Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

    Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
    Абсолютно сте прав колега не знам какво е ,но ако имате информация и не ви представлява трудност може да я споделите ,ще ви бъда безкрайно благодарен. А за сервиза на ТМ ауто не бих отишъл защото имам майстор който използва семейството ми от 15години (и не съм имал проблеми) в фирмените сервизи ходя само ако има проблем свързан с електрониката на колата или софтуерни проблеми диагностика и др. , обслужването с работата при моя майстор ще излезе 600лв а вТМ АУТО 1200 .
    Дай боже всеки му стабилен майстор приятел.

    В Тойота е скъпо да, мноого скъпо. Оправдано е обаче в случая при който няма кой да ти направи по-точна и правилна диагностика в БГ от тях. Опита на приемчиците и екипа майстори могат да диагностицират проблем скрит от предишния собственик. Плати си диагностиката поне и си смени всичко сам после.

    Все пак темата е съвети за безпроблемна екслоатация а не как да спестя от майстори , в кръга на шегата го казвам , и всеки си решава сам.
    Т5
    Crossrunner

    Коментар


    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

      Благодаря за помоща , майстора и мой приятел подържа същата тойота 120 на отряда за борба против тероризма ,та тези типове барети ли са не съм сигурен постояно го трошът джипа карат го душмански офроуд ,даже сега му прави мотора ,мисълта ми е че е доста запознат с тая машина защото доста е ремонтирал (преди година тези типове бяха строшили автоматика та той гокара за ремонт иго качва след това, за това съм спокоен ,преди това ми сменявал маслото на автомата на доста коли ,та така благодаря ви пак ще пиша ако излезе нещо гнило (опазил ме бог)

      Коментар


      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

        Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
        Благодаря за помоща , майстора и мой приятел подържа същата тойота 120 на отряда за борба против тероризма ,та тези типове барети ли са не съм сигурен постояно го трошът джипа карат го душмански офроуд ,даже сега му прави мотора ,мисълта ми е че е доста запознат с тая машина защото доста е ремонтирал (преди година тези типове бяха строшили автоматика та той гокара за ремонт иго качва след това, за това съм спокоен ,преди това ми сменявал маслото на автомата на доста коли ,та така благодаря ви пак ще пиша ако излезе нещо гнило (опазил ме бог)
        Колеги колата е купих от Ивайло Игликин бил е офроуд състезател някой ако го познава да каже .

        Коментар


        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

          След 08.2003г. се монтира АСК А750F. Преди това A343F.
          Както се каза по горе, това е много важно, тъй като смазочната течност и процедурите по нейната проверка и замяна са различни за двете кутии.
          Най лесно се отличават по това, че старата кутия има щека за маслото и няма наливна пробка, докато A750F няма щека, и смазочната течност се налива през наливна пробка. Това е причината при проверката за нивото на маслото да се използва нестандартна процедура, която използва диагностичния куплунг DLC3 и индикация на таблото.
          Смазочната течност на новата кутия е нов тип - WS и е с по малък визкозитет от използваната в A343F АТF Type T-4.
          Модела на АСК е отбелязан на табелата в двигателния отсек, както и на корпуса на кутията.

          Коментар


          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

            Благодаря за полезната информация ,днес карах и забелязах че не работи авто пилота ,светва на таблото но не работи ,имал ли е някой подобен проблем ,май ще се ходи в ТМ !

            Коментар


            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

              Много странен проблем. Сигурен ли си, че го ползваш правилно. Скороста се сетва не с бутончето а с лостчето, ама не помня накъде се натискаше...
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                На лоста има едно бутонче като го натиснеш светва натписа cruice control ,при повторно натискане загасва натисках лоста нагоре надоло никаква реакция !!

                Коментар


                • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                  Първо се увери, че го активираш правилно. Натискаш копчето и светва индикацията на таблото. За сетването на скороста мисля , че лостчето се натискаше нагоре когато си достигнал желаната скорост. Най-добре някой колега с такава наблизо да я види. Ако светва лампата то компа вижда управлението.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                    Надолу се цъква лостчето и пускаш педала Защо в ТМ ми казаха че масло на скорости не се сменява? На моята казаха, че с двигателя са сменили някакъв комплект за скоростите 6 ли 800лв било, какво е това не знам. Аз на дълго я карам 110-130 и мисля че така не товара ни скорости ни двигател. Круиза всячески се опитва да поддържа желаната скорост и връща надолу скоростите на байр. Като цяло е тъпичък тоя круиз на 120ката но върши много работа. На ПСА са много готини имат много функции. Имам круиз даже и на Черока 90г Аз на Дълго 95% съм на круиз

                    Коментар


                    • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                      Първоначално публикуван от jazz29 Преглед на мнение
                      На лоста има едно бутонче като го натиснеш светва натписа cruice control ,при повторно натискане загасва натисках лоста нагоре надоло никаква реакция !!
                      Колега,първо знай ,че cruice control работи при скорости над 40 км/ч. натискаш копчето и светва лапата ,че е включен. След това нагоре за да увеличиш скоростта/трябва да го задържиш малко по дълго за да почне да ускорява. Когато достигнеш желаната скорост ,пускаш лостчето.Колата почва да поддържа тази скорост.Ако искаш да увеличиш за малко примерно да задминеш някой подаваш газ и като я пуснеш колата пак почва да поддържа избраната преди това скорост. Знай , че ако натиснеш спирачката после няма да почне сама да поддържа зададената скорост ,а трябва да бутнеш лостчето на горе/ този път може да не го държиш нагоре докато набере,но не очаквай ,че ще стане бързо/.Ако искаш да и зададеш по ниска скорост лостчето надолу докато я достигнеш.Дърпането на лостчето към теб занулява това което си задал преди.Дано твоята да работи.Поздрави.

                      Коментар


                      • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                        Благодаря колега при bmw -то ми беше като с едно натискане и подържа скороста на която си го натиснал ,ако искаш да вдигаш скороста буташ нагоре един път дига с 10 км ,ако го задържиш ускорява докато не го пуснеш !

                        Коментар


                        • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                          Или не ми виждате въпросите или ...не сте се сблъсквали с това?
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                            След по дълго задържане му хванах цаката ,но е направено много неудобно

                            Коментар


                            • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Или не ми виждате въпросите или ...не сте се сблъсквали с това?
                              Аз поне никога не съм имал случай, в който колата да работи един час на празен ход, а вероятно и повечето, четящи тази тема. Според мен е някаква реакция някъде из изпускателната система. Може да се натрупва някакъв конденз - вода или нафта. Дизеловото гориво, когато се нагрее силно пуши в бяло.

                              Коментар


                              • От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

                                Колеги оказа се че маслото в автоматика не се сменява (в тм ауто) има пръчка като за масло като я дръпнеш на нея пише ; no replasment ATF (ако не се лъжа) защо е така .....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X