Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтър за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Филтър за УАЗ

    Трабантовия мотор е много по-малък, ще удушиш тия 2,5 литра с него.
    Реалните тежкари слагат на калника буренцето от Патриота. Хем се скъсява пътя на шнорхела.
    Ако искаш пластмасов, което всъщност е идейно, ти трябва от М-2141. Москвича Алеко.

    Коментар


    • #17
      До: Филтър за УАЗ

      Може. Винаги може дасе завари по голяма трьба на исходния отвор.

      Коментар


      • #18
        До: Филтър за УАЗ

        Не е проблема в тръбата.
        Проблемът е в пропускливостта на филтърния елемент и големината та неговата филтрираща площ

        Коментар


        • #19
          До: Филтър за УАЗ

          Понеже стана въпрос за смяна на въздушния филтър : какво е мнението ви за метален филтър с маслена вана ? Все пак една промивка на няколко хиляди км. и подмяна със свежо масло от порядъка на 200 грама ми се струва по-икономично , отколкото подмяна на книжен елемент. Пък и очистването на въздуха би трябвало да е ефективно , щом такива филтри масово се използват за селскостопански дизели , които по начало работят в силно запрашен въздух.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            До: Филтър за УАЗ

            Не е истина как после се чисти тая опечена маслена кал.
            Твърдо не. Има такава особеност - селскостопанската техника изобщо се проектира с отчитането на това, че е сезонна. Работи два месеца в годината, през останалото време персоналът и трябва да бъде зает с нещо, например с обслужването. Иначе трябва да бъде уволнен. Така се и стига до трудоемки решения, които позволяват поевтиняването на машината.
            УАЗа е всесезонен, и ти искаш да го караш непрекъснато. Значи - сух филтър.
            Освен това ще ти направи много големи бели при преобръщане. Или като гръмне във филтъра, от много голямо предварение на запалването. Ония са дизелови.

            Коментар


            • #21
              До: Филтър за УАЗ

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Не е истина как после се чисти тая опечена маслена кал.
              Твърдо не. Има такава особеност - селскостопанската техника изобщо се проектира с отчитането на това, че е сезонна. Работи два месеца в годината, през останалото време персоналът и трябва да бъде зает с нещо, например с обслужването. Иначе трябва да бъде уволнен. Така се и стига до трудоемки решения, които позволяват поевтиняването на машината.
              УАЗа е всесезонен, и ти искаш да го караш непрекъснато. Значи - сух филтър.
              Освен това ще ти направи много големи бели при преобръщане. Или като гръмне във филтъра, от много голямо предварение на запалването. Ония са дизелови.
              Чистил съм , та имам представа.- това не е проблем Но виж за последното съм съгласен . Не се бях сетил. Още повече че ми предстои и газификация - та като се прибави и огъня от обратня удар ...съвсем ще ме откаже този вариант.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                До: Филтър за УАЗ

                Може и да е написано по горе, аз ще кажа за проблема заради който го изхвърлих- чисто нов карбуратор и мотора светеше и карам го няколко пъти и тия 200грама омазват като за 2кила масло и се или влиза навътре по колекторите и се дави или ги омазва и пуши по изпускателните като запалена инсталация, това при качването или спускането на малко по остро баирче
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #23
                  До: Филтър за УАЗ

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  та като се прибави и огъня от обратня удар ...съвсем ще ме откаже този вариант.

                  Какъв огън бе???
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Филтър за УАЗ

                    Споко,Стефан,пак ги успива с приказки.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Филтър за УАЗ

                      Нито мизерията е проблем, нито гърмежите, нито омазването!
                      Слагай смело. Пуска повече въздух и храни много по-добре от хартиения.
                      За омазването - еми такова просто няма, ако си използвате специалното масло за въздушни филтри, има го и в тубички по литър, има го и във вид на спрей. Спрея е по удобен за работа, но излиза малко по-скъпо. Това масло е силно лепливо, задържа до неузнаваемост и най-ситните прашинки, а в същото време не се стича. Няма нищо общо с трансмисионното, което му е алтернативата, но се стича и омазва всичко, а и не е така лепливо.
                      Чистенето - еми елементарно е, продават се специални спрейове за почистване - пръскаш оставяш 5 минути и след това под студена течяща вода всичко пада за норматив. Ако така ви е скъпо, то с бензин или кореселин нещата се оправят, малко по-трудно но също безпроблемно.
                      За гърмежите не схванах къде ще е проблема, но ако този метален е проблем какво остава за хартиения елемент.
                      Карам с такива филтри от няколко години и са просто съвсем друго поколение технология.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Филтър за УАЗ

                        При нормалните Уаз-ки огъня гори между главата и буталата. На тази защо и какво гори във въздушния филтър немога да си обясня
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Филтър за УАЗ

                          Разбутай предварението, и веднага щом се свестиш в реанимацията, ще можеш да разкажеш какво точно, и колко. Ще ти донесем лаптоп.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Филтър за УАЗ

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Чистил съм , та имам представа.- това не е проблем Но виж за последното съм съгласен . Не се бях сетил. Още повече че ми предстои и газификация - та като се прибави и огъня от обратня удар ...съвсем ще ме откаже този вариант.
                            Според мен няма проблем с метален филтър и масло както е на Волга газ 24 аз имах такава и нямаше никакъв проблем с гърменето.
                            Dimitar Dyakov

                            Коментар


                            • #29
                              До: Филтър за УАЗ

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Разбутай предварението, и веднага щом се свестиш в реанимацията, ще можеш да разкажеш какво точно, и колко. Ще ти донесем лаптоп.




                              Благодаря за съвета. Ама защо някой не вземе да промени заглавието на темата на " Как да си направиме центровка на Уаз-а "


                              И ето,че форума за поредне път се оказа много полезен. Извода за мен от тази тема е следня "Не отваряйте капака при работа защото бомбата под него може да самодетонира"

                              Благодаря и за лаптопа все пак но не ми е нужен не мим разбирам много
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Филтър за УАЗ

                                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение



                                Благодаря за съвета. Ама защо някой не вземе да промени заглавието на темата на " Как да си направиме центровка на Уаз-а "


                                И ето,че форума за поредне път се оказа много полезен. Извода за мен от тази тема е следня "Не отваряйте капака при работа защото бомбата под него може да самодетонира"

                                Благодаря и за лаптопа все пак но не ми е нужен не мим разбирам много
                                Е то затова аз съм заварил предния капак на нисаняне че имакакво толкоз да му правя а да не се отвара по време на каране но вапроса е и когато колата е с газ и да кажем че пи стартиране на двигателя поради някяква причина я задавим и същия не запали и сме с маслен филтар какво става
                                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X