Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 3,1 TD (’91) vs. Honda CR-V 2,0i (’92)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee 3,1 TD (’91) vs. Honda CR-V 2,0i (’92)

    От търсачката Автомобили 4х4 Систематизирано се спрях на горните две SUV-та.
    Приложенията за които ми трябва подобен SUV: Съвет за избор на автомобил 4х4

    Очевидно е че са от различен клас, но моля, кажете какво горе-долу може да се очаква по отношение поддръжката и съответно недостатъци (като се вземат в предвид горните приложения) на двата модела.

    Моля Ви, не си спестявайте съветите, дори и да са критични по отношение на избора ми.

  • #2
    Щом почнахме да се обиждаме още от заглавието по добре още сега да заключат темата

    Коментар


    • #3
      Що си мисля, че 1991 няма ГРАНД Чероки? Дори и да има двигатела е 2.1 ТД и не 3.1 ТД

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от disem
        Що си мисля, че 1991 няма ГРАНД Чероки? Дори и да има двигатела е 2.1 ТД и не 3.1 ТД
        нито пък такава хонда
        B+

        Коментар


        • #5
          Аз казах ли ви.
          Първо сравняват Гранда с Хонда после направо го зачеркнахте все едно го няма.
          Представям си кво ще е на края.

          Коментар


          • #6
            Дизеловите Гранд Черокита са с принципно проблемни двигатели - 2.5 и 3.1, италиански са (VM), конструктивно са странни и недомислени (според мен). 3.1 е с четири маслени помпи или нещо такова. Вървят добре, но си искат грижи.

            За Хонда CR-V нищо не знам, но в този бюджет спокойно може да се вземе Toyota Rav4 или Land Rover Freelander. Субару-то също би било удачен вариант.

            Ако искате да се возите комфортно и все пак да е джип (Rav4/ Freelander/ CR-V не са за мен) може да се помисли за бензиново Гранд Чероки или Range Rover в рамките на тези пари.

            Коментар


            • #7
              http://www.vmmotori.it/en/01/02/index.jsp

              Коментар


              • #8
                Определено темата звучи като сравнение между Опел Кадет и Линкълн Континентал...
                Едното си е кола колкото да те вози и ако нямаш база за сравнение е прекрасна, другото е проблемно, но пък е автомобил отвсякъде, просто се грижи да ти е добре винаги и във всичко. Като веднъж се качиш на него после забравяш да правиш такива сравнения...
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Yaro
                  Ако искате да се возите комфортно и все пак да е джип (Rav4/ Freelander/ CR-V не са за мен) може да се помисли за бензиново Гранд Чероки или Range Rover в рамките на тези пари.
                  Разходът на гориво на бензиновото Гранд Чероки 4.0 е твърде респектиращ за възможностите ми. В тази връзка - как се държи този двигател с газова уредба, някой има ли опит по въпроса?

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от quadra
                    Определено темата звучи като сравнение между Опел Кадет и Линкълн Континентал...
                    Едното си е кола колкото да те вози и ако нямаш база за сравнение е прекрасна, другото е проблемно, но пък е автомобил отвсякъде, просто се грижи да ти е добре винаги и във всичко. Като веднъж се качиш на него после забравяш да правиш такива сравнения...
                    Освен италианският двигател на дизеловия Гранд Чероки, кое друго би отнесъл към графа "проблемно"? С други думи на какво трябва да се "наблегне" при поддръжката и т.н.?

                    Коментар


                    • #11
                      Ами не е проблемно, но пък е голям недостатък липсата на фул-тайм, който иначе при бензиновите варианти работи наистина много добре.
                      Що се касае до разхода то той е много близък при 5.2, 4.7 и 4.0 двигателите, с тази разлика че с първи два върви доста по-добре. 5.2 и 4.0 се газифицират без проблем с обикновенна газова уредба с изпарител, за 4.7 си трябва газов инжекцион - това според мен е най-добрия вариант за този автомобил.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        След 99г. всички ГрандЧерокита са ФулТайм.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от ^SIR^

                          Разходът на гориво на бензиновото Гранд Чероки 4.0 е твърде респектиращ за възможностите ми. В тази връзка - как се държи този двигател с газова уредба, някой има ли опит по въпроса?
                          Без да ти прозвучи нагло изказването ми ,ако разхода на една "джипка",каквато и да е тя, ти звучи на теб самия "респектиращо",независимо от марката /в смисъл изключвам обсъжданите до тук /.......имаш нужда единствено и само от.......лека кола .Защото ако влезеш в темата "Разходки" ,ще видиш ,че тези там ходят само за кеф ,а не да си обсъждат разхода /не че не е важен/. Имаме си и такава тема .От там си избирай 4х4 ,дано някой не лъже.
                          B+

                          Коментар


                          • #14
                            Право думаш. А и разликата във финикийските знаци от разхода на нафта и на бензин/газ го слагаш в графа "кеф" а не в графа "транспорт"
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Аха .Целите са приоритет ,не бюджета.Днес бях на кръчма с един дето се чуди от Аudi Quatro до VW Toaureg.И то защото щял да изкачва само 715 улица в месността "Килийте".Ако го питаш март месец ,ще каже ,че цяла зима е изкарал off.
                              Сори за офтопика.
                              B+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X