Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"изгубен" вакуум

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "изгубен" вакуум

    Колеги,при неколкократните разглобявания на двг. и главата, някъде се изгуби едно от вакуумните маркучета,а по неприятното е, че се изгуби мястото където е отивало.Вмомента там е сложено едно късо маркуче с тапа,ама не е лошо да възстановя нещата в правилния вид.Прилагам снимка.Който не го мързи нека щракне едно фото на двигателя си на която се вижда къде отива гадното маркуче. А, двигателя е, x22xe.
    Прикачени файлове
    Румен Николов

    0888 358 572

  • #2
    До: "изгубен" вакуум

    Много е вероятно да са обърнали маркучето наопаки или да са го сложили на друго място. На мен ми бяха разбъркани вакуумите на W201 D. В него почти всичко се управлява с вакуум - клапите на парното, нивото на фаровете, централното, клапана за гориво и обогатителя на ГНП-то. Проблемът беше, че обогатителя работеше наопаки-като е студена, ниски обороти и се качват, след като загрее .... Така я карах 1 година преди да ми писне и по метода "проба-грешка" да ги наредя. Та виж дали всичко, управляващо се с вакуум работи коректно и ако е ОК, не се занимавай.
    П.П. Някои маркучета завършват с една "плувка" която мисля, че е регулатор на разреждането в системата. Може да са я загубили.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: "изгубен" вакуум

      Вакуума които излиза от дросела,по принцип е за засмукване на бензинови пари,проследи го,трябва да отива в едно клапанче.Такова разклонение може да служи за управление на клапата за външен,вътрешен въздух,провери я дали работи
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        До: "изгубен" вакуум

        Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
        Колеги,при неколкократните разглобявания на двг. и главата, някъде се изгуби едно от вакуумните маркучета,а по неприятното е, че се изгуби мястото където е отивало.Вмомента там е сложено едно късо маркуче с тапа,ама не е лошо да възстановя нещата в правилния вид.Прилагам снимка.Който не го мързи нека щракне едно фото на двигателя си на която се вижда къде отива гадното маркуче. А, двигателя е, x22xe.
        Колега аз съм със същия мотор и при мен този троиник е запушен единия му изход с гумена тапа.В момента от там взимам вакум за изпарителя-временно
        ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
        Grand Cherokee 2.7
        GSM 0888148630

        Коментар


        • #5
          До: "изгубен" вакуум

          Потвърждавам и при мен този тройник е с тапа.
          Иначе парите на бензина, през Canister purge valve са на друго място.

          Коментар


          • #6
            До: "изгубен" вакуум

            Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
            Колеги,при неколкократните разглобявания на двг. и главата, някъде се изгуби едно от вакуумните маркучета,а по неприятното е, че се изгуби мястото където е отивало.Вмомента там е сложено едно късо маркуче с тапа,ама не е лошо да възстановя нещата в правилния вид.Прилагам снимка.Който не го мързи нека щракне едно фото на двигателя си на която се вижда къде отива гадното маркуче. А, двигателя е, x22xe.
            Колега ми май и мойта е така?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SSA40018.jpg
Прегледи:1
Размер:158.3 КБ
ID:5119211
            Нищо не съм пипъл!

            Коментар


            • #7
              До: "изгубен" вакуум

              Категорично и при мен е същото - X22XE ОФА ДБ 1997

              Коментар


              • #8
                До: "изгубен" вакуум

                Е,в такъв случай търсенето приключва.Благодаря ви.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X