Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за окачване на Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за окачване на Лада Нива

    Въпроса ми е следния има ли някакво спортно/оффроад окачване което да промени вида и динамиката на колата. Също да ми кажете, ако има, колко пари струва и да ми препоръчате някакво.

  • #2
    Задай въпроса по-ясно.Ако питаш за амортисьори и пружини-има!Друго обаче не.Както и за повечето с независимо окачване.

    Коментар


    • #3
      Еми окачване (амортесиори и пружини) това ми трябва само че някакво оффроад да се вдигне това искам и ако може да ми препоръчате

      Коментар


      • #4
        Ти си от Варна - търси Геро

        Коментар


        • #5
          Да се вдигне кола с независимо окачване е по-трудничко, пък да и се смени динамиката е невъзможно от окачването, по добре ако имаш някакви проблеми вземи си нови амортесьори (аз бях сложил деКарбон), а пружини надали ще намериш други освен оригиналните (но не съм проверявал).

          Коментар


          • #6
            За пружините има гумени подложки по 3лв.

            Коментар


            • #7
              Съгласен съм с Алекс, че при колите с независимо окачване отпред има ограничения в лифт, но все пак за Нивата има 1.5" лифт на TJM, мисля, че има и на TrailMaster и OME, но не знам при тях с колко се вдига.

              С подложки аз не бих се занимавал..

              Коментар


              • #8
                С подложки по трудно ли ти се струва от дооправянето на готови китове.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от kinex
                  С подложки по трудно ли ти се струва от дооправянето на готови китове.
                  Не целя да споря.. За мен подложките са евтин вариант да поповдигнеш уморено окачване. Говоря за тези от 5лв. Получаваш височина, но не и всички останали хубавини на хубавото окачване - товаропоносимост, ХОД...

                  Пооправяне? Не те разбирам. По принцип китове влизат като вкъщи. Лично съм виждал как Фулдата слага TJM за два часа вечерта преди съзтезание.. Дооправяне, да, ако не говорим за специфични проекти като при Савата...

                  Коментар


                  • #10
                    Защо при 2" лифт на Нивата човека трябва да сменя пружини.
                    Доколкото знам при такъв малък лифт пружини се сменят когато старите не отговарят на килограмите които носят.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от kinex
                      Защо при 2" лифт на Нивата човека трябва да сменя пружини.
                      Доколкото знам при такъв малък лифт пружини се сменят когато старите не отговарят на килограмите които носят.
                      Не знам за коя фирма говориш, на TJM лифта е 1.5".
                      А защо се сменя масления филтър, когато се сменя маслото на двигателя?

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Yaro
                        Пооправяне? Не те разбирам. По принцип китове влизат като вкъщи.
                        По принцип ... Ако не се налагат разни "пооправяния" като ограничителни колани, подложки на тампони и т.н.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          Яро не говоря за определена фирма.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от V93
                            Първоначално публикуван от Yaro
                            Пооправяне? Не те разбирам. По принцип китове влизат като вкъщи.
                            По принцип ... Ако не се налагат разни "пооправяния" като ограничителни колани, подложки на тампони и т.н.
                            Ограничителните колани май не влизат в кита, те се поставят допълнително. За какви подложки на какви тампони става въпрос?

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Yaro
                              Ограничителните колани май не влизат в кита, те се поставят допълнително. За какви подложки на какви тампони става въпрос?
                              Да де, не влизат. И трябва да се мери и да се правят (т.е. "пооправяне").
                              Подложки на тампоните отзад, за да не се поема удара от амортисьорите при пълно свиване (когато новите амо са по-дълги от старите).
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X