Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Дихтунгите най вероятно няма да ви сменят, а и няма нужда, защото казахте, че са сменени дюзите на 130000 км. - тогава са сменени и дихтунгите.
    Няма да му ги сменят,но ще му ги напишат във фактурата
    Последно редактирано от Goblin; 27-02-14, 19:37.
    My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
      Зависи кои са алтернативните на Тойота майстори. ....Перформанс кита, не ти трябва таралеж в гащите няма да получиш кой знае какъв перформанс.

      Успех
      Коцикос, кажи поне от къде си, ако очакваш препоръки за сервиз. За чипа - разликата е осезаема. Разбира се и без него колата върви, зависи кой какво очаква и на какво е свикнал.
      По-добре късно, отколкото по-късно.

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
        Kолеги малко помощ !!! Днес подадох повече гас на 120та и ми светна чека плюс още няколко жълти лампички на таблото ,колата заби нос ,продължи да работи все едно е в авариен режим без турбо ,давам гас няма никой !! След като я загасих и запалих се оправи и чека загасна някой имал ли е подобен проблем?
        Имах подобен проблем (не казвам, че е същият). Смених два клапана на горивната помпа.
        Taka изглеждаха (SCV), може би не точно същите, но подобни. Но диагностика от компетентен човек ти трябва.
        Последно редактирано от Жоро; 27-02-14, 22:49.
        По-добре късно, отколкото по-късно.

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
          Коцикос, кажи поне от къде си
          От Пловдив съм. Тойота Пловдив отпада като вариант освен за диагностика. Цените им са направо убийствени. Отказах се и от смяната на дихтунги. При положение, че колата си върви и предвид вашите мнения май няма смисъл.
          - Препоръчайте марка и вискозитет на масла за двиг, диф. и раздатка, че изчетох доста теми, но информацията е различна.
          - двигателно 5W30 (инфо по VIN Тойота Пазарджик) или 5W40?
          - дифовете 80W90 или 75W85 (инфо по VIN Тойота Пазарджик)?
          - раздатка 75W90?
          - може ли автомонтьор, който не е обслужвал такъв автомобил, да смени маслата - най-вече диф. и раздатка? има ли нещо по-специфично?
          - при смяна на тампони на носачите всички чаркалъци (ексц. болт, гайка) ли да си поръчам или да се надявам болтовете да излезнат?

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            - двигателно 5W30 (инфо по VIN Тойота Пазарджик) или 5W40? - идвете стават
            - дифовете 80W90-виж да не си с ЛСД отзад
            - раздатка 75W90
            -може
            -не се надявай.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Благодаря, колега Джамбазов!

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Промоцията в Тойота за дифтунгите си заслужава, защото мисля, че маслото също е безплатно и се проверява и цетката в картера. И ти можеш да я видиш ама нямаш набито око дали е за почистване или смяна.
                Т5
                Crossrunner

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                  Промоцията в Тойота за дифтунгите си заслужава, защото мисля, че маслото също е безплатно и се проверява и цетката в картера. И ти можеш да я видиш ама нямаш набито око дали е за почистване или смяна.
                  Нещо ме съмняват в Тойота - в Пловдив ми казват, че безплатна е само смяната на дифтунги, в Пазарджик ми казаха, че и маслото е безплатно та не знам и аз какво да правя. Но нали безплатен обяд няма .... чудя се могат ли нещо да ми развалят при тази безплатна смяна.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Ако имаш нужда от подкрепа, да иди в Тойота и си смени маслото и дифтунги, провери цетката, ако е запушена я смени. Нправи си диагностиката и после по другите майстори за предницата и дифовете и раздатката, гресирай си и местата за гресиране (виж по нагоре в темата е описано кое се гресира).
                    Малко вероятно е да ти я развалят в сервиза, можеш да помолиш да наблюдаваш ремонта. Смяна на масло в диф и раздатка и гресир не е висока цена, провери си!
                    Т5
                    Crossrunner

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Абе тия то тойота ми звъннаха за безплатна диагностика. Провериха дюзите и други нещица на 120-ката 2009-а година. Показанията бяха много странни дето свалиха супер различни стойности имаха 4-те дюзи -листчеот нее при мен да ги напиша. Според приемчика тя добре си се движи щото компа компенсирал разликите.... Сега ще ми оправят нещо по дюзите, носят ги в някаква друга фирма да ги рециклират ли не знам какво....ама се чудя да ги питам, дюзите дали не са за смяна...в смисъл какво могат да им ремонтират на едни дюзи, пък и ремонтирани колко ще откарат?...странно де ок.

                      А и някакви тампони имаше на някаква щанга за смяна.

                      По принцип и единия на мотора е за смяна още от лятото ама ми казаха да изчакам и трите или някой друг по голям ремонт.

                      Тя колицата е на 160 хиляди редовно си е обслужвана в ТМ-а.

                      Сигурно е добре да го питам моя приемчик за другите неща, дето сте писали - гресиране, цедка и да видят маслата на диференциала и скоростната кутия.

                      Мислите ли че си струва да ги питам дали нови дюзи не е по-добре. Знам че са тлъста пачка ама основния ремонт е 10-тина пъти по-скъп.

                      Всъшност някакви други идеи какво трябва, да се гледа на едно ТЛК. Планирам по късно пролетта да го закарам, пак да го прегледат добре, да видим всичко дето има да се гледа. Искам да направя една по-дълга разходка, дано не ми мине черна котка път
                      Последно редактирано от hotsnail; 01-03-14, 11:12.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Защо се налага смяна на дифтунгите и за кои модели тойота се отнася това? Новите дюзи идват ли с нови дифтунги в кутийката и трябва ли да се сменят болтовете с нови при смяната на дюзите ?
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Новите дюзи идват с дихтунките/старите са медни ,новите са алуминиеви / .Трябва да се поръчат дихтунки за излишното гориво 5 броя.Не се поръчват нови болтове ,старите се стягат на 30N.m.Ако са изпускали старите дихтунки се прави промивка на мотора/най- добре с промивно масло-от колкото с препарати в маслото по добър ефект има с промивното /,след това чак чистиш цедката .Това се прави ако са изпускали дихтунките .Ако дюзите не са наред и те се сменят.
                          Ако не се усетиш по-рано ,ще разбереш след това какво ще роди мотора.

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Колеги някой знае ли при смяна на масло на автоматична скоростна кутия на ТЛК 120 колко литра събира ?

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Някой със сигурност ще знае, но вие трябва да знаете каква ви е кутията и да кажете тук.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                ЛЦ120 има 2/два/ автомата който се слагат и маслото е различно .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X