Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3G USB модем и windows 7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 3G USB модем и windows 7

    Някой пускал ли е това устройство под седмица?
    LZ1PER

  • #2
    До: 3G USB модем и windows 7

    Какво значи "под седмица"? Имам такова работещо с Вивател под ХР и Виста, ама за 7 не знам.

    Коментар


    • #3
      До: 3G USB модем и windows 7

      За ХР и Виста и аз знам, питам за windows 7, ако някой го е излъгал, да каже как
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        До: 3G USB модем и windows 7

        Инсталира се но не бачка. Поне не и с Програмата за създаване на връзка.
        Всичко мина точно иска пин
        и накрая изплю грешка когато тртябваше да се логне в гсм мрежата.
        предполагам че с карта без пин, и с инсталиране на емулация на нормална телефонна връзка може да и да стане.
        В този случай в modem options се добавя ред за допълнителна инициализация където се пишеше APN и номера *99#
        Ники

        Коментар


        • #5
          До: 3G USB модем и windows 7

          Точно така пробвах, с карта без ПИН, номера е *99#. Не става!
          При инсталацията на софтуера не дава грешки или каквото и да било то, т.е инсталацията минава успешно, софтуерчето разпознава модема, намира си мрежата и дори изпраща SMS. Когато му кажа да се "закачи" за мрежата, започва едно безкрайно свързване..... в крайна сметка не иска да се свърже! С оператора говорих няколко пъти, смислен отговор така и не получих, казват ми да се връщам на Виста!
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            До: 3G USB модем и windows 7

            ами Пепи мисля имаш две опции. едната е да пробваш да свалиш драйвъри направо от производителя специално за Уин7. другата (ако не намериш драйвъри) е да инсталираш със опцията ''compability mode Windows XP or Vista''. така не би трябвало да имаш проблем.ако искаш дай точен модел на хардуера и ще помагаме да се поразтърсим из нета ако го няма направо на сайта на производителя ;-). е аз заради такива бъгове съм си със изпитания ХП пак :-) поиграх си със 7 достатъчно..... а това което разправяш ми прилича все пак на конфликт на драйвъра (пробвай все пак като последна мярка да не би да бърка някоя от пауър опциите и да решава да се ''приспи'' и да пести енергия точно когато не трябва има и малък такъв шанс това да е).
            пробвал ли си тези ъпдейти?
            http://www.teltonika.lt/en/pages/view/?id=368
            Последно редактирано от Tony33; 23-08-09, 22:23.
            висете отпуснато

            Коментар


            • #7
              До: 3G USB модем и windows 7

              Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
              ами Пепи мисля имаш две опции. едната е да пробваш да свалиш драйвъри направо от производителя специално за Уин7. другата (ако не намериш драйвъри) е да инсталираш със опцията ''compability mode Windows XP or Vista''. така не би трябвало да имаш проблем.ако искаш дай точен модел на хардуера и ще помагаме да се поразтърсим из нета ако го няма направо на сайта на производителя ;-). е аз заради такива бъгове съм си със изпитания ХП пак :-) поиграх си със 7 достатъчно.....
              С опцията ''compability mode Windows XP or Vista'' не става, опитах вече. Порових и за драйвери, но ударих на камък, ако ти можеш да откриеш нещо, ще съм много бладогарен. Ето това е всичко, което знам за ус-вото Teltonika HSxPA 7.2 (3G USB Modem )


              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                До: 3G USB модем и windows 7

                значи търся и ще търся още.. засега единствения универсален драйвър който пише че е пробван и със Телтоника модем е това което намирам:
                http://www.fortedownloads.com/Litemo...r/history.html
                ако искаш пробвай какво ще стане въпреки че е ползван със различен от твоя модем ама може и да имаш късмет. като цъкнеш отстрани където има между другите и даунлоуд ще тръгне качването,че ми беше малко объркан на мене тоя сайт. а аз си работя по цяла нощ така и така в нета и ми е придизвикателство да го решим твоя проблем та ше си търся... ;-)
                пробва ли и това:
                http://www.microsoft.com/whdc/devtoo...DriverVer.mspx
                Последно редактирано от Tony33; 23-08-09, 23:23.
                висете отпуснато

                Коментар


                • #9
                  До: 3G USB модем и windows 7

                  Докато тествах преди време 7-цата така и при мен имаше проблеми с работата на драйверите за звуковата ми карта тъй като нямаше такива, но логиката беше да се инсталират такива за Виста и се реши проблема, предполагам че тук ще е подобно положението с този модем. Ако ще се инсталират драйвери които не са напълно съвместими с 7 то по-добре е да се ползват такива предназначени за Виста.

