Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

    Да ма е 4 бона тъпия катализатор и пак ще го гепят. Не си струва. На разни познати със ситроен по две седмици максимално са им оставяли катализатора крадците. На ситроен били по големи

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Карай си така, мисля че само бракми спират по Германия. Мен с нито една кола никога не са ме спирали немците, но всички колеги с стари бракми нонстоп ги спират, а и ти нали имаш на мястото, то най-добре ако намериш същия да е като кутия ако тия са запознати вобще как е на Тойота. Там за 3г съм видял една 120ка и беше руски номера

      Коментар


      • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

        След профилактиката изненада - дюзи. Ще.карам 7000км бавно ;-) ужас. Нещо има гнило в тая работа с дюзите март месец ги ремонтирахме. Юни бяха в прекрасно състояние и сега проблем....

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Не знам дали гнилото е в дюзите или в горивата. Моите дюзи също ги смених края на март, а сега нещо се е разпушила... Показанията им са в норма, но пушенето не е нормално. Сега чакам да изгори нафтата от резервоара и ще сменям бензиностанцията. За всеки случай си записах и час в Тойота, пък да видим какво ще ми кажат.
          Аз лично не бих рискувал да мина 7000км с проблемни дюзи. Чувал съм, че двигателят гърми без никакво предизвестие.
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

            грешка - моля някой да го изтрие
            http://www.nakladkibg.com
            накладки, спирачни дискове, съединители

            088 8613380

            Коментар


            • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

              Може да е гориво. Аз само на ЕКО зареждам, може би не е добра идея.

              Прав си че май не е добра идея да рискувам. Трябваше да сменя маслата на авенсиса, там поне проблеми с дюзите няма.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Аз пък зареждам само на OMV - от по-скъпата нафта. И точно съм решил да я сменям с ЕКО.
                Какви са ти показанията на дюзите?
                http://www.nakladkibg.com
                накладки, спирачни дискове, съединители

                088 8613380

                Коментар


                • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                  Не знам утре ще я взема. Ще видим с приемчика как са се променили от Юни. Надеждата ми е бързо да сменя маслата и ремъците на авенсиса.

                  Коментар


                  • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                    Ами -2, 2.3, 2.8, -3 т.е. 2ра и 3-тата са много фира. Оставих ги за смяна. Повече рециклиране не.

                    Ще пътешествам с авенсиса

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      моята 120-ка изкара 25 000км с лошите дюзи и мотора гръмна без никакво предизвестие на едно изкачване по магистралата.
                      Но тези 25 000км пушеше сериозно при палене и не работеше много развномерно.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        От известно време лампата за блокиран среден диф. започна да мига по-дълго време преди да загасне.Обикновенно,като дам на контакт,светваше с другите лампи,мигва 4-5 пъти и загасва заедно с тях.Сега започна все по-често да остава да мига дори и след като запаля ,дори понякога и след като потегля. Загасва след около минута....???

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Виж да нямаш спукана гума или голяма разлика в налягането и да се лъже,че пребуксуваш !
                          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                            Не знам дали гнилото е в дюзите или в горивата. Моите дюзи също ги смених края на март, а сега нещо се е разпушила... Показанията им са в норма, но пушенето не е нормално. Сега чакам да изгори нафтата от резервоара и ще сменям бензиностанцията. За всеки случай си записах и час в Тойота, пък да видим какво ще ми кажат.
                            Аз лично не бих рискувал да мина 7000км с проблемни дюзи. Чувал съм, че двигателят гърми без никакво предизвестие.
                            Колеги, аз съм със същия проблем-преди 4-5000км ми ремонтираха дюзите защото бяха извън норма и пушеше,след ремонта имаха стойности близки до тези на нови дюзи но пушенето продължи.Ходих във Тойота Венци казват всичко е ок. проблем няма.Ходих и в ТМауто и там ми казват също че нямам проблем,а на практика аз имам-пушенето продължава. Не знам какво да правя и къде да ходя-бесен съм-ПОМАГАЙ ТЕ !!!!
                            Колкото е по-добър джипа ти, толкова по-надалеч ще ходиш пеша за ТРАКТОР !!!!!

                            Коментар


                            • От: Нужда от практични съвети за автоматика на ТЛК120

                              Може да дими по много причини - центровка, издухан двигател . Намери някой дето отбира от дизелови мотори

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                                Ами -2, 2.3, 2.8, -3 т.е. 2ра и 3-тата са много фира. Оставих ги за смяна. Повече рециклиране не.

                                Ще пътешествам с авенсиса
                                При тези показания и аз така бих постъпил. Къде ги рециклира и няма ли някаква гаранция?


                                Първоначално публикуван от ivoj_bg Преглед на мнение
                                Колеги, аз съм със същия проблем-преди 4-5000км ми ремонтираха дюзите защото бяха извън норма и пушеше,след ремонта имаха стойности близки до тези на нови дюзи но пушенето продължи.Ходих във Тойота Венци казват всичко е ок. проблем няма.Ходих и в ТМауто и там ми казват също че нямам проблем,а на практика аз имам-пушенето продължава. Не знам какво да правя и къде да ходя-бесен съм-ПОМАГАЙ ТЕ !!!!
                                И аз съм така. Преди 10000км ги смених с тойотско(уж заводско) рециклирани, но преди две седмици започна да пуши. На топъл двигател показанията на дюзите са с добри показатели, но на студен трета е 3.2. Утре съм в Тойота и ще видя какво ще ми кажат. Освен това имам(надявам се) една година гаранция. Поне затова ги взех от там... Предполагам, че ще започнат със стандартните лафове - съвет да сложа добавка и т.н.
                                http://www.nakladkibg.com
                                накладки, спирачни дискове, съединители

                                088 8613380

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X