Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

    Защото намерих преден волгов преправен с уазкови ръкави и остава само да си преправя задния.Няма да ги сменям докато не се счупят.Проблема е че задния диференциал е с отворена касета,от по-старите модели и до колкото разбрах те са по слаби.А уазката е старичка и мотора е модел 451-слабичък е и трябва бавни дифове. Старите волги са също с бавни и доста по здрави дифове -факт.Ако не се счупят няма да ги сменям,но уазката е товарна и не вярвам да успея да ги запазя.

    Коментар


    • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

      А да попитам както има едно народно предание, че кожух/прасе, ръкав, както който го нарича/ от 21 и от 24/ 24-10/ са различни. Имат външни разлики но дали вътре няма нещо по различно.

      П.С. Който не е разбрал - може ли пиньон и корона от 21 да се сложи в кожух от 24 и обратно
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
        А да попитам както има едно народно предание, че кожух/прасе, ръкав, както който го нарича/ от 21 и от 24/ 24-10/ са различни. Имат външни разлики но дали вътре няма нещо по различно.

        П.С. Който не е разбрал - може ли пиньон и корона от 21 да се сложи в кожух от 24 и обратно
        Ники, не съм 100% сигурен, но мисля че може да стане.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

          Точно това питам че и аз не съм сигурен някои казват да, други не А се не остава време да проверя
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

            Да може. Аз съм с кожуси от 24 и ГП от 21. В Уазбуката пише, че кожухът на 24 е по здрав от този на 21.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

              Диференциалът на 24-10 е по-бърз от този на ГАЗ 24/говоря за пиньон и корона/Като нова ГАЗ 24-10 може да вдигне 180-190км/час Доколкото си спомням ГАЗ 24 пиньон /корона 9/41 а ГАЗ 24-10 10/39 Успех Борето
              Диференциалът на Газ 31-02 е същия като на 24-10 .Разликата между 31-02 и 24-10 е само в главата.31-02 е с форкамерно запалване-трудно се регулира карбуратора и затова всички които имаха в Пловдив 31-02 смениха главите с глава от 24-10 Имам ръководства за ремонт Газ 24 и ГАЗ 31-02 може да ме питате GSM 0888788178 Полуоските на М21 и ГАЗ 24 са различни разликата е в шлиците.
              Последно редактирано от boreto2; 31-10-12, 14:21. Причина: Допълнение

              Коментар


              • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                Не бях влизал в тази тема и изчетох всичко до тук.Искам да споделя и моят опит. През далечната 1993 г. се сдобих с една 469-ка и за 4 години строших 4 дифа .Имах под ръка диференциал от ГАЗ 24 ,намерих още един и започнах с умотворенията.За предният мост се оказа недобро решение да оставя пиньона хоризонтален.При вторият вариант го повдигнах да гледа към раздатката /иначе троши карета /.Задният също.Оказа се че идеята е добра за работата която трябваше да върши .До 2008 г. не са ми създавали проблеми при положение че навивах по около 40 000 км на година .Най-големите натоварвания бяха : теглене на ЗИЛ самосвал пълен с царевица около 7.5 т. - 15км. ,извозване на мерчо 608 на платформа-90 км. и най-тежкото според мен - 5 км. теглене на Лада със скъсан носач върху колесар през орани ниви при валеж на мокър сняг.Иначе раиона при нас е равнинен.Основният плюс е че ми падна разхода ,никакви проблеми с диференциалите и оборотите на двигателя слязоха надолу.Разликата в показанията на километража при едни и същи обороти е 20-25 км. по-вече.Имаше и доста творчество по двигателя.През 2001 г. направих такива мостове за ГАЗ 69 , но за ефекта от тях може да каже ZAHARI от Русенската OFF дружинка.

                Коментар


                • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                  След този отговор не искам да се задават повече въпроси от сорта защо съм решил да си сменям дифовете. Сега се почва с коментарите от черногледите ни колеги за минусите на преработката,но това е необходимо за да се разбере къде има пропуски и съответно те да бъдат премахнати.Имам и доста познати дето са твърдо против и не спират да ме убеждават колко са здрави уазковите дифове но от прочетеното дотук ми става ясно че винаги трябва да си нащрек при карането и да мога да правя реглаж на дифа,което мисля няма как да стане поне при мен.И пак повтарям-въпрос на лично мнение.

                  Коментар


                  • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                    При силно желание един от минусите,отпада.Поръчваш си ГП 8х41 за Газ 3302,и пак си е като уаз. http://detali.zp.ua/shop/gaz-cars/8/8m_61608.html

                    Коментар


                    • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                      Да това е варянт, но в България не знам дали има такива, и пак остава въпроса дали стават на Волговото прасе.
                      Щото на газелите обикновено са 43/10- а при Волгите такива няма. Някой ако знае нека сподели.
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                        Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                        При силно желание един от минусите,отпада.Поръчваш си ГП 8х41 за Газ 3302,и пак си е като уаз. http://detali.zp.ua/shop/gaz-cars/8/8m_61608.html
                        Е това ако става е добре че то минусите са доста

                        Коментар


                        • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                          Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                          При силно желание един от минусите,отпада.Поръчваш си ГП 8х41 за Газ 3302,и пак си е като уаз. http://detali.zp.ua/shop/gaz-cars/8/8m_61608.html
                          То хубаво, но на какво прасе, на каква касета се монтира тази корона, за пиньона важи същото, щото това си е чисто газелско ГП
                          sigpic УАЗ-452

                          Коментар


                          • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1-s2.0-S0094114X98000056-gr1.gif
Прегледи:1
Размер:16.9 КБ
ID:5425775 Не разполагам с подобен чертеж ,за волга нито за газела.Иначе всичко щеше да е по лесно. И все пак остава варианта ,цял мост на старо,примерно,и т.н
                            Последно редактирано от ivan_; 18-11-12, 18:53.

                            Коментар


                            • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                              Аз май не можах да разбера като взема стария мост и после какво да го правя.Само касета или се преправя като от волга. Питам щото има една газела дето ме чака да се разбере какво мога да взема от нея.Правено ли е досега от някой и ако е правено,моля да сподели

                              Коментар


                              • От: За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

                                Колега да не спамя темата,но ако е бензинова Газелата какъв е мотора,че търся ЗМЗ4026 или ЗМЗ 410
                                Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X