Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Като сън...полет с парапланер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Като сън...полет с парапланер.

    Темата може би е за тук, може би е за разходки, но....
    от няколко години се канех да пробвам тандемен полет с парапланер, ха днес, ха утре...ама все не остава време и куп други оправдания...докато не дойде рожденния ми ден на който получих подарък - полет с парапланер...прелет, т.е. над 1 час и около 20-30км...супер...и пак се почна...няма време..и мина повече от месец...миналата седмица най-накрая се чух с младежа и се разбрахме.
    Мястото : Сопот
    Ден : вчера

    Тъй като се очертава интересен ден, съм се подготвил откъм средство за снимане, времето е прекрасно и се отправяме към стартовата точка - лифтът на гр. Сопот...



    Паметникът на Васил Левски на отбивката за с. Буново, прави ми впечатление, че когато и да мина оттам винаги има спрели автомобили и хора, които се снимат и разглеждат...


    Стара планина се разкрива...

    Малко преди с.Антон




    Поглед към Клисура


    От километър на километър - та точно на паркинга.


    Поглед в небето....ееее, то само мен ме няма горе...въпрос на време и това да се промени


    Успокоявам се, че има и други като мен..

    Всичко изглежда нормално...


    Какво пък толкова са доволни, не мога да разбера


    Някои ползват и по-различни методи като делтапланеризма конкретно този мина на 50см от покрива на кръчмата...не знам дали беше проява на майсторлък или чист късмет


    През това време жегата мъчеше четириногия Рошко, който пийваше изворна водица...


    Милен се появи и се отправихме към мястото за полет...






    От лифта съзрях и група колеги с двуколесни машини, спускащи черния път


    Вече сме горе...група ученици се опитват да направят своя първи успешен самостоятелен полет...повечето успяваха



    Други чакаха подходящ порив на вятъра...

    Разпънахме си и ние крилото...и.....вятъра утихна и започна да духа в гръб


    Милен вика, нищо де, дай поне да ти сложа каската, ама ей така, леко назад, да си по-фйешън...


    Гледам аз мястото за излитане...не е нашето, Милене, дай да се преместим...ок


    Гледам че се суети и му казвах :Ела сега, тука знам чудесна ливадка...


    Давай, давай още малко нагоре...


    Ама не толкова бе, човек, пак ще трябва да те гоня...


    Милен нещо ми се обиди, застанахме на 20 м. от някаква урва и ми вика...сега, като ти кажа....тичаш с наведена глава ей към тая пропаст. Ама сигурен ли си, че ще излетим..дааа, няма проблем...(добре че вятър не се появи и на това място, иначе цял Сопот щеше да чуе виковете ми по пътя към бездната)
    Май предложенията ми за ливадката не се приеха.


    Слезнахме по-надолу на място с "полоса" от около 40-50м. което ми се видя(а по-важното и на Милен ) крайно достатъчни, за да повторим процедурата с тичането...


    Гледайки всичките успешни полети си викам...е, няма па точно аз да взема да се проваля....готов ли си ? ми...каква друга работа имам...3,2,1- Давай....(голем зор)


    Еееей не ще да се изпъва това корабно платно


    Още малко...


    Летиииим....чудо на чудесата....


    С моите габарити набираме височина като дирижабъл, но важното е че сме във въздуха














    Случвало се е да сънувам, макар и рядко, че летя, че се нося в пространството безтегловен....след като погледнах къде сме и какво усещам....сякаш сънувах....единственото което ти дава усещане за скоростта е вятъра в ушите, който е доста по-силен от очакванията(ако някой има такива)....по-принцип съм много словоохотлив и бърборив...в случая нямах какво да кажа....носиш се...ефирно....неестествено леко....нямаш усещането че "висиш" на няколко връвки и парче плат/коприна/все тая....рееш се...усещане което...няма как да се опише....












    Дали мога да "са снема" без да изпусна фотоапарата








    Гьол с формата на ключалка








    Гледка, която често можеш да видиш ако си на планина, пеша или с мотор/джип/атв...усещането да няма нищо друго освен въздух около теб обаче е ....неописуемо и различно...



    Поради липсата на подходящ вятър обаче бързо започна нежелано спускане към Сопот, което така или иначе предопредели изхода от днешния полет...имаше вариант за опити да се набере височина, но вестибуларния ми апарат се нуждаеше от рестарт...идеята беше да стигнем поне до връх Ботев, но го оставихме за следващия път....


    Последва рутинно прибиране към София, съпроводено от красив залез...









    Последно редактирано от cveti; 23-08-09, 20:07. Причина: По желание на клиента:))
    Per aspera ad astra.

  • #2
    До: Като сън...полет с парапланер.

    Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
    Много често сънувам, че летя, че се нося в пространството безтегловен....след като погледнах къде сме и какво усещам....сякаш сънувах....единственото което ти дава усещане за скоростта е вятъра в ушите, който е доста по-силен от очакванията(ако някой има такива)....по-принцип съм много словоохотлив и бърборив...в случая нямах какво да кажа....носиш се...ефирно....неестествено леко....нямаш усещането че "висиш" на няколко връвки и парче плат/коприна/все тая....рееш се...усещане което...няма как да се опише....

    Еххх колко мъка има на този свят Браво колега, невероятни снимки
    Последно редактирано от Димо; 23-08-09, 02:25.
    Око за око и светът ще ослепее

    Коментар


    • #3
      До: Като сън...полет с парапланер.

