Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Нови" - стари /по DOT/ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Нови" - стари /по DOT/ гуми

    След каква "възраст" гумите стават рискови? Знам, че ДОТ-а се слага точно за това. В армията гумите са по на 20 години и си ги търкалят. В моя случай са на 14 години - нови, не обувани Гудиър Вранглер 215/75/15. Струва ли си да се рискува?

  • #2
    До: "Нови" - стари /по DOT/ гуми

    Много е важно - къде и как са съхранявани. Защото, ако са били на сухо и хладно място, без да са "препичани" от слънчеви лъчи, вероятно каучукът е в по-добра кондиция от едни, да кажем 5-6 годишни употребявани гуми. Важно е да се види как изглежда протектора и доколко е мек при натиск - за да се разбере, дали е "уморен" материала.
    Ако си ги снимал - публикувай някоя снимка.

    ПП. От втората половина на септември, когато имаш идване към Плевен, обади се, да се видим - мои телефони има посочени в "Плевенската група".
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      До: "Нови" - стари /по DOT/ гуми

      ами някой държави приеха че над 6 години е опасно.има и едни кампании да се направи като на хранителните стоки докага са годни.... много изследвания показват че се удължава неимоверно спирачния път и т.н.... и че си е опасно.ама все пак е доста относително де.зависи си от съхранение, как ще ги експлоатираш.ако не са за далечни и бързи пътувания аз бих им дал шанс...... и със едно наум по-лекичко в началото. то едно време като се доберяхме до некои ''виденки'' па сме гледали такива работи ;-). само се движи и със тогавашните скорости ;-)
      висете отпуснато

      Коментар


      • #4
        До: "Нови" - стари /по DOT/ гуми

        Аз знам, че срокът е 5 години, при правилно съхранение.

        Променя се характеристиката на каучука и няма нито спирачен път спрямо предписания от производителя, нито пътно поведение.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #5
          До: "Нови" - стари /по DOT/ гуми

          Всичко, казано до тук е вярно, но да не забравяме ,че живеем в БГ и никой не си хвърля гумите преди да са тотално умрели,...или ги продава,което значи,че друг ще ги кара ,което е същото,така че ... !

          Коментар


          • #6
            До: "Нови" - стари /по DOT/ гуми

            Питах същото нещо, официален вносител, с надеждата да свали малко цената че от 6 години е 600лв/бр.
            Отговора беше че гумите се съхраняват според изискванията на производителя, и срок на годност няма.
            Каучука като остарее се напуква. Това е белега от които следва че гумата не става.
            Лошото е че като стоят без да се карат не се напукват. Трябва малко да се потъркалят.

            Коментар


            • #7
              До: "Нови" - стари /по DOT/ гуми

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Питах същото нещо, официален вносител, с надеждата да свали малко цената че от 6 години е 600лв/бр.
              Отговора беше че гумите се съхраняват според изискванията на производителя, и срок на годност няма.
              Каучука като остарее се напуква. Това е белега от които следва че гумата не става.
              Лошото е че като стоят без да се карат не се напукват. Трябва малко да се потъркалят.
              Благодаря на всички отзовали се с отговори!
              Видно от цитата, ако има грешка в покупката ще се усети след като съм се нашил. Сега ще трябва сам със себе си да си реша дали да си платя за спокойствие /разбирай гаранция/ още първия път, или да стигна пак до там по метода проба - грешка.

              Коментар


              • #8
                До: "Нови" - стари /по DOT/ гуми

                Първоначално публикуван от петко петков Преглед на мнение
                Благодаря на всички отзовали се с отговори!
                Видно от цитата, ако има грешка в покупката ще се усети след като съм се нашил. Сега ще трябва сам със себе си да си реша дали да си платя за спокойствие /разбирай гаранция/ още първия път, или да стигна пак до там по метода проба - грешка.
                Пролетта изхвърлих чисто нови на вид Гиславд. Преди да ги изхвърля обаче едва не изхвърлих ABS-a, докато зацепя, че проблема не е в него, а в гумите. Бяха "само" от 1998-ма... Иначе на външен вид - без забележка, никакво напукване, никакви деформации, ама какво от това?
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  До: "Нови" - стари /по DOT/ гуми

                  И аз съм с летни на Bridgestone от 2001г.,но съм много доволен.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X