карам назад..... това с крика ще го пробвам в събота.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от ninja_1
                      Първоначално публикуван от vesy
                      Това може би не е за тази тема, но ако някой може да ми пише на лично или да ме препрати, ако знае, към вече писано във форума, къде има морги за джипове в София, за да си потърся ръчни хъбове, верояно от Самурай?
                      Веси,моя съвет е да го оставиш така.И това си има своите предимства,най-малкото е по-здраво,а дали харчи повече...сигурно,малко...но пък ти дава възможност да си оперираш само с лоста,без да се притесняваш,дали ще зацепят хъбовете или не(защото понякога го има този проблем).
                      Един нов ръчен хъб е някъде 200-300лв.(може и повече.От ARB ми обадиха 400лв за КИА-та).Аз самия обмислям вариянта за такива''капачки'',ама не съм намерил още.
                      При механично-инерционните хъбове пък има опастност от изпускане или счупване при рязко лашкане напред-назад(сещай се,зацепват-отцепват-зацепват с удар...).
                      Но ако все пак си решила за поставянето им,съветът ми е да си носиш ''капачките''...В гората няма магазини...
                      Успех
                      Соти ама не забравяй, че тези капачки ти въртят постоянно и предния диф. което не е никак добре ако се кара предимно градско просто е безмислено да го износваш без да има полза от него.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #56
                        Нали знаеш,че кола се плаши от стоене и лоша подръжка,а не от каране...Единствено разхода може...За износването на диф-а не съм съгласен(за какво ти е да остане само той здрав, а колата да е износена).Плюс това съм на мнение,че ако много не се ползва предното,може да клеяса кардана и каретата,поне при мен е така,предупредиха ме и както знаеш я ръчкам постоянно навсякъде Ти ГА ШЕ ДОЙДЕШ С НАС НА НЕКОЯ РАЗХОДКА???
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #57
                          Първоначално публикуван от ninja_1
                          Нали знаеш,че кола се плаши от стоене и лоша подръжка,а не от каране...Единствено разхода може...За износването на диф-а не съм съгласен(за какво ти е да остане само той здрав, а колата да е износена).Плюс това съм на мнение,че ако много не се ползва предното,може да клеяса кардана и каретата,поне при мен е така,предупредиха ме и както знаеш я ръчкам постоянно навсякъде Ти ГА ШЕ ДОЙДЕШ С НАС НА НЕКОЯ РАЗХОДКА???
                          уфф и аз незнам жената не се кефи на хард изпълнения а аз уикендите съм плътно с нея, правя си кефа единствно като сме за риба и а я оставя при огънчето... последния път даже си забравих такъмите в къщи
                          но може през седмицата да организираме едно каляне за кратко някъде.....
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #58
                            Първоначално публикуван от fanatic
                            уфф и аз незнам жената не се кефи на хард изпълнения а аз уикендите съм плътно с нея, правя си кефа единствно като сме за риба и а я оставя при огънчето... последния път даже си забравих такъмите в къщи
                            но може през седмицата да организираме едно каляне за кратко някъде.....
                            айде :-)
                            има една приятна рекичка близо до аерогарата след бунището на дружба, посока Бусманци :-)
                            тамън още не са ме теглили с лебетка ;-)
                            а при новият терминал има едно още празно езерце със готини баири за катерене, вчера драпах с витарката там
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • #59
                              Re: малко инфо за хъбовете (Витара)

                              Първоначално публикуван от vesy Преглед на мнение
                              А при мен се оказа в края на краищата, че съм с някакви капачки и си е постоянно зацепено, дори и когато съм само на задно предаване, т.е. и без да включвам 4х4. Има ли някой друг, който също е така? При мен не знам дали е фабрично или нещо е правено Хората, дето разбират от Витари какво ще кажат??? Е, другите също може да кажат...ако искат
                              Аз като абсолютен новобранец в областа на джипките преди месец си купих Витара,дълга,1,6 , 16v. Две седмици по късно в сервиза на един приятел констатирахме липсата на хъбове. На тяхно място фланци за постоянно зацепване на главините към полуоските на предния мост. Не че е голям недостатък, има си и
                              своите предимства. Но като купувате Витара гледайте за хъбове. Най малкото може да свалите някой лев от цената ако такива липсват.
                              NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

                              Коментар


                              • #60
                                Re: малко инфо за хъбовете (Витара)

                                На брат ми бяха счупени и главата пукната а оня се кълнеше че е перфектна ... ама то грешката си е наша че не я доогледахме ... можеше да свалим поне още 1000 лв ...
                                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X