Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтър за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Филтър за УАЗ

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Не е истина как после се чисти тая опечена маслена кал.
    Твърдо не. Има такава особеност - селскостопанската техника изобщо се проектира с отчитането на това, че е сезонна. Работи два месеца в годината, през останалото време персоналът и трябва да бъде зает с нещо, например с обслужването. Иначе трябва да бъде уволнен. Така се и стига до трудоемки решения, които позволяват поевтиняването на машината.
    УАЗа е всесезонен, и ти искаш да го караш непрекъснато. Значи - сух филтър.
    Освен това ще ти направи много големи бели при преобръщане. Или като гръмне във филтъра, от много голямо предварение на запалването. Ония са дизелови.
    Аз мисля че при преобръщане последния ти проблем ще бъде филтъра.
    Cherokee XJ 4l, Cherokee KJ 3.7l , Toyota Avensis- продава се 2500лв.

    Коментар


    • #62
      До: Филтър за УАЗ

      Първоначално публикуван от dimiv8 Преглед на мнение
      Здраейте съмишленици,
      Четох тук с много интерес защото и аз съм собственик на Уаз.
      И имам проблем със филтър,карбуратор,газ,бензин.
      Къде е точно проблема вече и аз вдигам ръцете,и реших да се допитам до по-знещи и препатили.
      До скоро карах само на бензин но преди 2 седмици сложих и газ.Вкарах газта със щуцер както ме посъветваха,видях къде точно да пробия от един колега.ОК.До тук всичко направено.НО има проблем.
      Паля си на бензин безпроблемно и прехвърлям на газ и се започва едно кюхкане,пърдане,гърмене до като не дръпна смукача не работи нормално.Да ама само на смукач работи и гори майка и баща двамата заедно горе-долу 30 на 100
      Уаз 452 А , 2100 см3 , 80 к.с. , 1981 г. , еднокамерен кърборатор име и номер не знам, филтър маслен.
      Моля ви дайте някакъв съвет.
      Преди време имах същият проблем, като при мен положението беше още по-лошо, тъй като отвих щуцерите от единият ми работещ камион и ги прехвърлих на другият. На първият камион работеше, на другият- не. Налагаше се, като при теб да затискам филтъра, за да заработи нормално. Видях се в приключение, докато не разбрах, каква е причината. Телефонът ми е: 0885798550. Ако искаш да ти помогна - обади ми се.
      Последно редактирано от Жоро Донечки; 29-12-09, 17:35.
      Търпението калява силния и прогонва слабия.

      Коментар


      • #63
        До: Филтър за УАЗ

        Първоначално публикуван от Donko74 Преглед на мнение
        Първоначално публикуван от dimiv8 Преглед на мнение
        Здраейте съмишленици,
        Четох тук с много интерес защото и аз съм собственик на Уаз.
        И имам проблем със филтър,карбуратор,газ,бензин.
        Къде е точно проблема вече и аз вдигам ръцете,и реших да се допитам до по-знещи и препатили.
        До скоро карах само на бензин но преди 2 седмици сложих и газ.Вкарах газта със щуцер както ме посъветваха,видях къде точно да пробия от един колега.ОК.До тук всичко направено.НО има проблем.
        Паля си на бензин безпроблемно и прехвърлям на газ и се започва едно кюхкане,пърдане,гърмене до като не дръпна смукача не работи нормално.Да ама само на смукач работи и гори майка и баща двамата заедно горе-долу 30 на 100
        Уаз 452 А , 2100 см3 , 80 к.с. , 1981 г. , еднокамерен кърборатор име и номер не знам, филтър маслен.
        Моля ви дайте някакъв съвет.
        Преди време имах същият проблем, като при мен положението беше още по-лошо, тъй като отвих щуцерите от единият ми работещ камион и ги прехвърлих на другият. На първият камион работеше, на другият- не. Налагаше се, като при теб да затискам филтъра, за да заработи нормално. Видях се в приключение, докато не разбрах, каква е причината. Телефонът ми е: 0885798550. Ако искаш да ти помогна - обади ми се.
        Разгледайте тази тема за повече подробности - Газова уредба на УАЗ
        Там има линкове към няколко подходящи теми относно тези въпроси.
        Последно редактирано от Жоро Донечки; 29-12-09, 17:36.

