Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    http://m.ebay.co.uk/itm/DHL-shipping....c100408.m2460 тази чете всичко на 120 та но има различни в olx цената им варира от 80 до 200лв. Софтуера е един има няакакви разлики в самото устроиство.

    Коментар


    • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

      Първоначално публикуван от caesar77 Преглед на мнение
      Колеги,

      Живея в гр.Златица - между София и Карлово. Споделете майстор/сервиз, който е в час с ТЛК 120 за обслужване, поддръжка и тн., без ТМ ауто, разбира се.

      Благодаря ви предварително!
      Предполагам, че не съм бил много ясен в локацията , понеже никой не направи препоръки...
      Имам предвид, че ме устройва сервиза да бъде в този периметър Карлово-София (да кажем "източна/югоизточна София).
      TOYOTA LAND CRUISER 120
      OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
      YAMAHA TDM 850 4TX

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Колеги, светна ми една лампа - червена кола с ключ посредата! Премигва само когато е изваден ключа. Какъв е проблема?

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Никакъв, работи имобилайзера

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
            Никакъв, работи имобилайзера
            Озадачава ма факта, че около 5г. не е светила и сега.....Не знам дали има нещо общо, но два-три дни преди това при поставянето на контактния ключ и завъртането му се задействаха аварийните светлини. Колата отказа да запали и няколко пъти вадих, вкарвах и въртях докато спряха да мигат и запали!?

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Вероятно просто не си обръщал внимание. На мен един -два пъти ми се е случвало да ми отключи, но не деактивира алармата - и ефектът е този. Вадиш ключа, отключваш повторно и нещата трябва да се получат.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Благодаря, все пак ще отида да я закачат на компа и да проверим дали всичко е нормално, на мен ми намирисва на имобилайзер. От Тойота в Стара Загора на първо четене по телефона ми казаха, че това е чека и трабва да се закачи. Ще споделя какво е станало след това.

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Колеги, на някой да му се е налагало да сваля предната конзола на тавана/или както там се казва/, тази която е със светлините и бутоните за управление на люка. На някакви щипки ли е , защото не намирам нищо за развиване?

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Едно питане. Моята 120-ка всяка година прави проблем с дюзи и така вече 3-4 години - 2 комплекта фабрично рециклирани, 1 комплект рециклирани в България и едно почистване. Почистването беше последно. Преди това всичко беше на +/-5 и колата подскачаше като магаре и димеше като запалена автомобилна гума (малко преувеличавам). След почистването дюзите както и след всяко поставяне на рециклираните (фабрично рециклираните използвали само старата електроника иначе нови инжектори) показанията са идеални за известно време, което прогресивно намалява.

                    Последния път поразпитах кое, как и почистиха разни съседни системи - колектора, EGR-а и дюзите ...Колата припкаше супер добре за малко. Забелязах я, че пак нещо подпушва повечко на свободен ход и що да видим в показанията на дюзите.... едва 1000-2000 км и пак 4-та дава +5 а 1-ва е -2.9, другите две са около 0-та 0.5 и -0.3 например.

                    Та да питам има ли нещо друго дето трябва да му се направи профилактика, дето вижда сметката на дюзите?

                    Последните два пъти след почистването зареждам авио дизел и му сипвам добавка :-) Сменихме горивния филтър есента......

                    Съмнява ме нещо да не би да има боклуци някакви в дизеловата помпа и да вижда сметката на дюзите за норматив. Не е нормално на под 20 хиляди километра тия дюзи да дават фира нали? А сега под 2000......

                    Други теории или познания в областта. Питам тук щото питах преди това в ТМ ауто и в един сервиз малък на Бош и човека дето в крайна сметка почисти горе описаните неща (той е дизелджия и това прави - помпи, дюзи и т.н.)
                    Последно редактирано от hotsnail; 14-04-17, 19:22. Причина: правопис

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                      Едно питане. Моята 120-ка всяка година прави проблем с дюзи и така вече 3-4 години - 2 комплекта фабрично рециклирани, 1 комплект рециклирани в България и едно почистване. Почистването беше последно. Преди това всичко беше на +/-5 и колата подскачаше като магаре и димеше като запалена автомобилна гума (малко преувеличавам). След почистването дюзите както и след всяко поставяне на рециклираните (фабрично рециклираните използвали само старата електроника иначе нови инжектори) показанията са идеални за известно време, което прогресивно намалява.

