Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или Против диференциали от Волга присадени на Уазка-469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Относно тази преработка може да прочетете тук: http://uazbuka.ru/reduktor.htm

    Волговите диференциали са МНОГО по-здрави от Уазовите. Пиньона и короната контактуват с 3 1/2 зъба (срещу 1 1/2 при Уазовия). Досега не съм чул някой да е счупил Волгов диф. Според мен най-добре е във волговия корпус да се постави Волгови пиньон-корона с Уазова самоблокираща касета.
    Единствената причина да не съм го направил досега е че тези диф. са доста бързички( 1:3,6- Волга 24 срещу 1:5,11 на старите граждански мостове на Уаз) и искат по мощен мотор ( моят за сега не е такъв ). Междувпрочем диф. на Волга 21( с еленчето) имат същото предав. отношение като на Уаз( 1: 5,11 ), но се намират трудно.

    Интересно защо като е толкова добре да се слагат диференциали от Волга не го правят още във завода? Нали е лесно, как ли така не им е хрумнало?
    Венци, този въпрос поставя под съмнение тунинга въобще ( и всички фирми в бранша) и точно от теб е странно да бъде задаван.
    Не знам защо от Уаз не ползват по-качествени части от други Руски производители. Например Волговите спирачни цилиндърчета са същите като на Уаз, но са саморегулиращи се. Откакто сложих такива(отзад) забравих за отвратителното регулиране на спирачките.
    Единствения смислен отговор за мен е, че Волгата през съветските времена не беше кола за простосмъртните. В нея се возеха само "другарите". Те ако наслагат всички екстри( сервото на спирачките напр.) по другите съветски коли кво ще стане?! А?!
    Другарите по какво ще се различават?
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #17
      Напълно подкрепям мнението на Венци.
      Аз притежавам уаз доста отдавна досега никога не ми се е случвало да имам проблем с дифа.Карал сам Уаз с такива мостове и мога да кажа че тове вече не е Уаз а поредния автомобил 4х4.Затова и по нагоре казах че тези мостове убиват най -големия + на Уаза.Тъй като за шосеен джип според мен Узаза не става а тези мостове го превръщат в такъв.
      Извода като сложиш такъв мост просто убиваш Уаза.

      Коментар


      • #18
        Венци, този въпрос поставя под съмнение тунинга въобще ( и всички фирми в бранша) и точно от теб е странно да бъде задаван.
        Не знам защо от Уаз не ползват по-качествени части от други Руски производители. Например Волговите спирачни цилиндърчета са същите като на Уаз, но са саморегулиращи се. Откакто сложих такива(отзад) забравих за отвратителното регулиране на спирачките.
        Въобще не поставям под съмнение тунинга, но той трябва да преследва смислени, ясно дефинирани цели и преработките да са основани на технически аргументирани идеи.

        Без да се разпростирам излишно ще коментирам конкретно примера по-горе за волговите саморегулиращи се спирачни цилиндърчета.

        В завода са много наясно с наличието на тези цилиндърчета и за който не знае те се монтират фабрично в цялата серия УАЗ - Хънтър. Е защо тогава не се монтират на 3151 и сходните му модели. НАРОЧНО! Защото те (нерегулируемите) имат едно неоценимо преимущество. При постоянно каране в кал до главините саморегулиращите се цилиндърчета предизвикват тотално износване на накладките за около 200-300км... Това, че ние тук нямаме подобни условия и като сте си сложили волговите ви е по удобно си е съвсем отделен въпрос, УАЗ-а е проектиран и произвеждан за онези условия а не за нашите. Като искате комфорт и равномерно спиране си купувате УАЗ Хънтър който е с предни дискови и задни барабанни саморегулиращи се. Макар че ми е добре известно за саморегулиращите се цилиндърчета никога не бих си ги сложил... Защото ако искам такива щях да си купя УАЗ - Патриот например... ( с много по-добри спирачки от моя)...

