Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтър за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Филтър за УАЗ

    Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
    И що смени карба? Кво не му харесваш на 151?
    По принуда. Този К151 с който взех джипа беше осакатен от към електрическата част. Това как да е, обаче някой самозван майстор беше стегнал кабела на масата за една от шпилките на карба. Ама стегнал яко ти казвам. И познай какво е станало с алуминиевия карб. Долната повърхност, заедно с часта на клапите малко приличаше на полумесец. Всичките ми опити да го накарам да работи нормално на бензин бяха безуспешни. На газ работеше горе долу прилично. Накрая съвсем отказа да работи на бензин и това му беше края. Паленето на газ зимата, особенно под -10 е приключение за акумолатора и стартера. Бутилката за газ ми е 40 литра и един път се случи та карах на изпарения. Абе бензин си трябва.
    А предимството на К126 пред К151 е че е доста по-прост и лесен за обслужване. При каране основно на газ, предимствата на к151 изчезват. И не на последно място К126 е с около 100лв. по-евтин.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

    Коментар


    • #47
      До: Филтър за УАЗ

      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
      Само че сега съм на изходна позиция шото смених карба от К151 на К126, и този филтър от Газела нестава на този карб. Всичките ми опити да го закрепя надеждно на новия карб се провалиха. Така че сега пак съм с "капута" и филтъра от Газела не ми трябва.
      Колеги, във връзка с горното - на някой да му се намира алуминиева тръба с вътрешно сечение 75-76 мм и дължина 5-10 см? Може и малко по-тясна, пък на струга ще го докараме ако позволява. Смятам да направя последен опит да монтирам филтъра от газела на К126. Ако намеря такава тръба май ще стане. Помогнете
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #48
        До: Филтър за УАЗ

        Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
        .....

        Само че сега съм на изходна позиция шото смених карба от К151 на К126, и този филтър от Газела нестава на този карб. Всичките ми опити да го закрепя надеждно на новия карб се провалиха. Така че сега пак съм с "капута" и филтъра от Газела не ми трябва. Ако ти харесва решението, все ще се разберем нещо. Ако пък искаш си купи нов. В горната тема съм посочил от къде съм го купил и за колко.

        Успех,
        И да кажеш как си измислил.

        Аз го измислих , но сега нямам време , щото ми трябва да я пускам на обект - та купих 5 капута по 2 лв.... А иначе : тъй като на Буханката няма много място , добре е филтъра да си е на карбуратора. Вътрешния диаметър на конзолния (мрежестия) цилиндър (на който се нанизва чорапчето) е ф120. Ще търся цилиндричен книжен филтър с този диаметър и подходяща височина , за да го мушна вътре и да му запуша долната част. Подобни размери ми се въртят в главата за филтър от Щаер 890 ( имах преди години такъв - с MAN - филтър) . Ако размера е малко по-голям , ще трябва да изрежа металния цилиндър и да врътна един с подходящия размер колкото да може да държи стабилно филтъра.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #49
          До: Филтър за УАЗ

          Здраейте съмишленици,
          Четох тук с много интерес защото и аз съм собственик на Уаз.
          И имам проблем със филтър,карбуратор,газ,бензин.
          Къде е точно проблема вече и аз вдигам ръцете,и реших да се допитам до по-знещи и препатили.
          До скоро карах само на бензин но преди 2 седмици сложих и газ.Вкарах газта със щуцер както ме посъветваха,видях къде точно да пробия от един колега.ОК.До тук всичко направено.НО има проблем.
          Паля си на бензин безпроблемно и прехвърлям на газ и се започва едно кюхкане,пърдане,гърмене до като не дръпна смукача не работи нормално.Да ама само на смукач работи и гори майка и баща двамата заедно горе-долу 30 на 100
          Уаз 452 А , 2100 см3 , 80 к.с. , 1981 г. , еднокамерен кърборатор име и номер не знам, филтър маслен.
          Моля ви дайте някакъв съвет.
          Да намалям въздуха? Как?
          Да сменям филтъра? С какъв?
          Абе с една дума-ПОМАГАЙТЕ
          Opel Frontera B 2,2DTI

          Коментар


          • #50
            До: Филтър за УАЗ

            Сигурен ли си,че си пробил на правилното място????
            Луд умора нема,само се поти!!!

