Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтър за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Филтър за УАЗ

    Здравейте, трябва да сменя въздушния филтър на уазката, искам да го сложа на калника и с маркуч до карбуратора к126/к151.
    Въпроса ми е от какво да търся, искам да е с метална кутия понеже пласмаса и уаз не се връзва.
    Гледах темата на Чавдар (V93) за неговия патрол и кутията на филтъра ми хареса, метална,цилиндрична, компактна /поне на снимките така изглежда/
    Ако някой е слагал от нещо нека каже или покаже.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    До: Филтър заУАЗ

    Това ако ти хареса само ,че е пластмасов
    Прикачени файлове
    Стефан 0878655377

    Коментар


    • #3
      До: Филтър заУАЗ

      Този филтър не е ли от нов Москвич?
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        До: Филтър заУАЗ

        Всички пластмаси са от москвич и неструват повече от 35лв. с филтъра.
        Стефан 0878655377

        Коментар


        • #5
          До: Филтър заУАЗ

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Здравейте, трябва да сменя въздушния филтър на уазката, искам да го сложа на калника и с маркуч до карбуратора к126/к151.
          Въпроса ми е от какво да търся, искам да е с метална кутия понеже пласмаса и уаз не се връзва.
          Гледах темата на Чавдар (V93) за неговия патрол и кутията на филтъра ми хареса, метална,цилиндрична, компактна /поне на снимките така изглежда/
          Ако някой е слагал от нещо нека каже или покаже.
          А каква е причината да го смениш ? До сега с какъв филтър си бил ?
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            До: Филтър заУАЗ

            Първоначално публикуван от St-T Преглед на мнение
            Това ако ти хареса само ,че е пластмасов
            Харесва ми, с какъв карбуратор си, виждам колекторни тръби за еднокамерен?

            В момента съм с карбуратор К131 еднокамерен и присаден жигулов филтър но не ми харесва, мисля да сменям карбуратора с к126г и затова се интересувам.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #7
              До: Филтър за УАЗ

              Oтворите отгоре за филъра са напълно идентични, на к-151 май е малко по висок но по диаметър е същия.
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #8
                До: Филтър за УАЗ

                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                Oтворите отгоре за филъра са напълно идентични, на к-151 май е малко по висок но по диаметър е същия.
                Цъ.

                К151 е с три шпилки отгоре и доста по широк. На него става директно филтър от газела. На К126 отвора отгоре е кръгъл с диаметър 76мм / 3 цола/.
                На първата снимка се вижда К126 с опит за филтър от газела, а на втората К151 със същия просто спи.

                Ох, ще трябва да напиша в една друга тема как замених К151 с К126 и какви заигравки имах и най-вече с въздушния филтър, ама не сега. Скоро, обещавам
                Прикачени файлове
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #9
                  До: Филтър за УАЗ

                  Прав си Сашо за газеловия, ма орегиналния уазков к151 е с отвор като на стария (с преходник на тия 3 болта), нещо си изпуснал?




                  Переходник УАЗ карбюратора К-151

                  http://www.gazclub.ru/faq/pictures/299.jpg
                  На моя поне си го има и мисля че повечето вървят с него
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #10
                    До: Филтър за УАЗ

                    Е за това говоря, че нормалния филтер си става и на тези, сега намерих снимката Успех !
                    Прикачени файлове
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #11
                      До: Филтър за УАЗ

                      Абсолютно точно. Но вече говорим за допълнителен елемент.
                      К151 с преход е по-висок с около 5 см. от К126 без преход.
                      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Филтър за УАЗ

                        Ето ви още един вид преходник за К151.
                        Това е на моя джип.



                        И кутията свалена от Латвия, но дали е оригинална незнам. Вътре влиза елемент от Рено 21



                        п.с. Кажете къде в София продават качествени гофрирани гумени съединения?
                        Че сега съм с метално и не ми харесва.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Филтър за УАЗ

                          Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                          Абсолютно точно. Но вече говорим за допълнителен елемент.
                          К151 с преход е по-висок с около 5 см. от К126 без преход.
                          Нещо не се разбрахме, но както и да е, изяснихме се
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #14
                            До: Филтър за УАЗ

                            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                            Е за това говоря, че нормалния филтер си става и на тези, сега намерих снимката Успех !
                            Аз също като Сашо смених оригиналния филтър с газелов. Получава се един недостатък - кутията на газеловия ограничава достъпа до самия карбуратор и жилата.
                            БИО пчелен мед и пчелни продукти
                            0888 66 59 73

                            Коментар


                            • #15
                              До: Филтър за УАЗ

                              В нета видях въздушния филтър на .....ТРАБАНТ...... и ми се стори много подходящ за мойте цели, нека някой който е по добре запознат с трабант да си каже мнението, става ли за УАЗ?
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X