        Та и от вашия пример можете да си направите извода, че не случайно там в онзи завод в Уляновск работят само в конструкторския отдел повече от 800 човека... Имам удоволствието да си кореспондирам с някои от конструкторите и ви уверявам, че те са много наясно (по наясно от нас) с болшинството технически идеи и проблеми...

        Диференциала на УАЗ (повтарям се) е изключително грамотно проектиран, удивително здрав и дълговечен, когато се сглоби и поддържа както е предвидено (което малко хора правят)... И неговата конструкция е такава не защото в Уляновск не са виждали волгов такъв... И предавателните му отношения са съобразени с цялата трансмисия и двигател и т.н.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          Мисля че с това мнение Венци сложи много смислен край на темата.
          А отностно колко велика е Волгата мисля че малко колегата се е по заблудил все пак карам точно този модел.

          Коментар


          • #20
            Напълно се придържам към мнението на Венци Петров!
            В двора имаме три автомобила:Газ 69,УАЗ 469,УАЗ 452(3303) и Ви уверявам, че до този момент нямаме абсолютно никакви проблеми с диференциалите.Тези, които чупят дифове по трипати на месец ги съветвам първо да внимават с частите и второ да се придържат към заводските данни за регулировки!("дори"и за УАЗ е много важно)
            Моето мнение е, че волгови диференциали масово ги слагат на джипове, на които монтират дизелов мотор от Мерцедес(според мен неправилно),за да компенсират по-ниските изходни обороти от раздатката.
            sigpic УАЗ-452

            Коментар


            • #21
              Вероятно съм се заблудил, но за мен е очевидно, че колегите bobsen и JC въобще не са си направили труда да прочетат препратката , която съм пуснал. Ето малък цитат:
              Вам нужно выбрать какая именно гл. пара вам нужна от Газ-24 или от Газ-21. Пара от Газ-21 по передаточному числу практически такая же как и у Уаза, с той лишь только разницей, что на порядок крепче и надежнее
              Относно надежността на Уазовия диф.-аз лично съм чупил лагерче в моста. Е вярно че имаше луфтове в лагерите и не беше регулиран( скоро след като го купих), но е безумно постоянно( през 10 ина хиляди км.) да се регулира диференциал. Като знам колко е лесно....

              Въпреки че е според вас е глупаво начинание, ако видите да се продава стара Волга 21 (с еленчето) на части, моля пуснете едно лично собщение.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #22
                Уважаеми колеги, това че нещо е написано на сайта uazbuka.ru не го прави автоматично истина или последна инстанция. Аз лично съм намирал там както много полезна информация така и грешки понякога сериозни и грубо фактологични.

                На този сайт е събрана много информация от различни източници и в никакъв случай тя не може да се поставя под общ знаменател... Конкретно отново по въпроса за диференциалите, конструкцията на Волговия и Уаз-вия се различава дотолкова че да осигури необходимата издръжливост за различните условия на експлоатация. Тук отново идваме до идеята че на повечето хора в нашата страна не има трябва УАЗ а нещо което да се чувства добре в по различни условия... но това не променя фактите...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  М да прав си че не сам го чел този материал.Н това не променя позицията ми тъй като лично сам изпитал УаЗ с волгови и Уаз с стандартни мостове.Не случайно в началото бях умерен съзнавайки че има хора които ползват Уаза за шосеен джип.Точно за това за което Уаза най - нестава и затова волговия мост до някъде пооправя малко положението - ДА ЗА ТОВА СА ПО - ДОБРИ.
                  НО КАКЪВ Е СМИСАЛА ДА НАПРАВИШ ТАКЪВ ТУНИНГ ЧЕ ДА УБИЕШ НАЙ - ГОЛЕМИЯ + НА УАЗА И ДА ВЛОШИШ ПРОХОДИМОСТТА МУ ЗА ПОДОБРИШ НАЙ - СЛАБОТО МЯСТО НА УАЗА ЗА СМЕТКА НА - НАЙ СИЛНОТО.