            Коментар


            • #51
              До: Филтър за УАЗ

              Щом като дръпнеш смукача и работи по-добре,намали му притока на въздух.Аз съм със същия карб. но с филтър от Лада или Москвич там притока на въздух се регулира лесно.Когато въздуха е много,няма сила и трещи се едно не работят една или две свещи.Успех.

              Коментар


              • #52
                До: Филтър за УАЗ

                колега-цветан-да гледах от друга 452-ка кърборатора къде е пробит и на същото място го пробих,но той си е със оригиналният маслен въздушен филтър.
                Аз също си мисля че навярно въздуха и идва много и за това вече ходих в моргите и купих жигулов филтър зашото с оригиналният просто невиждам начин как ще и огранича въздуха,в събота ще я ликувам и в неделя вечер ще ви споделя резултата.
                За сега благодая за съветите.
                Opel Frontera B 2,2DTI

                Коментар


                • #53
                  До: Филтър за УАЗ

                  Виж щуцера който си навил в карбуратора какъв му е отвора, поиграй си с него и може и да тръгне.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #54
                    До: Филтър за УАЗ

                    Първоначално публикуван от dimiv8 Преглед на мнение
                    колега-цветан-да гледах от друга 452-ка кърборатора къде е пробит и на същото място го пробих,но той си е със оригиналният маслен въздушен филтър.
                    Аз също си мисля че навярно въздуха и идва много и за това вече ходих в моргите и купих жигулов филтър зашото с оригиналният просто невиждам начин как ще и огранича въздуха,в събота ще я ликувам и в неделя вечер ще ви споделя резултата.
                    За сега благодая за съветите.

                    А бе нещо мисля,че си в грешка,но ти пожелавам успех все пак

                    Това с ограничаването на въздоха е пълна измишльотина особено при Уаз-а.
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Филтър за УАЗ

                      Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                      А бе нещо мисля,че си в грешка,но ти пожелавам успех все пак

                      Това с ограничаването на въздоха е пълна измишльотина особено при Уаз-а.
                      Напълно подкрепям това мнение.
                      Търси проблема другаде.

                      Пробвай да вкараш газта над карборатора /във филтъра/ и виж резултата.
                      Имаше някаква зависимост за диаметъра на отворите на смесителната плочка и притока на въздух. Срещал съм на автомобили притворен отвора за въздух с ламаринка за да работи нормално и то от сервиз за монтаж на АГУно това не е правилния начин /по-лесно е/, най-малко на УАЗ. Разбирам, че нямаш плочка но ти го давам като пример.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #56
                        До: Филтър за УАЗ

                        Един мой клиент, който прекарва всеки ден по 3 кубика дърва с УАЗ 469 го кара без въздушен филтър на газ вече няколко месеца и двигателя пали и работи идеално. Изпарителя е вакумен Ловато и карбуратора е пробит за газта.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #57
                          До: Филтър за УАЗ

                          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                          Един мой клиент, който прекарва всеки ден по 3 кубика дърва с УАЗ 469 го кара без въздушен филтър на газ вече няколко месеца и двигателя пали и работи идеално. Изпарителя е вакумен Ловато и карбуратора е пробит за газта.

                          Точно така.

                          Ако е правилно всичко даже и без филтър работи като хората.

                          С кой карбуратор си???

                          И къде си сдупчил за да вкараш газта???
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Филтър за УАЗ

                            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                            Точно така.

                            Ако е правилно всичко даже и без филтър работи като хората.

                            С кой карбуратор си???

                            И къде си сдупчил за да вкараш газта???
                            УАЗа за който говоря е с карбуратор от Рено 5 еднокамерен. Сложили са го защото такъв са имали.
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • #59
                              До: Филтър за УАЗ

                              Попринцип питах колегата и просто цитирах теб защото ако всичко е 6 работи както каза ти.
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Филтър за УАЗ

                                Значи по принцип дупнах карборатора на на място там където видях от друг колега,интересното е ,че и аз съм със същият карборатор като него,еднокамерен,двигател М21,дупката е непосредствено над клапата.Направил съм и копирал абсолютно всичко като него,но неговата върви а моята не,той даже няма резервоар за бензин.
                                Opel Frontera B 2,2DTI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X