Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам...мотор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направи си сам...мотор?

    Здравейте! Интересно ми е...гледам в форума има хора дето си правят коли,бъгита...какво ли не,но някои направил ли е мотор,така от нищо,и възможно ли е в България. Гледам по дискавъри American Chopper,много му се кефя,да обаче нещо...абе тия чопъри малко нещо не ми допадат още,може би като поостарея малко та да се върнем на въпроса-"Някои правил ли е мотор (какъвто и да е) и възможно ли е това у нас (то невъзможни неща няма,но дали имаме техника и кадърни хора) да се направи примерно Bulgarian Chopper,е може и да не е "Chopper" пример дадох...може и накои предаване да направи,да дават по телевизията,българи как правят мотор,това си е идея за бизнес...бих искал да видя мнението на съфорумците! Надявам се да няма подобна тема (уж търсих) е хайде да разшием темата...
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Направи си сам...мотор?

    Тук във Варна имам един приятел който си беше направил чопър, но беше използвал някой части на готово.Мисля че беше с двигател от Балканче, за предница беше модифицирал от велосипед, предната спирачка също беше от велосипед май.Готино беше, но не знам какво стана с него.Рамата не си спомням от какво беше, сам ли си я беше правил или беше модифицирал на Балканчето рамата.
    Иван Маринов
    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
    ЕНДУРО ВАРНА

    Коментар


    • #3
      До: Направи си сам...мотор?

      Доста отдавна гледах в мобиле чопър от балканче, двигател от балканче, рамката беше или доста пипната,или направо от нищо сглабяна, защото беше доста дълга,и двигателя седеше много..в нищото. Направи ми впечатление, че задната гума беше с гума с джанта от автомобил
      Последно редактирано от viki terzieva; 02-03-10, 15:30.

      Коментар


      • #4
        До: Направи си сам...мотор?

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=36374

        нещо такова ли търсиш?
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          До: Направи си сам...мотор?

          Не, аз не търся нищо! Просто ми е интересно дали правят хората такива неща! Но и нямах точно това предвид... Ставаше въпрос за направата на мотор от нулата, примерно да се вземе само двигателя и джантите...
          Дизайнът на рамката да си е авторски, някой да си го измисли..
          Да е уникат сам по себе си... Макар че тия неща са интересни!
          Последно редактирано от viki terzieva; 02-03-10, 15:29.

          Коментар


          • #6
            До: Направи си сам...мотор?

            По-скоро за нещо такова говоря
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от viki terzieva; 02-03-10, 15:28.

            Коментар


            • #7
              До: Направи си сам...мотор?

              Здравей, колега! На един мото Събор в моя град Хасково, имаше кастинг за най - добър ръчноизработен мотор. Та видях балканче(50 кУбика) със задна скорост. Много се ОчУдих от разработката му (вид на рамка,гуми, резарвоар, и всичко останало).
              Преди 6 месеца някъде се заех с 3 мотора: Иже спорт 350 кУбика, симсон и балканче. Взех рамката на балканчето, сложих двигателя на Ижето на рамката на Балканчето ( със много под и труд ), а от симсона взех седалка резарвоар. Моторът стана пепел, вЪрвеше си нормално със 80-90. Но на 2-рия ден го продадах (не можах да му се нарадвам) . Но добри парички взех след продажбата и си останах доволен, след тежкия и мЪчителен труд. Та това беше моята машина, на която дори не можах да се нарадвам и да я снимам...
              Поздрави!
              Последно редактирано от viki terzieva; 02-03-10, 15:27.

              Коментар


              • #8
                До: Направи си сам...мотор?

                E...и сега нямаш снимки, ех бре човек, това всичко се документира от 1-вата тръбичка до крайният резУлтат! Тц тц...

                П.П. Но все пак не си си правил рамката сам,не си си облицовал седаЛката ти,всичко е било взаИмствано,а рамки никой ли не е правил... Че на мене ми хваща око да направя като ги гледам ония от American Chopeer
                Последно редактирано от viki terzieva; 02-03-10, 15:25.

                Коментар


                • #9
                  До: Направи си сам...мотор?

                  Аз миналата година се опитах да направя такъв custom мотор тип chopper , но за съжаление не можах ... Обаче сега цяла зима съм се подготвял, научих се по-добре да заварям и т.н.
                  Та исках да кажа, че след няколко дни ще почна работа по този проект и смятам да ползвам само една предница от иж планета 1 и двигателя ще е от иж планета 1, щото за сега нямам много пари
                  Последно редактирано от viki terzieva; 02-03-10, 15:26.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Направи си сам...мотор?

                    Първоначално публикуван от georgi86 Преглед на мнение
                    E...и са нямаш снимки,ех бре човек,това всичко се документира от 1-вата тръбичка до крайният резолтат! Тц тц...

                    П.П. Но все пак не си си правил рамката сам,не си си облицовал седарката ти,всичко е било взаймствано,а рамки никой ли не е правил... че на мене ми хваща око да направя като ги гледам ония от American Chopeer
                    Ми колега да, това всичко трябваше да се документира, но за съжаление на село нямам такива екстри (поне не ги носих). Скоро го видях мотора в движение и ще се опитъм да го снимам и ще кача снимки.

                    П.П Никой ли не е правил моторче че да ни разведри малко с техниката! ЯЯЯ качвайте снимчици!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Направи си сам...мотор?

                      Преди време намерих клип на интересна машина.Рамка на ЧЗ и двигател на Самара1300куб.см. Доста работни часове е глътнала тази машина.На пръв поглед видях някои много интересни решения.Повече тук:
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=77685

                      Коментар


                      • #12
                        До: Направи си сам...мотор?

                        Ехеййй, това вече е отлична разработка! Каква скорост Вдига тази преработка? Евала на момчетата, коИто са го направили и толко много труд са ХВърлили! НаИстина уникално, заинтрИгуващо е клипчето!

                        Поздрави!
                        Последно редактирано от viki terzieva; 02-03-10, 15:22. Причина: правопис

                        Коментар


                        • #13
                          До: Направи си сам...мотор?

                          Правеха... правеха си по-рано, когато нямаше други... Дори бат Димо си направи, че даже и го кара известно време, но сега си кара Хондата и само ремонтира и тунингова чат-пат по някоя машина.
                          Последно редактирано от giorgio; 02-03-10, 15:24.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Направи си сам...мотор?

                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                            Правеха... правеха си по-рано, когато нямаше други... Дори бат Димо си направи, че даже и го кара известно време, но сега си кара Хондата и само ремонтира и тунингова чат-пат по някоя машина.
                            Линка не бачка, дай да видя какви ги е сътворил бат Димо

                            Коментар


                            • #15
                              До: Направи си сам...мотор?

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              Линка не бачка, дай да видя какви ги е сътворил бат Димо
                              Оправих линка, но той води към профила на бат Димо. Навремето се беше запалил покрай Здравко. Надявам се той да разкаже повечко за първия си мотоциклет, с двигател от Урал... Покрай този мотор, на брата на бат Димо му излезе прякор "манивелата", щото честичко буташе, за да запали...
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X