                  Коментар


                  • #24
                    Много ми е интересно, ако сложа диф. от Волга 21 (Пара* от Газ-21 по передаточному числу практически такая же как и у Уаза, с той лишь только разницей, что на порядок крепче и надежнее), какво точно ще убия??!?




                    * пара,( главная пара)(рус.)- двойка, (комплекта пиньон-корона)
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #25
                      С тах нищо
                      Но дали ще получиш здравината на мостовете от газ24 е друг въпрос.
                      Аз несам много обеден
                      Да ти кажа не го приемай като заяждане напротив съвсем добронамерено с цел да ти спестим излишно губене на време

                      Коментар


                      • #26
                        Аз като неспециалист да попитам – вярно ли е, че модернизираните мостове след 1989 година с предавателно отношение 4,625 (срещу старите с 5,125) имат по-голям модул на зъбите респективно по-висока якост?
                        Иначе, аз смятам, че ако модулите, материала и технологията на волгов и уазов са еднакви, нормално е главната предавка на ГАЗ да има по-висока товароносимост, защото е хипоидна. Но пък е по-капризна откъм зацепване, в смисъл не понася некомпетентна намеса за разлика от обикновената конусна предавка на УАЗ. Но диференциала на ГАЗ е с две сателитни колела, а на УАЗ с 4, доколкото знам.
                        За информация – главната предавка на ГАЗ-21 е 4,55 , на ГАЗ-24 е 4,1 , на ГАЗ-2410 и по-новите е 3,9.

                        Коментар


                        • #27
                          Аз като неспециалист да попитам – вярно ли е, че модернизираните мостове след 1989 година с предавателно отношение 4,625 (срещу старите с 5,125) имат по-голям модул на зъбите респективно по-висока якост?
                          Точно така е!

                          Иначе, аз смятам, че ако модулите, материала и технологията на волгов и уазов са еднакви, нормално е главната предавка на ГАЗ да има по-висока товароносимост, защото е хипоидна. Но пък е по-капризна откъм зацепване, в смисъл не понася некомпетентна намеса за разлика от обикновената конусна предавка на УАЗ. Но диференциала на ГАЗ е с две сателитни колела, а на УАЗ с 4, доколкото знам.
                          Вярно е, хипоидната предавка е способна да предаде по-голям въртящ момент но пък е много по критична към регулировка, масла и не издържа толкова на ударни натоварвания за каквито диференциала на УАЗ е много по издръжлив...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            Но диференциала на ГАЗ е с две сателитни колела, а на УАЗ с 4, доколкото знам.
                            Така е, но във волговия корпус се слагат волговите пиньон-корона и уазова касета. Иначе няма как да се ползват уазовите полуоски.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #29
                              С тах нищо
                              Но дали ще получиш здравината на мостовете от газ24 е друг въпрос.
                              Аз несам много обеден
                              Да ти кажа не го приемай като заяждане напротив съвсем добронамерено с цел да ти спестим излишно губене на време
                              Скоро ще разберем. Един приятел счупи заден диференциал и сега е запланувал поставянето на волгови диф. с БТР-ови касети. Като станат готови надлежно ще ги пробваме на опън и натиск
                              За резултатите ще напиша тук.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • #30
                                До: За или Против деференцили от Волга присадени на Уазка-469

                                Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
                                Напълно подкрепям мнението на Венци.
                                Аз притежавам уаз доста отдавна досега никога не ми се е случвало да имам проблем с дифа.Карал сам Уаз с такива мостове и мога да кажа че тове вече не е Уаз а поредния автомобил 4х4.Затова и по нагоре казах че тези мостове убиват най -големия + на Уаза.Тъй като за шосеен джип според мен Узаза не става а тези мостове го превръщат в такъв.
                                Извода като сложиш такъв мост просто убиваш Уаза.
                                Да бе убивали уаз-а аз съм със такива мостове и двигател газ-21 - 75к.с.занимавам се с дърводобив и ходя по най- одврат места даже и блокажи има от бтр.Че където не иска на бързите има бавни бе момчета че тъй де те за какво са сложени да тежът ли само.Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X