Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Програмата е тази,хваща всичко за TLC 120

    https://play.google.com/store/apps/d....elmscantoyota

    Контролера е този

    https://www.aliexpress.com/item/V1-5...608.0.0.MpYjb3

    Не се лъжете да вземате версия 2.0 на тойота небачка,за мерцедес и фолваген бачкат,незнам защо,пробвано е.

    Тази програмка също работи на нашите тойоти,но с промяна на PID инициалнизацията,но не е така богата както горната,като информация,все пак при интерес,прочети темата

    http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=193433
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
      Програмата е тази,хваща всичко за TLC 120

      https://play.google.com/store/apps/d....elmscantoyota

      Супер! Много благодаря!

      Освен това за дюзите има още две важни метрики. Преди като рових документации и ходих по сервизи (Страница 60 от темата) ето това съм намерил:

      Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
      Освен показанията на отделните дюзи има и едни общи метрики inj. FB Vol. for idle и Injection Volume, дето е добре да видиш. Абе в ръководството има описани всичките показания с праговите стойности

      ПП при мен сега драмата е с inj FB volume for idle -4.70 при допустимо -4 до 4 куб. мм. От ТМ казаха, че това значи, че и 4те дюзи не разпръскват добре....

      ППП injection volume 3 до 12. Това и горното е за празен ход

      Коментар


      • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%EB%EE%E2%E8

        В единия от постовете си пише точно това в прав текст:


        Аз друго обяснение за горното поведение нямам, а именно доста десетки хиляди километри без проблеми, и след първата смяна на дюзи - безкраен и скъп кошмар през кратки интервали, независимо с нови или рециклирани дюзи.

        Не е помпата! Всъщност нямам идея защо и бяха хвръкнали показанията на 4-та дюза....отидох до майстора. По пътя около 40 км от вкъщи до майстора през центъра на Софето малко пропуши и на едно кръстовище дори се позаклати, но когато стигнах двигателя работеше супер равномерно. Майстора я е гледал на неговия бош тестер, карал напред назад, гледал 3 дни - няма и нищо. От помпата е източил нафта и гледал човека за стружки - няма. Показа ми човека какво е износена помпа от друга кола. Обясни и защо на крузера помпите са доста по-държаливи от на други коли. Просто добре е направена с две бутала(?) и износването на механичните части е по-малко. Иначе на 200к за по-малък двигател с по-смотана помпа било е нормално да има износване и стружки - моя не е такъв случай. Остана да я карам и да и се радвам.

        Явно тоя път е бил малкия дявол ама аз съм станал хипохондрик на тема дюзи.

        ПП Хубаво че е начало на сезона и сега погвам баирите.....за дълги разходки няма да е с крузера, но за по-интересни по планините.....
        Последно редактирано от hotsnail; 26-04-17, 20:55. Причина: послепис.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Здравейте.От няколко дни и аз съм с ТЛК 120 2008.Имам няколко питания:Има лили от къде да се дръпне някоя по прясна карта на БГ за навигацията.При мен оригиналните дискове вървят,но пиратския с БГ картата тръгва когато си иска.Другото ми питане е относно добавките ка кво слагате?И накрая,някой има ли купувани неоригинални джанти,тип Вромос или нещо такова? Моите сега ги бластират и боядисват прахово,но ми се иска да си купя железни за зимата та се чудя какви..
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Според мен машинката на Росен просто е имала друг проблем, който се е отразявал и на дюзите. От 5 месеца карам ТЛК120 произведен 2008-а края, който беше на приятел от нов и му беше навъртял 235 000 км. с оригиналните дюзи без да има абсолютно никакъв проблем. Колата не пушеше и нямаше никакъв видим проблем. Разбира се като му го купувах отидох в ТМ Ауто и казаха, че дюзите са си наред, но отидох и на друго място и там казаха, че едната е позаминала /над 3/. Смених и 4те с чисто нови, но не просто на Денсо, а оригинални за по 1170лв/бр. и до момента няма абсолютно никакви проблеми вече около 4 месеца с тях. Естествено все още държа оригиналните дюзи в склада за всеки случай. ТЛК-то е чудесна машинка. Свикнах и на автомата - научих се как да го карам по мой стил. Единствено още не мога да реша проблема с бедната навигация и затова не я ползвам