                  Коментар


                  • #10
                    До: 3G USB модем и windows 7

                    Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                    Докато тествах преди време 7-цата така и при мен имаше проблеми с работата на драйверите за звуковата ми карта тъй като нямаше такива, но логиката беше да се инсталират такива за Виста и се реши проблема, предполагам че тук ще е подобно положението с този модем. Ако ще се инсталират драйвери които не са напълно съвместими с 7 то по-добре е да се ползват такива предназначени за Виста.
                    Но, то друго няма няма колега, тези с които върви са точно за Виста
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #11
                      До: 3G USB модем и windows 7

                      в случая по-скоро проблема може би е в производителя на хардуера защото даже след имейл не отговарят относно проблема. а това не е много добра политика.според мен всяка уважаваща бизнеса си фирма трябва да е ''в крак'' с промените и да помага на потребителите си.но чакаме....по-нови техни продукти имат поддръжка за уин7.понякога разбирам как твърдоглавие или незнание (или пък проста политика да се продават новите им хардуери) вади някой фирми от пазара. а сега в условията на тази криза това е още по-важно.мойто мнение е че всяка фирма трябва да уважава от корпоративните си до най-дребния клиент по равно... дано не изляза прав и да отговорят все пак....:-). аз лично съм решил (леко по принуда разбира се) този проблем и деинсталирах конфигурацията която последно ползвах Уин7-Убунту точно от такива проблеми и се даунгрейднах пак до ХП про. но смятам че всеки има право да ползва нов софтуер и да не е принуден непрекъснато заради това да сменя и хардуера... обидно е някак си.взеха ни за заложници.....
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • #12
                        До: 3G USB модем и windows 7

                        Благодаря ти колега!
                        Вече съм предприел процедурата и на другия лаптоп, в момента инсталирам XP. Да, малко неприятно е да се върнеш от седмицата леко назад, но..... за сега друго решение май няма!
                        Поздрави и още веднъж ти благодаря за загубеното време в писане на мейли и ровене в нета за драйвери!


                        П.П. ако все пак ти отговорят, че имат решение......лесно ще ъпгрейдвам
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #13
                          До: 3G USB модем и windows 7

                          за мен беше удоволствие.пък и смятам (аз съм антиглобалист май) че трябва да се борим доколкото можем с тия явления..... то нямаше и уиндоус за флаш преди време....;-) лошото е със по-неразпространения хардуер.... а че ще нахалствам с още мейли то е ясно ;-).
                          висете отпуснато

                          Коментар


                          • #14
                            До: 3G USB модем и windows 7

                            Ето какво получих от производителите на този модем като отговор на мое запитване за поддръжка на Windows 7

                            Hello Mr. Angel,

                            I'm sorry for delay answer because of holidays.

                            As for the moment Windows 7 is not official, there is no drivers.

                            We are receiving more and more questions about it, just drivers we are planning to make on the data of official coming of Windows (October 22)

                            Best Regards!


                            Darius Tamasauskas
                            Export Manager
                            Teltonika UAB
                            Web: http://www.teltonika.com
                            Ph.: +370 5 212 7472
                            Mob.: +370 685 72 813
                            Fax: +370 5 276 13 80
                            Накратко: ще има поддръжка за Windows 7 + драйвери след официалното му представяне на 22 октомври
                            Последно редактирано от prascho; 07-09-09, 12:24. Причина: Правопис
                            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                            Коментар


                            • #15
                              До: 3G USB модем и windows 7

                              Тъй като не ми се чакаше, в Globul ми подмениха устройството с това:



                              ZTE MF632

                              Работи на Windows 7, Ubuntu 9.04, не можах да го подкарам на Free BSD 7.2.
                              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X