Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Моята е почти на 5г до сега не ми се е налагало да свалям резервната гума. Преди седмица и смених гумите, оригиналните ми издържаха 93х км. Зимата копчето за подгряване го държа винаги включено, но докато стигне нормална работна температура мотора дрънчи като руска комбайна.
    При Вас така ли е?
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

    Коментар


    • #32
      От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
      Няма отделен накрайник. Като се сглобят тръбите, последната завършва с квадрат. Той върши работа на накрайник.
      Благодаря за бързия отговор,вероятно дупката в която влиза квадрата е пълна с пръст или някое камъче е влязло вътре защото днес се опитах с квадрата на едната тръба и въобще не влезе никъде,нито захапа ръб за да завърти лебедката,утре ще опитаме пак.Благодаря пак!
      Не е важно да влагаш чувства, важното е да чувстваш влага...

      Коментар


      • #33
        От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от Warrer Преглед на мнение
        Благодаря за бързия отговор,вероятно дупката в която влиза квадрата е пълна с пръст или някое камъче е влязло вътре защото днес се опитах с квадрата на едната тръба и въобще не влезе никъде,нито захапа ръб за да завърти лебедката,утре ще опитаме пак.Благодаря пак!
        Ако си от София, звънни ми на телефона от подписа и може да се разберем и да се видим.
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • #34
          От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          Първоначално публикуван от Николай Колев-Krasio 46 Преглед на мнение
          Моята е почти на 5г до сега не ми се е налагало да свалям резервната гума. Преди седмица и смених гумите, оригиналните ми издържаха 93х км. Зимата копчето за подгряване го държа винаги включено, но докато стигне нормална работна температура мотора дрънчи като руска комбайна.
          При Вас така ли е?
          Не мога да кажа, че дрънчи... че е шумна, шумна е. Все пак, това е въпрос на лично усещане. Ако е много зле, провери и дюзите.
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #35
            От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Къде да отида да ми гресират колата и колко струва? Гледам в книжката има някакви данни за греста, а според мен на повечето места ще ме натъпчат с каквото имат. Точно така като спра има едно тупване, а като поседа по-дълго на светофара пак подскача колата. Това заради цетката е унищожило 1вия двигател на моята 120ка, сега съм с чисто нов Гресирането на ограничителите се изразява в това че като завиеш пълен, мажеш с една дъсчица където се е трило, всеки може да го направи за 1 мин. Картата на навигацията ми е много дървена, има само главните градове и пътища. Защо по някога колата върви много а понякога не, имам чуството че като я карам леко и почва да не върви много, после като я поръчкам 1-2 дни и пощурява, възможно ли е да има такова нещо, защото не само аз съм го усетил а и гаджето която също я кара?

            Съвети от мен: Ако ще карате на офроуд махнете бушона на тракшън контрола, дори и да пуснете средния блокаж пак си остава тая глупост и пречи ужасно много. Намира се в кутията от дясно до акумулатора, най-долния ред почват 40/30/30 амперови, последния от 3те (30амп). По сервизите незнам защо все ми пробутват 5/40 масло като в книжаката препоръчват 5/30 с което двигателя работи много по "нежно" . Пазете стъклата от камъчета, много лесно се надраскват, ако сте на офроуд в кал непрекъснато заливайте с вода стъклото и чистете чистачките. Друго странно е че всички ме съветват да карам с около 2,0 атм гумите, при което джипа се клати яко, в някакъв немски справочник дават 2,8 и определено колата се държи по-добре. Зимата понеже я държа в гараж всеки път като я прибирам мия радиатора от гадостите, защото на друга кола съм брал ядове.

            Коментар


            • #36
              От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
              Къде да отида да ми гресират колата и колко струва? Гледам в книжката има някакви данни за греста, а според мен на повечето места ще ме натъпчат с каквото имат. Точно така като спра има едно тупване, а като поседа по-дълго на светофара пак подскача колата. Това заради цетката е унищожило 1вия двигател на моята 120ка, сега съм с чисто нов Гресирането на ограничителите се изразява в това че като завиеш пълен, мажеш с една дъсчица където се е трило, всеки може да го направи за 1 мин. Картата на навигацията ми е много дървена, има само главните градове и пътища. Защо по някога колата върви много а понякога не, имам чуството че като я карам леко и почва да не върви много, после като я поръчкам 1-2 дни и пощурява, възможно ли е да има такова нещо, защото не само аз съм го усетил а и гаджето която също я кара?

