Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Есенно почистване на Рила планина.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

    И аз съм за, почти няма значение датата, ако е след 12 септември.
    [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

    Коментар


    • #17
      До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

      Идеята е много добра. Аз ще се включа.
      Най-реалистична дата е 3-4 Октомври, тъй като календара преди това е доста пълен. А и така ще имаме по-голям шанс за добро време.
      Георги Гатев

      Коментар


      • #18
        До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

        Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
        Идеята е много добра. Аз ще се включа.
        Най-реалистична дата е 3-4 Октомври, тъй като календара преди това е доста пълен. А и така ще имаме по-голям шанс за добро време.
        Нямаше ли да чистим "Въча" тогава?!
        Или има друга организация?!?!?!

        Коментар


        • #19
          До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

          И аз се включвам, само че в периода 16-22.09. няма да съм в БГ.
          А за 3-4-ти.10. и аз знам за Въча.
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • #20
            До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

            Добре, наистина е разумно да издърпаме датата по напред.
            Все пак нека послушаме колегите с по-голям опит в Рила ?
            В началото на Октомври, дали е добре ?
            Около 15 Септември, колегите, които имат деца ученици, ще са на пълна газ
            След това идва 22 септември - Украинската експедиция. Няма начин годишнината на Болградската гимназия да мине без наше участие.
            Последно редактирано от Nik Nikolov; 24-08-09, 23:20.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #21
              До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

              Участвам!

              Явно съм пропуснал заплютите дати за "Въча".
              През септември няма как да се случи нищо повече от планираното. Остава октомври да се направят и двете мероприятия. Ако на сбирката за Въча се е взело решение за 3-4.09., то не е написано никъде! Това не е толкова важно. По-важно е да се вземат предвид климатичните особености на двете места и да се действа разумно.

              Предлагам да поканим и други организации, с които се запознахме на "Беглика фест". Сигурен съм, че от "Байкариа" ще приемат предложението и биха съдействали.

              С акцията по почистването, трябва да намерим начин и да обърнем внимание на инвеститора на лифта за проблемите, които не е решил (паркинг, кошчета за боклук и обслужването им и т.н.)!

              Поздрави!

              Коментар


              • #22
                До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                Чистенето на Въча наистина е определено за 3 и 4 октомври.

                А да набележим две дати и кой когато може да се включи? Едната - 12-13 септември, другата 10-11 октомври.
                Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                Коментар


                • #23
                  До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                  Да за 3 - 4 има почистване на язовир Въча.

                  След това 9 - 10 Октомври са свободни почивни дни съобразно календара на форума.

                  Следват 16-17 и 24-25, в които са записани състезания " Баха България " и " Троян - Източноевропейски шампионат ATV" - значи не може.

                  И последните 31.10 -1.11. - свободни.

                  Тоест 9 - 10 Октомври е най ранната възможна дата. Ако искате да заковем почистването на Рила за тези дати ????
                  По опитните в планината колеги да споделят. И най вече Чинела. Надявам се да дойде групата на мотористите от Дупница, както и Самоков. Те познават най добре района, могат да ни покажат доста места.
                  Последно редактирано от Nik Nikolov; 25-08-09, 08:05.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #24
                    До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                    Първоначално публикуван от Stanko Преглед на мнение
                    Участвам!
                    .........

                    Предлагам да поканим и други организации, с които се запознахме на "Беглика фест". Сигурен съм, че от "Байкариа" ще приемат предложението и биха съдействали.

                    С акцията по почистването, трябва да намерим начин и да обърнем внимание на инвеститора на лифта за проблемите, които не е решил (паркинг, кошчета за боклук и обслужването им и т.н.)!

                    Поздрави!
                    Да наистина - хубаво е да поканим и други организации да се включат. Защото на Беглика фест - където присъствуваха всички Еко организирани движения, се оказа , че почти никой не ни познава.

                    А по мое мнение, вече натрупахме значителен опит - време е да се легитимираме в пространството. Пък и да се видим с други хора със сходен начин на мислене, макар постигнат от различна гледна точка.
                    Има какво да научим от тях - както и те от нас.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #25
                      До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Добре, наистина е разумно да издърпаме датата по напред.
                      Все пак нека послушаме колегите с по-голям опит в Рила ?
                      В началото на Октомври, дали е добре ?
                      Около 15 Септември, колегите, които имат деца ученици, ще са на пълна газ
                      След това идва 22 септември - Украинската експедиция. Няма начин годишнината на Болградската гимназия да мине без наше участие.
                      Ники, приветствам идеята!
                      Дано се стиковаме за дати.

