Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

    Благодаря,колега.Сега ми се проясни.То това сме го учили в училище,ама тогава други неща ме вълнуваха,далеч по различни от дифовете на уаз.

    Коментар


    • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

      Колеги ,някой може ли да каже категорично с колко се скъсяват карданите при монтиране на волгови мостове на УАЗ 31512 (с ресьори) . На моя джип предния е скъсяван някога от някого с около 2,5 см ,но се вижда ,че не е достатъчно (шлицовата част се показва през вилката и доближава карето ,а и шлиците са разбити) . В тази тема ,колегата luubo споменава за скъсяване на двата с по 4 см. Взех нов преден кардан ,и ми се иска този път да го направя като хората ,затова ще съм ви много благодарен да споделите инфо относно преработката и къде евентуално в София правят качествено процедурата по скъсяването и баланс след това . Благодаря предварително !
      Тел. 0889531237

      Коментар


      • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

        Колега то това може лесно да се измери с една ролетка каква е разликата в разстоянието между центрите на двата вала (диф,РК) преди и след монтирането на новия диф.

        Коментар


        • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

          Джипа го купих с волгови диференциали ,и нямам база за сравнение преди-след (както споменах моя кардан не е направен добре ,когато са слагали дифовете) . Мерих от други джипове ,и мисля да резна 4 см. Но все пак кардана е нов и понеже знам ,че във форума има знаещи хора реших да ползвам жокер.
          Тел. 0889531237

          Коментар


          • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

            Сгъваш моста да опре в тампона и мериш центрово! Това би бил най- късия размер .Поне аз мисля така ! После правиш тест Брезе -Зимевица и ще покаже

            Коментар


            • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

              Моите кардани са скъсени с 5см, но прасетата са "вирнати" за да станат съосни с карданите(облекчава каретата, но влошава мазането на лагера на пиньона). Ако твоите волгови диференциали са монтирани нормално(хоризонтално) мисля, че 4см. е достатъчно.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Моите кардани са скъсени с 5см, но прасетата са "вирнати" за да станат съосни с карданите(облекчава каретата, но влошава мазането на лагера на пиньона). Ако твоите волгови диференциали са монтирани нормално(хоризонтално) мисля, че 4см. е достатъчно.
                Много благодаря, Жоро! И при мен са леко завъртяни нагоре, но не до съосие. Смятам да резна 4,5 - средно положение, за да е доволен Уаза. 🍻
                Тел. 0889531237

                Коментар


                • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                  Първоначално публикуван от DAROGA Преглед на мнение
                  Сгъваш моста да опре в тампона и мериш центрово! Това би бил най- късия размер .Поне аз мисля така ! После правиш тест Брезе -Зимевица и ще покаже
                  Колега, виждам, че си отлично запознат с редовното ни трасе. Да не се окаже, че си от нашите щати? :-)
                  Тел. 0889531237

                  Коментар


                  • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                    Хе-хе ! Държа ви под око Джипа ти е добър ,със здраве да го караш и безаварийни километри !

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X