      Честито!

      Получи ли задължителния шут след първи полет?

      Вчера беше прекрасен ден за полети с парапланер.
      На Околчица имаше много зрители, много пилоти и настроението беше супер. Мнооого черен хумор от старите пилоти към желаещите да опитат тандемен полет - бяха наричани "жертви" вместо "пасажери", някой сподели че е закусил и веднага получи "компетентен" отговор, че ще "оповръща" всичко живо Друг обясняваше за птиците дето нападат във въздуха, така не съм се смял отдавна.
      Имаме приказка, че "Излетиш ли ядосан, ще кацнеш още по-ядосан", аз излетях весел и кацнах смеещ се след 26 км прелет посока Монтана.
      Последно редактирано от pustrina; 23-08-09, 09:28. Причина: добавяне
      889377712

      Коментар


      • #4
        До: Като сън...полет с парапланер.

        Ако не е тайна каква е цената и как може да се запише човек за нещо такова
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          До: Като сън...полет с парапланер.

          Браво Тануцо, страхотни снимки и преживяване!
          Следващият път искам и аз
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            До: Като сън...полет с парапланер.

            Еее най-сетне!
            Браво, браво! А пък разказа ти е супер, ама нали си те знаем, че си приказливко

            Разкажи сега как може да се запише човек, всеки ли може, или ли някакви изисквания за возещите се , колко струва, страшно ли е?
            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
            A2 (+)

            Коментар


            • #7
              До: Като сън...полет с парапланер.

              Мен пък като стар ендурист ме интересува "екипировката" която се ползва...
              Памперса те ли ти го дават или сам си го носиш, после колко трябва да са дълги крачолите и колко широки ..
              Хапчетата непуко колко време преди полета се пият и т.н....

              За останалото РЕСПЕКТ, аз само пред монитора вече два пъти ходих по малак нужда..

              Коментар


              • #8
                До: Като сън...полет с парапланер.

                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                Памперса те ли ти го дават или сам си го носиш?
                Слага се и каска, за да не ти се изправя косата.
                889377712

                Коментар


                • #9
                  До: Като сън...полет с парапланер.

                  Браво Тануцо!
                  Стахотно преживяване. А и много добре си го описал - чак имах усещане, че ще литна и аз...
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • #10
                    До: Като сън...полет с парапланер.

                    Първоначално публикуван от pustrina Преглед на мнение
                    Честито!

                    Получи ли задължителния шут след първи полет?
                    Мне
                    Абе ще има повторение



                    А за цената- при мен беше подарък, но мисля че е 140лв за прелет, който е между 1 и 2 часа, тъй като при мен не се получи, заради времето, защото излетяхме късно и хванахме дупка ще има повторение, по всяка вероятност над Боровец, където спокойно се достигат 3000-4000м.
                    Изисквания - няма особени, високи обувки в случай на приземяване на кофти място и
                    ветроустоичиви дълги дрехи , каквито както е видно на снимката аз нямам, но пък и не ми беше студено.
                    99% от кацащите и излитащите се бяха опаковали като нинджи, което е разбираемо предвид височината на която се лети.
                    Следващия път ще съм с маската от мотора, за да не шуми толкова вятъра в ушите.

                    Ванка, сбруята на която седиш е достатъчно дълбока и удобна, така че памперс не е необходим, тъкмо ако свършиш "работата" ще ти е топличко докато кацнеш.

                    А и друго, добре е преди полета...да не сте били на курбан/сватба и друг тип гуляи - сухар и парче сирене са достатъчни, за да не е и съвсем празен стомаха....

                    При нас имаше бая турбуленция и друсаше буквално...наляво, надясно, нагоре, надолу...това малко шашка вестибуларния апарат, ама си струва

                    Единствено на старта има 20-30м. тичане и толкоз...никакъв зор
                    Последно редактирано от Тануцо; 23-08-09, 12:50.
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Като сън...полет с парапланер.

                      Супер репортаж, Знаеш ли го вица:

                      Едни големи птици са се навъдили в последно време, по десетина пъти трябва да стрелям докато пуснат човека

                      Коментар


                      • #12
                        До: Като сън...полет с парапланер.

                        Браво честито
                        Попаднал си в добри ръце. Милен е един от най- добрите парапланеристи в БГ. Сега да не се зарибиш да се учиш, че нещата стават по-сериозни от джипките. Аз се мъча да ги комбинирам и се получава някакси
                        Пак браво
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #13
                          До: Като сън...полет с парапланер.

                          Голямо БРАВОС!!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Като сън...полет с парапланер.

                            Много красиви неща си видял, и даже си ги "запечатал" за да ни ги поднесеш по такъв вълнуващ начин.

                            Благодаря! О този разказ с картинки и аз полетях рано сутрин....

                            Сетих се.... не съм си пил хапчетата!
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Като сън...полет с парапланер.

                              Тануцо, изкЪртИ всички миФки с това!!
                              Изкефих се яко!

                              А пък за такава снимка преди 25-30г. чуждите разузнавания щяха да те "поздравят"... може би ....посмъртно
                              щото отдолу щяха да стрелят със ЗУ


                              п.п. Щеше да ни хвърляш с ластик от моста на Клисура.. Не сме се отказали

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X