              Съвети от мен: Ако ще карате на офроуд махнете бушона на тракшън контрола, дори и да пуснете средния блокаж пак си остава тая глупост и пречи ужасно много. Намира се в кутията от дясно до акумулатора, най-долния ред почват 40/30/30 амперови, последния от 3те (30амп). По сервизите незнам защо все ми пробутват 5/40 масло като в книжаката препоръчват 5/30 с което двигателя работи много по "нежно" . Пазете стъклата от камъчета, много лесно се надраскват, ако сте на офроуд в кал непрекъснато заливайте с вода стъклото и чистете чистачките. Друго странно е че всички ме съветват да карам с около 2,0 атм гумите, при което джипа се клати яко, в някакъв немски справочник дават 2,8 и определено колата се държи по-добре. Зимата понеже я държа в гараж всеки път като я прибирам мия радиатора от гадостите, защото на друга кола съм брал ядове.
              Аз бих препоръчал гресиране в ТМ"Ауто". Колкото и да ги плюем понякога, все пак разбират от марката и знаят какво да правят. Цената мисля, че е около 20лв.
              Наистина и аз се учудвам защо препоръчват масло 5W/40 и съм им задавал този въпрос - казват, че било според климата.
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • #37
                От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                Еми в книжката дават 5/40 за много по-високи температури, демек за арабския свят, може би нямат по сервизите и за това. Аз я карам с някакво ГМ че ми дават отстъпка тука до нас, а и го хвалят из нета Ще отида понеделник да ме гресират в ТМ, аз като цяло съм доволен от тях. Колко ли пари струва датчик за парктроник, че единя се беше скъсал запоих го но не бачка.

                Коментар


                • #38
                  От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Ще си позволя да направя едно отклонение - последната седмица в София видях 2 120ки, обути с едни отвратително малки гуми, като за лека кола - моля Ви, не причинявайте това на джиповете си. От където и да се погледне е отвратителна история.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Малките гуми са много по-евтини, а и лъжат компа и си мислиш че харчи по-малко Друго пък което съм виждал е 120ка с различни гуми

                    Коментар


                    • #40
                      От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Навъртяха се 90 000 км . Идващата събота съм си записал час за преглед на ходовата част и дюзи. Нямам оплаквания но преди зимата реших да я погледна. Ще я гресирам. Маслата в диференциалите да сменям ли ?! Някой правил ли го е?

                      ПП:

                      Темата не върви много. Явно малко километри имаме всички или колите са си екстра. Дай боже и на по 200 000 пак да сме си заедно.
                      Т5
                      Crossrunner

                      Коментар


                      • #41
                        От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Маслата на дифовете, раздатката и механичната кутия се сменят на 60к. Гресира се на всяко обслужване.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #42
                          От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Аз смених маслата на диференциалите и раздатката на 50000км. Маслото на автоматика смених на 70000км(сега е на 72000).
                          Иначе на всеки 10000км и правя обслужване - смяна на масло, всички филтри и гресиране.
                          Дано това да ми се отблагодари в бъдеще!
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • #43
                            От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                            Аз смених маслата на диференциалите и раздатката на 50000км. Маслото на автоматика смених на 70000км(сега е на 72000).
                            Иначе на всеки 10000км и правя обслужване - смяна на масло, всички филтри и гресиране.

                            Дано това да ми се отблагодари в бъдеще!
                            МАСЛОТО НА АВТОМАТА ЗАЩО ГО СМЕНИ НА 70000КМ.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от cisko Преглед на мнение
                              МАСЛОТО НА АВТОМАТА ЗАЩО ГО СМЕНИ НА 70000КМ.
                              Някъде бях чел, че е препоръчително да се смени на 100000км. В Тойота ми казаха да го сменя поне на 120000км, а в книжката пише да се сменя само при необходимост. Понеже никога не карам до края на срока на което и да е масло(моторното го дават да се сменя на 15000) реших, че ще му се отрази добре едно опресняване. Така или иначе автоматика не можеш да го източиш докрай.
                              Мисля, че Митко Джамбазов може да каже по-добре от мен - защо си смених маслото на автоматика?
                              http://www.nakladkibg.com
                              накладки, спирачни дискове, съединители

                              088 8613380

                              Коментар


                              • #45
                                От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Много интересно! На мен в ТМ ми го смениха на 60 000 защото така трябвало?!

                                Благодаря за информацията за цетката в картера ще помоля да ми я почистят.

                                Митко, Кажи моля те защо ?
                                Т5
                                Crossrunner

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X