Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Фронтера Б дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за Фронтера Б дизел

    От няколко месеца забелязвам следното нещо, което ми се струва доста странно:
    Набирам скорост по-рязко. Като стигне 2000-2200 оборота, същите изведнъж започват да се покачват по-бързо, а колата не започва да се ускорява паралелно с тях. Двигателя се товари, а колата не ускорява по-бързо. Все едно изведнъж някой се е закачил да го тегля. Това го прави на 3-та, 4-та и 5-та скорост. Някъде на 3000-3200 оборота всичко се нормализира.
    Надявам се да съм обяснил правилно ситуацията и очаквам предположения какъв може да е проблема.
    Предварително благодаря!
    Последно редактирано от druncho; 24-08-09, 12:05.

  • #2
    До: Питане за Фронтера Б дизел

    Съединителят намирисва ли?

    Коментар


    • #3
      До: Питане за Фронтера Б дизел

      Не, но откакто съм я купил педала си е твърдичък.

      Коментар


      • #4
        До: Питане за Фронтера Б дизел

        Пробвай да тръгнеш от място на 4-та.Ако успееш,Ако и на полусъединител преди 2000 оборота притискателния или феродовия са тръгнали.Мирисът в този случай не го броим.
        п.п.-може и да караш на трета,после пета и педала на газта до ламарината-ако тръгне да развихря мотора без ускорение на автомобила-едно от двете е пътник/феродов или притискателен/.
        Последно редактирано от maxxx; 24-08-09, 12:24.

        Коментар


        • #5
          До: Питане за Фронтера Б дизел

          Иване, направо се стягай за смяна на съединител. И не я карай така на дълъг път, че всеки момент може да те остави някъде. Все пак за да си сигурен, може да погледнете на някой подемник дали пружините на притискателя са опрели в кожуха му, през маншона на вилката.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Питане за Фронтера Б дизел

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            Пробвай да тръгнеш от място на 4-та.Ако успееш,Ако и на полусъединител преди 2000 оборота притискателния или феродовия са тръгнали.Мирисът в този случай не го броим.
            п.п.-може и да караш на трета,после пета и педала на газта до ламарината-ако тръгне да развихря мотора без ускорение на автомобила-едно от двете е пътник/феродов или притискателен/.
            На място от 4-та си тръгва на полусъединител. На 2000 оборота потегля.
            От 3-та на 5-та с газ до ламарината - развихря без ускорение.


            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Иване, направо се стягай за смяна на съединител. И не я карай така на дълъг път, че всеки момент може да те остави някъде. Все пак за да си сигурен, може да погледнете на някой подемник дали пружините на притискателя са опрели в кожуха му, през маншона на вилката.
            Тази смяна си я имам едно на ум откакто съм я купил, заради твърдия педал.
            След тестовете по указания на Маххх и твоето мнение няма какво да му мисля - явно ще се сменя. Е все пак ще има проверка в сервиз де. Няма директно на сляпо да го сменям.
            Сега остава да ми кажете какъв да е съединителя. И ако някой знае ориентировъчни цени. Ако не за частите то поне за труда.

            Коментар


            • #7
              До: Питане за Фронтера Б дизел

              За цена на труд не мога да дам мнение.На мен ми взеха 80,но на приятелски начала.
              За частите е "не питай"-сложих "Luk"/оригиналния и той е такъв и ме изкара 11 000км.Уж от читав магазин,около 100-те лева/.След което оригиналният го дадох да го наковат с някакво феродо/имаше си щампа '94г./ и търкалям вече над 25-30к. километра...
              Притискателният мисля при дизелите беше дебелец-демпферите са на него,а не на феродовия като при бензиновите.
              Кофтито при теб е,че твърдия педал предполага притискателен диск.
              Без да свалиш кутията не купувай нищо,после-какъвто ти е късмета...

              Коментар


              • #8
                До: Питане за Фронтера Б дизел

                Благодаря за мненията.
                Петък, в 11:00ч, съм в Булвария.
                Да видим какво ще излезе.

