Страница 66 от 66 ПървиПърви ... 16566263646566
Резултати 1,301 до 1,309 от 1309

Тема: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Място
    Плевен
    Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: ТЛК 120 съвети и препоръки за безпроблемна експлоатация.

Здравейте,искам да взема Тлк 120 задължително автоматик с кожен салон и навигация. Отностно двигателя, за дизела прочетох за проблема със дюзите.Бензиновия двигател какви разходи дава градско/извънградско ? Какви са цените при ремонт на въздушното окачване? Кой двигател бихте ми препоръчали и защо?
    Бюджет 40 хиляди.

Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря за отговора.Наистина има проблем.Според този форум http://www.pradopoint.com.au/archive...p/t-26544.html с времето се появяват пукнатини по възглавниците от жегата и гняста по пътя и започват да изпускат по малко.Сега въпроса е рециклирана(300лв/бр.) или нови(около 500лв./бр.)?

Място
    Варна
    Публикации
    634
    Точки (при гласуване)
    10

И моята е така...безависимо колко не съм я карал не кляка.Само дето има лека разлика във височината от двете страни.Регулирала се някъде от долу ама било корозирало и не искат да пипат.

Ще си седи тъй за сега....
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

Публикации
    85
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на unknow Преглед на публикациите
    Здравейте,искам да взема Тлк 120 задължително автоматик с кожен салон и навигация. Отностно двигателя, за дизела прочетох за проблема със дюзите.Бензиновия двигател какви разходи дава градско/извънградско ? Какви са цените при ремонт на въздушното окачване? Кой двигател бихте ми препоръчали и защо?
    Бюджет 40 хиляди.
    Не гледай с навигация ,за нищо не става заводската. Принципа е взимаш без ,за да можеш да сложил 9 инчов Андроид таблет (требе да е последно покуление дето изнезхама тази година на Али ,8 ядрен със 2Г памет ,Андроид 6!!).

Въздушното се хвърля като се прецака - ,слагат се пружили от 4-та Рънер ,FJ или някави заместителни (според зависи от региона).

V8 Бензиновия двигател е като изтребител сравнение с D4D ,имам и със двата мотора. За съжаление с бензинов требе да вземеш GX470 което има тонове екстри спрямо ТЛК (без парко-троник) + кожата е съвсем друга - вървят под $12к на реално/доказуеми пробези от под 150 000км - с транспорт и мита ще ти е точно по бюдчет!
    1x 1.5JZ = 621NM
    2x 5VZ-FE = 596NM

Място
    Плевен
    Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

А каква е разликата в разхода на гориво меджу дизеловия и бензиновия двигател?
    Бензиновия 4.0 V6 автоматична кутия само със 5 скорости ли има?
    А ако не искам да премахвам въздушното каква е цената на една възглавница?
    Поздрави.

Публикации
    85
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на unknow Преглед на публикациите
    А каква е разликата в разхода на гориво меджу дизеловия и бензиновия двигател?
    Бензиновия 4.0 V6 автоматична кутия само със 5 скорости ли има?
    А ако не искам да премахвам въздушното каква е цената на една възглавница?
    Поздрави.
    4.0 не ти требе ,харчи около 8% по-малко от 8 цилиндровия НО мощност и въртящ момент са 25% по-малко! Дълбоко безмислен мотор ако има опция за GX470 V8.
    1x 1.5JZ = 621NM
    2x 5VZ-FE = 596NM

Публикации
    85
    Точки (при гласуване)
    14

За всички щасливци дето немат навигация ,ето как изглежда 9-ка Андроид съ дезайн специфично и конкретно за таблото на 120-ка ! (4 ядрен модел от миналата гоина ,вече има 8 ядрени);

Окабеляването вероятно е за Китайския аналог на джипките ,но елементарно от всеки дето е правил кабели поне един път може да се преправи за 120-ки със и без усилвател.

Инсталирането на модели със навигация е възможно ,но за съжаление изключително сложно...
    1x 1.5JZ = 621NM
    2x 5VZ-FE = 596NM

Място
    Несебър
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    9

ако има опция за GX470 V8.[/QUOTE]
    Aко иска такъв мотор не е задължително да търси само Лексус.Има го и в някои други модели на Тойота.

Място
    София
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Стефан ERA Преглед на публикациите
    Прикачен 910708

Интересно разсъждение е това за ГНП и вероятно основната причина за проблемите с дюзите,моята е модел 2005 г.,карам я от 2007 на 50к км беше,сега е на 300к км и никога проблем не съм имал,прикачвам един скрийн шот с параметрите от днес.

п.с. имам една молба,качих си една платена програмка за тест на Тойота през блуутута на ОДБ II, но незнам самите параметри в какви диапазони са,които ми показва.Някой знаещ да даде едно линкче към сайт или пидиеф с диапазона на параметрите показвани от теста.
    Здравей Колега
    Видях че си подкарал ELMScan програмката на твоята 120. Аз имам 150-ка 2010 год и се опитвам да изкарам на телефона параметрите свързани с дюзите и не мога да ги намеря. Софтуерчето намира ECU-то, изкарва ми пълно инфо за автомобила, като сериен номер, двигател и т.н. Но в списъка точно тези 4 реда (revised injection volume 1-4) не ги откривам никъде.
    Имаш ли идея къде може да е проблема?
    LZ1GIB
    TOYOTA HZJ80,
    TOYOTA LC150

Страница 66 от 66 ПървиПърви ... 16566263646566

Сходни теми

1. Лифт за ТЛК 120
    От T.T във форум TOYOTA
    Отговори: 35
    Последно мнение: 23-07-09, 20:59
  2. Продавам чип(Powerbox) за ТЛК-120
    От ORTIZ във форум Архив