Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
    На кой още му се е появявал проблема със задържането ? Не ми се вярва да е чак толкова масов. Не видях нищо конструктивно нередно в апаратите, освен , че буталцето беше леко корозирало под гумичката едва година и половина след поставянето
    Не е масов а ,БРУТАЛНО масов. Познавам хора дето са си продали 120-ките само заради тоз проблем. Дори и на Бончо Дунев 120-ката е минавала през неколко рециклажа ,а той и синовете му имат представа как точно да го направят за да е перфектно ,всичко друго е късмет.
    1x 1.5JZ = 621NM
    2x 5VZ-FE = 596NM

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от LordDigital Преглед на мнение
      Не е масов а ,БРУТАЛНО масов. Познавам хора дето са си продали 120-ките само заради тоз проблем. Дори и на Бончо Дунев 120-ката е минавала през неколко рециклажа ,а той и синовете му имат представа как точно да го направят за да е перфектно ,всичко друго е късмет.
      Добре де , а обяснения за феномена
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
        Добре де , а обяснения за феномена
        То ако всеко нещо си имаше обяснение Предположения много ,само Тойота си знаят какъв точно е проблема. Същите години на производство сам имал Sequoia 1st GEN с апрати дето са 1:1 като тези на 150-ката ,но и при тях са доста по-редки случаи на запекли апарати (само долното бутало). След 2010 година на външен вид апратите са същите обаче запичания почти не се случват т.с. проблема е възможно да е Металурчиен за периода.
        1x 1.5JZ = 621NM
        2x 5VZ-FE = 596NM

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          При мен няма абсолютно никакъв проблем

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            И при мен се случва! Веднъж отпред,веднъж на задните колела!
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Моля дайте жокер с парт номер или заменим такъв за вътрешните маншони на каретата. До колкото разбрах са еднакви, но нещо не ги намирам. Крузера е 125, 163 коня
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Каква е разликата между 4 и 5 - степенна скоростна кутия на 120-ка (освен,че има една скорост повече и е по-нова 5 степенната)?

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Извинете, виждате ли нещо притеснително тук?
                  Дюзите са чисто нови (не рециклирани) мотора трака като на аванс. Повече когато загрее и при товар докъм 1700 оборота.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    За мен е притеснително. За жалост нямам предположения къде да се търси причината. Качеството на горивото сигурно ли е, че е ОК?

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Колеги,като настъпе моята джипка в баира да изпреваря,примерно отзаде изпуска едно кълбо черен дим!Посе изчезва и няма-има ли смисъл да се притеснявам или да го приемам занормално?
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                        Колеги,като настъпе моята джипка в баира да изпреваря,примерно отзаде изпуска едно кълбо черен дим!Посе изчезва и няма-има ли смисъл да се притеснявам или да го приемам занормално?
                        Здравей колега.
                        Не претендирам да съм абсолютно прав в отговора си, но не мисля че трябва да се притесняваш че при форсиране на баир изпушваш. Доколкото съм запознат това си е в "природата" на дизеловите двигатели. При изфорсиране на двигателя в случаи като твоя по нанагорнище, горивовъздушната смес за определен момент не е от най-оптималните и оттам кълбото дим. Виждал съм и Toyota Hiace на по-малко от 30 000 км да прави същото. Така че ако нямаш др проблеми по двигателя не мисля че трябва да се притесняваш.
                        Последно редактирано от Bat_Koko1; 18-12-17, 10:56.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          не го настъпваи в баира или си махни огледалото да не гледаш ко става зад теб и да нормално е като се напънеш да се изпотиш...и с колата е така нея тъпчи и няма да пуши

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Е налага се понякога!Аз се притеснявам от гледна точка на това че дюзите са рециклирани веднъж,да не са тръгнали пак!Тоя път направо ги сменям с нови!В сряда е в сервиза да и видят корекции и т.н.
                            TLC 120 Prado
                            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              На ТЛК 120 къса 2003г, не й се включват фаровете за мъгла на габарит или късисвитлини, а само на дълги. Бушона е здрав, до релето не стига сигнал на къси или габарит, дам ли на "късо" 2те крачета на релето халогените светват. Има ли нещо за програмиране/обучаване като на някои други марки, или нещата са малко по елементарни?

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Здравейте колеги.Нещо позамря темата,та нека да и поизтупаме прахта.Онзи ден ми задържа единия спирачен апарат и днес в сервиза се установи ктив диск и спекъл яко апарат.Сега нови дискове,накладки,профилактика на апаратите,смяна на спирачна течност.Също забрлязах,че за няколко хил км ми се вдигнало нивото на маслото.Сега чуденка е дали си е било много още при смяната.И накрая,да ви се оплача,имам вода в единия фар...от къде дойде тая вода си е все още някаква загадка за чене....
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X