                      Само отбелязвам:
                      3-6.09 - Събор, а е и твърде рано.
                      18-27.09 - Експедиция "Българи зад граница - Гробът на Хан Кубрат"
                      03-04.10 - Акция на Въча


                      п.п. Годишнината на Болградската гимназия беше миналата година. Нали зедно бяхме..

                      Коментар


                      • #26
                        До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Тоест 9 - 10 Октомври е най ранната възможна дата. Ако искате да заковем почистването на Рила за тези дати ????
                        По опитните в планината колеги да споделят. И най вече Чинела. Надявам се да дойде групата на мотористите от Дупница, както и Самоков. Те познават най добре района, могат да ни покажат доста места.
                        Там сме, но за времето няма как да го предскажем.
                        Само не разбрах къде точно ще чистим?
                        Около езерата или по пътя за тях, защото това не е никак малка територия и е трудно да я минеш пеша камо ли да носиш и чували с боклук.
                        Ако през септември намалее потока от туристи мога да се кача веднъж там и да поснимам наоколо за да прецените.
                        А около лифта не смятам, че е нужно ние да чистим, фирмата която го експлоатира би трябвало да се погрижи за това.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                          ..........
                          Ако през септември намалее потока от туристи мога да се кача веднъж там и да поснимам наоколо за да прецените.
                          А около лифта не смятам, че е нужно ние да чистим, фирмата която го експлоатира би трябвало да се погрижи за това.
                          Разбира се че ще направим оглед / снимка на местността /, както и предварителен план.
                          Аз най вероятно, няма да мога да се включа в мероприятието за Украйна, така че по това време разчитам на MC Rising за оглед на местата и изготвяне на организационен план за почистването, както и местата за сметоизвозване.

                          Относно факта, че фирмата е длъжна да изчисти, около горна станция на лифта - да така е!

                          Нека се опитаме да не се конфронтираме с нея, а да си сътрудничим, да ги обучим на необходимата ЕкоКултура.
                          Нашият специфичен подход към проблемите на замърсяването се състои точно в това да убеждаваме и превъзпитаваме .
                          Вместо да направим жива верига пред министерствата, по повод замърсяванията на Въча, ние отидохме кротко и започнахме да чистим.
                          И успяхме да раздвижим администрацията без конфронтации.

                          Мисля че и сега, ще успеем със собствениците на лифта, без да им навираме в носа прегрешенията.
                          По добре да ги привлечем за спонсори - безплатно изкачване на участниците , отколкото да ги вкаменяваме на твърда позиция.
                          Последно редактирано от Nik Nikolov; 25-08-09, 08:27.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #28
                            До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                            И аз това нещо не мога да схвана ,това е бая голяма територия.Може би по пътеките и близко до тях,на по малки групи 4-5 човека с едно атв,кон или пикап да носи чувалите.
                            От новата към старата хижа и нагоре по пътеките за Близнака ,Бъбрека и към горните.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                              Първоначално публикуван от Stanko Преглед на мнение
                              Участвам!....

                              ....С акцията по почистването, трябва да намерим начин и да обърнем внимание на инвеститора на лифта за проблемите, които не е решил (паркинг, кошчета за боклук и обслужването им и т.н.)!

                              Поздрави!
                              Дали ще ни обърнат внимание?

                              ...Ски-курортът "Паничище–Езерата–Кабул” ще бъде готов през 2016 г., съобщиха от компанията "Рила спорт", която стои зад проекта. Общата площ на бъдещия комплекс ще е 1545 хектара, като инвестицията ще е над 140 млн. лв. Заедно със "Супер Боровец", това е най-мащабният проект за изграждане на ски-комплекси у нас. "Рила спорт" планира да изгради 100 км писти и до 10 000 легла, които ще са в самото село Паничище. Вложенията ще надхвърлят 900 млн. лв....
                              Там тепърва ще се замърсява и то сериозно!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Предложение за Есенно почистване на Рила планина.

                                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                                Дали ще ни обърнат внимание?

                                Там тепърва ще се замърсява и то сериозно!
                                Ето това е сериозен проблем. Опитът с досегашните строежи в Банско доведе до следният факт.

                                1. Екоактивистите и инвеститорите се конфронтираха крайно, дотам че прекратиха диалога помежду си.

                                2. Едните извършваха задкулисни административни подлости, другите висяха на Живи Вериги и лягаха пред верижните машини.

                                В крайна сметка едните изсякоха / и изкорениха / гората, другите омръзнаха на обществото с безкрайните задръствания на улиците и то ги недолюбва.

                                Сега едните нямат писти, а кални свлачища, другите нямат гора !!!

                                Кой спечели ???

                                В Австрия има по голямо планинско застрояване, но не съм виждал подобни "грънчарски " находища вместо писти.
                                Всичко е замислено и построено в хармония с природата.
                                Просто има диалог между страните, а не война.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X