        Коментар


        • #64
          До: Филтър за УАЗ

          Колеги скоро не бях отварял компа и сега видях колко съпричастни сте на моят проблем,искам първо да благодаря на всички вас за съветите,и да ви кажа,че си реших проблема.
          А той бе следният-въздушният поток.
          Реших го като монтирах на самият карабуратор метална пластина ограничаваща притокът на въздуха и сега съм много доволен.
          А искам и да ви споделя още нещо,същевременно ми възникна проблем със стартера,сменях фтулки,четки,бендикс и всичко по него,направих го нов,но проблема си оставаше същият-ниско оборотен и черпещ много енергия от акумулатора.
          Вчера след съвет от 50 годишен експлоататор на волга мой комшия,присадих стартер от москвич..........колеги родих се.......варти като самолет....де да можех звук да прекача ,та савета мие ако имате проблем със стартера слагайте москвичов(новият москвич,но не алеко,новото купе с москвичов двигател от него взех стартера)
          Opel Frontera B 2,2DTI

          Коментар


          • #65
            До: Филтър за УАЗ

            Първоначално публикуван от dimiv8 Преглед на мнение
            Колеги скоро не бях отварял компа и сега видях колко съпричастни сте на моят проблем,искам първо да благодаря на всички вас за съветите,и да ви кажа,че си реших проблема.
            А той бе следният-въздушният поток.
            Реших го като монтирах на самият карабуратор метална пластина ограничаваща притокът на въздуха и сега съм много доволен.
            А искам и да ви споделя още нещо,същевременно ми възникна проблем със стартера,сменях фтулки,четки,бендикс и всичко по него,направих го нов,но проблема си оставаше същият-ниско оборотен и черпещ много енергия от акумулатора.
            Вчера след съвет от 50 годишен експлоататор на волга мой комшия,присадих стартер от москвич..........колеги родих се.......варти като самолет....де да можех звук да прекача ,та савета мие ако имате проблем със стартера слагайте москвичов(новият москвич,но не алеко,новото купе с москвичов двигател от него взех стартера)
            Много добре си направил колега като си сложил малък стартер от нов Москвич 21412. И ние сме сложили на нашите джипки такива стартери но вече няма Москвичи от този модел и сега слагаме от Москвич 412
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #66
              До: Филтър заУАЗ

              Първоначално публикуван от St-T Преглед на мнение
              Това ако ти хареса само ,че е пластмасов
              Става въпрос за пост номер 2.
              На снимката не се вижда как точно се захваща пластмасата за карбуратора, карбуратора К126 лие?
              Ако може малко подробности, че нещо зациклих до тук.


              Тази пласмаса на карба си е от алеко нали?
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #67
                До: Филтър заУАЗ

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Става въпрос за пост номер 2.
                На снимката не се вижда как точно се захваща пластмасата за карбуратора, карбуратора К126 лие?
                Карба няма как да е К126.
                Виждат се квадратните колектори, което означава еднокамерен карб.
                Освен ако не е правен фланец за двукамерен, но силно ме съмнява...

                Коментар


                • #68
                  До: Филтър заУАЗ

                  Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                  Карба няма как да е К126.
                  Виждат се квадратните колектори, което означава еднокамерен карб.
                  Освен ако не е правен фланец за двукамерен, но силно ме съмнява...
                  Няма значение дали е К126 или К131 или 129, важното е, че карба е кръгал отгоре а не е като К151 интересува ме как е захваната пластмасата за кръглия отвор на карбуратора защото пробвах с гофриран маркуч директно на карбуратора но дъгата идва голяма и упира в капака.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #69
                    До: Филтър за УАЗ

                    НА К151 които се слага на Уаз има една фуния която го прави приспособим за уаз-ковия филтър.
                    Последно редактирано от Жоро Донечки; 28-02-10, 00:00. Причина: у
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Филтър заУАЗ

                      Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                      Става въпрос за пост номер 2.
                      На снимката не се вижда как точно се захваща пластмасата за карбуратора, карбуратора К126 лие?
                      Ако може малко подробности, че нещо зациклих до тук.


                      Тази пласмаса на карба си е от алеко нали?
                      с фланец които става за 5 мн.
                      Стефан 0878655377

                      Коментар


                      • #71
                        До: Филтър за УАЗ

                        След проба на няколко варианта се спрях на този, като използвах гумата от стария маслен филтър за да присадя този.
                        Пробвах и с такъв от АЛЕКО но много обемисто става.
                        Прикачени файлове
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #72
                          До: Филтър за УАЗ

                          Здравейте, колеги
                          в тази връзка да знаете случайно от къде мога да се снабдя с оргиналния въздушен филтър за карбуратор К126Г /прилича на тенджера с щипки /?

                          Коментар


                          • #73
                            От: До: Филтър заУАЗ

                            Колега ти ли си прави,всичко и от къде си набави части за този тип филтър че и аз искам да сменям моят

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X