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Пробвайте тук. Картите са супер подробни. Няма покрите за Сърбия и Македония, но България, Гърция, а и цяла Европа ги има и са много добри. Последната, която имах преди да си продам джипката, имаше всички нови магистрали, детайлно покритие на цялата пътна мрежа в страната, всички градове и села и улиците в тях.
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Колеги,напоследък ми се стеува,че моя тотю седи леко килнат на ляво.Компресора не работи постоянно.Има ли от някъде да се регулира нивомера?Или какво друго може да е...
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Относно навигацията,намерих един, магазин тук във Варна,който предлага матричен диск за навигацията,2017 на цена от 120 шв.Смятам да пробвам!
                  TLC 120 Prado
                  Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Здравейте колеги!Имам land cruiser 120 с въздушното окачване.Проблема е ,че като не се кара 5,6 дни задницата кляка,но след като запаля и покарам малко се оправя.Това нормално ли е или има проблем с възглавниците?Ако не се кара за 2,3 дни примерно си е наред.

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Краткия отговор е НЕ е нормално. И 20 дни не съм я карал и нищо клекнало няма.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Здравейте,искам да взема Тлк 120 задължително автоматик с кожен салон и навигация. Отностно двигателя, за дизела прочетох за проблема със дюзите.Бензиновия двигател какви разходи дава градско/извънградско ? Какви са цените при ремонт на въздушното окачване? Кой двигател бихте ми препоръчали и защо?
                        Бюджет 40 хиляди.

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Благодаря за отговора.Наистина има проблем.Според този форум http://www.pradopoint.com.au/archive...p/t-26544.html с времето се появяват пукнатини по възглавниците от жегата и гняста по пътя и започват да изпускат по малко.Сега въпроса е рециклирана(300лв/бр.) или нови(около 500лв./бр.)?

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            И моята е така...безависимо колко не съм я карал не кляка.Само дето има лека разлика във височината от двете страни.Регулирала се някъде от долу ама било корозирало и не искат да пипат.

                            Ще си седи тъй за сега....
                            TLC 120 Prado
                            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от unknow Преглед на мнение
                              Здравейте,искам да взема Тлк 120 задължително автоматик с кожен салон и навигация. Отностно двигателя, за дизела прочетох за проблема със дюзите.Бензиновия двигател какви разходи дава градско/извънградско ? Какви са цените при ремонт на въздушното окачване? Кой двигател бихте ми препоръчали и защо?
                              Бюджет 40 хиляди.
                              Не гледай с навигация ,за нищо не става заводската. Принципа е взимаш без ,за да можеш да сложил 9 инчов Андроид таблет (требе да е последно покуление дето изнезхама тази година на Али ,8 ядрен със 2Г памет ,Андроид 6!!).

                              Въздушното се хвърля като се прецака - ,слагат се пружили от 4-та Рънер ,FJ или някави заместителни (според зависи от региона).

                              V8 Бензиновия двигател е като изтребител сравнение с D4D ,имам и със двата мотора. За съжаление с бензинов требе да вземеш GX470 което има тонове екстри спрямо ТЛК (без парко-троник) + кожата е съвсем друга - вървят под $12к на реално/доказуеми пробези от под 150 000км - с транспорт и мита ще ти е точно по бюдчет!
                              1x 1.5JZ = 621NM
                              2x 5VZ-FE = 596NM

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                А каква е разликата в разхода на гориво меджу дизеловия и бензиновия двигател?
                                Бензиновия 4.0 V6 автоматична кутия само със 5 скорости ли има?
                                А ако не искам да премахвам въздушното каква е цената на една възглавница?
                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X