                      Последния път поразпитах кое, как и почистиха разни съседни системи - колектора, EGR-а и дюзите ...Колата припкаше супер добре за малко. Забелязах я, че пак нещо подпушва повечко на свободен ход и що да видим в показанията на дюзите.... едва 1000-2000 км и пак 4-та дава +5 а 1-ва е -2.9, другите две са около 0-та 0.5 и -0.3 например.

                      Та да питам има ли нещо друго дето трябва да му се направи профилактика, дето вижда сметката на дюзите?

                      Последните два пъти след почистването зареждам авио дизел и му сипвам добавка :-) Сменихме горивния филтър есента......

                      Съмнява ме нещо да не би да има боклуци някакви в дизеловата помпа и да вижда сметката на дюзите за норматив. Не е нормално на под 20 хиляди километра тия дюзи да дават фира нали? А сега под 2000......

                      Други теории или познания в областта. Питам тук щото питах преди това в ТМ ауто и в един сервиз малък на Бош и човека дето в крайна сметка почисти горе описаните неща (той е дизелджия и това прави - помпи, дюзи и т.н.)
                      При мен на 110000км дюзите заминаха. Смених ги в Тойота, но на 120000 - отново се предадодоха. Смениха ми ги гаранционно и четирите, но на 145000 пак същото. Сложих нови и се предадох, т.е. продадох я. Интересното беше, че от момента, в който я усещах, че започва да почуква, за две седмици ставаше невъзможно да се кара. Дори последният път започна да пали на три цилиндъра и след секунди тресене и четвъртият се включваше.
                      На мен ми казваха, да сваля и почистя резервоара, да се тества рейла и дори помпата, но дали щеше да има ефект - не знам. Не знам и дали въобще си струва цялата разправия. Свалянето на помпата не е проста работа.


                      http://www.nakladkibg.com
                      накладки, спирачни дискове, съединители

                      088 8613380

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        И с какво я смени като я продаде.Много ми харесват,много искам да се накипря с една такава,но и много се притеснявам от тези дюзи.Днес правих оглед на една 2003 прадо.Много стегната и добре работеща,но много постна от към оборудване.Имаше теч от симеринга за заден диференциал и на Колянов вал.Скоростите и сменяха с придърпване,но го отдавам на старо масло,за което човекът ми показа фактура,че е сменено,но явно са го излъгали.Беше черно почти като на двигателя.
                        Оффф,пред голяма дилема съм помагайте със съвети.
                        Благодаря
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                          И с какво я смени като я продаде.Много ми харесват,много искам да се накипря с една такава,но и много се притеснявам от тези дюзи.Днес правих оглед на една 2003 прадо.Много стегната и добре работеща,но много постна от към оборудване.Имаше теч от симеринга за заден диференциал и на Колянов вал.Скоростите и сменяха с придърпване,но го отдавам на старо масло,за което човекът ми показа фактура,че е сменено,но явно са го излъгали.Беше черно почти като на двигателя.
                          Оффф,пред голяма дилема съм помагайте със съвети.
                          Благодаря
                          Не знам колегата с какво я е сменил но бих взел същата 4 литра бензин или най добре братчето лексус с 4.7 осмак
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                            С нищо не я смених. Взех си едно комби - иначе казано SUV-че и тихо си страдам по джипката. Аз си я бях купил нова и сега не бих взел същата, но втора ръка. А за нова 150(само бензинова вече), в момента нямам сили.


                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              [QUOTE Интересното беше, че от момента, в който я усещах, че започва да почуква, за две седмици ставаше невъзможно да се кара.[/QUOTE]

                              При загрят мотор как е, имали чукане?
                              ТЛК-120 Николай Колев
                              0898521295

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                На старите ТЛК (90/120) до 2003 г. няма такъв изявен проблем с дюзите. Виждал съм на по 250 х.км. с оригиналните дюзи и ДВГ си работи без забележки.
                                Има ли някаква вероятност да ги претоварвате (прегрявате дюзите) тия по нови машини и от там дюзите да дават фира на такива кратки интервали!?
                                Чип?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X