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за Фронтера Б дизел

                  Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                  Благодаря за мненията.
                  Петък, в 11:00ч, съм в Булвария.
                  Да видим какво ще излезе.
                  В Булвария за комплект съединител за Фронтера Б 2.2 дизел е 1200лв без работа...сам си праи сметка...От Германия идва на около 300 евро...
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за Фронтера Б дизел

                    Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                    В Булвария за комплект съединител за Фронтера Б 2.2 дизел е 1200лв без работа...сам си праи сметка...От Германия идва на около 300 евро...
                    Те да ми направят диагнозата, пък къде ще го сменям ще решавам след това. Не съм си и мислел, че ще е евтино там. Просто искам компетентна диагноза. Надявам се, че там ще я дадат.
                    Дай повече подробности за този от Германия. Оригинален ли е? Как се поръчва и т.н. Ако си сменял съединител - къде си го направил, доволен ли си? Абе всякаква информация ще е полезна.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за Фронтера Б дизел

                      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                      Те да ми направят диагнозата, пък къде ще го сменям ще решавам след това. Не съм си и мислел, че ще е евтино там. Просто искам компетентна диагноза. Надявам се, че там ще я дадат.
                      Дай повече подробности за този от Германия. Оригинален ли е? Как се поръчва и т.н. Ако си сменял съединител - къде си го направил, доволен ли си? Абе всякаква информация ще е полезна.
                      Ами при мен всичко се почна с това, че съединителя почна да пребуксува м/у 2-3000 оборота с повече газ и логично започнах да мисля от каде да си взема нов и каде д го сменя.След като разпитах в бая магазини и никъде не успяха да ми помогнат с намирането на такъв съотвеетно отидох в Дженеръс Ауто(бившата Бояна Ауто) и питам колко ще струва комплекта съединител и ми залепиха цената от 1200лв.Беше ми повече от ясно, че тия не си пият хапчетата и си обадих на приятел в Германия, ако е възможно той да ми купи комплекта и да ми го прати.Пича отива с официалния сервиз и му дават цена 300евро комплекта GM и аз логично го взех.
                      Доколкото до смяната - в София си има един сервиз където си водя Фронтерата да се лекува от всякакви болести и за пореден път останах доволен.Сервиза се очаква с скоро да може да покрива и гаранционни ремонти на Опел(демек да стане нещо като официален сервиз) и момчета си разбират от работата и действат бързо и коректно.Могат да съдействат и за части, като цените също за добри!Ако се интересуваш мога да ти дам тел. на лично...
                      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за Фронтера Б дизел

                        Не знам дали в Дженеръс ауто пият хапчета, но тези в Булвария със сигурност не.
                        Току що я оставих. Приемчика вика горе долу 2000лв е съединителя. Питам с труда ли. Той вика не
                        Ще си платя диагнозата и си я взимам.
                        А къде да търся съединител не ми е ясно. В Евро07 звънях и нямат. Да тръгна да обикалям по Симеон не ми се иска.

                        П.С. Току що ми звъннаха от сервиза. Притискателен, феродов и аксиален лагер са със сигурност за смяна. Цените са съответно 472лв, 410лв и 192лв. За труд ми казаха между 400 и 500лв. Огледален диск и помпа могат да кажат дали са за смяна чак, когато свалят скоростната кутия. Но все пак поясниха, че може би ще са за смяна. За тях цени забравих да попитам.
                        Давайте идеи, че ми предстои местене и колата ми трябва да е оправена възможно най-скоро. С моите бегли технически знания по колите съм до тук.
                        Последно редактирано от druncho; 28-08-09, 10:53.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за Фронтера Б дизел

                          Сега не знам дали няма да излезне като реклама и за това няма да пиша името на магазина. Някакъв англ. струва 435 лв , на " ЛЮК" комплекта е 600 лв без отстъпка, но може и да се направи такава, имат го на склад. Дано съм ти бил полезен. Пиши тук ако си заинтересован

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за Фронтера Б дизел

                            И как точно разбраха, че и притискателния е за смяна без да свалят кутията.... Тия са магьосници бре!
                            По принцип са прави, че е добре да се смени всичко в комплект, но практиката отдавна е показала, че ако не е повреден притискателя, може да изкара 2-3 феродови. Смяната на лагера обаче е задължителна, защото дори и да не шуми още, твърде е вероятно да не изкара колкото новия феродов диск. Феродов диск от някое Исузу май беше същия, но за инфо питай Лозан.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за Фронтера Б дизел

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              И как точно разбраха, че и притискателния е за смяна без да свалят кутията.... Тия са магьосници бре!
                              По принцип са прави, че е добре да се смени всичко в комплект, но практиката отдавна е показала, че ако не е повреден притискателя, може да изкара 2-3 феродови. Смяната на лагера обаче е задължителна, защото дори и да не шуми още, твърде е вероятно да не изкара колкото новия феродов диск. Феродов диск от някое Исузу май беше същия, но за инфо питай Лозан.
                              Лагер става от Исузу също, но не помня кой модел беше...
                              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X