Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и др.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и др.

    И така:
    1. купуваме си един 500 - 700 ватов хладилен нискотемпературен компресор с минерално масло
    Ето какво си сглобих в една дъждовна събота:

    1.компресор за - 180 лева
    2. две нови бутилки от пожарогасители за - 60 лева.
    3. реле за контрол на налягането min/max - 25 лева.
    4. филтър/маслоотделител- 10 микрона - 32 лева.
    5. дехидратори, обратен клапан и маркуч+скоби - 20 лева.
    6. една дъждовна събота - време.

    Резултат: ТИХ източник на сгъстен пречистен въздух с налягане в границите от 1.5 до 8 бара! Който боядисва нощем или рисува с аерографа....
    Недостатък : не е удобен за разнасяне поради естеството на компресора...



  • #2
    Шапка свалям
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      И аз ...И си мърка тихичко в ъгъла...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        Re: ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и

        Първоначално публикуван от Leam
        Който боядисва нощем или рисува с аерографа....
        За аерографа да, но да не би да искаш да кажеш, че това нещо може да захрани бояджийски пистолет?!?

        Коментар


        • #5
          Re: ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и

          Първоначално публикуван от Паджеровод
          Първоначално публикуван от Leam
          Който боядисва нощем или рисува с аерографа....
          За аерографа да, но да не би да искаш да кажеш, че това нещо може да захрани бояджийски пистолет?!?
          Този вариант е слаб, не му достига дебита за големи бояджийски операции , За боядисване на цяло купе, трябват 300 литра ресивър и 4-6 броя такива компресори АКО основно изискване е ТИШИНАТА ..но за аерографа и боядисване на малки участъци е идеален, за разни шлифовалки също...

          Основното което ме кефи е - че е тих, не трещи като обикновенните, а и този вариант "тих", фабрично го продават безобразно скъпо

          Коментар


          • #6
            Taka e, за по-фини работи е добро решение. Аз направих същото, но с компресор от зъболекарски стол. Той вече храни и бояджийски пистолет, като същевременно е и толкова тих. Просто моя стоматплог беше решил да си подмени оборудването и беше изхвърлил стария стол...

            Коментар


            • #7
              Re: ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и др.

              Здравей, и аз търся такива бутилки и пресостат. Можеш ли да ме опътиш към магазин в София ? Ти от къде купи твоите ?

              Коментар


              • #8
                Re: ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и др.

                Пресостати продават в Аргомаркет,като пътуваш по бул.Княгиня мария Луиза,от гарата към центъра,сед спирката на Лъвов мост в дясно.Също и в Емвеко,на ул Охрид.Има и в едно магазенче на Сливница,като се движиш от Опълченска към пазара,след като пресечеш Ботев,Ада колор,мисля че имаше реклама за бой PPG,он там цената не ми допадна.Поздрави.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  До: ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и др.

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Taka e, за по-фини работи е добро решение. Аз направих същото, но с компресор от зъболекарски стол. Той вече храни и бояджийски пистолет, като същевременно е и толкова тих. Просто моя стоматплог беше решил да си подмени оборудването и беше изхвърлил стария стол...

                  Ся,трябва да знаете,че нагрубо може да се каже,че киловат мощност на електродвигателя дава около 100 литра дебит в минута при 8 атмосфери налягане,тва при буталните.Винтовите да кажем че са малко по ефективни.
                  Тоест закона за запазване на енергията си го има,и ден,и нощ

                  Коментар


                  • #10
                    До: ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и др.

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Taka e, за по-фини работи е добро решение. Аз направих същото, но с компресор от зъболекарски стол. Той вече храни и бояджийски пистолет, като същевременно е и толкова тих. Просто моя стоматплог беше решил да си подмени оборудването и беше изхвърлил стария стол...
                    Можеш ли да покажеш по-подробно как си го направил? Моля.
                    Имам един компресор от стар юнит, но поне резервоарите ми се струват малки? спродели още малко опит моля
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и др.

                      Колега а смазването . по какъв начин хващаш маслото и го вращаш в картера,тоест кадето са всмукателите.
                      boko
                      Jeeep---KIA
                      https://www.facebook.com/autoboko/

                      Коментар


                      • #12
                        До: ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и др.

                        Я, съживили сте много стара тема Трябва да го снимам, защото по него няма табелка, модел... За правенето - на желязна рамка е монтиран той и бутилка + манометър на бутилката. На нея има и дренажче за изтакане от време на време на конденза. Пресостат няма, защото компресора като спре не тръгва под налягане вече (може това да му е бил проблемът), а модифициран предпазен клапан от бойлер, който като стигне зададеното налягане изпуска излишния въздух.
                        На този компресор са му изведени външно и смукател и нагнетател, а има и контролна странична тръбичка за нивото на маслото, откъдето се и долива.
                        Вече не го ползвам в този вид защото беше преработен за вакуум за един ... проект

                        Коментар


                        • #13
                          До: ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и др.

                          На моя компресор,като изключи пресостата,има клапан,който изпуска налягането от "главата".Иначе сигурно няма да тръгне.Клапана,май го купих от Бриколаж,но не помна със сигурност.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и др.

                            тръгва без проблем на 8 бара, просто се добавя обратен клапан и се променя малко стартиращата схема - подходящ кондензатор. Регулатора на налягането ми е Данфос - регулира от 2 до 10 бара on/off. Маслоотделител и периодично се източва - за 2 години употреба - около 200 часа съм източил една две капки...Отделно има дехидратор и капсули с силикагел и накрая 10 микрона филтър :-Р
                            Бутилките са новички купени за пожарогасители изпитани на 50 бара заедно с оригиналните им вентили - по-късно преработени с бренерче и сребърен припой
                            Компресора е също Данфос доста мощен нискотемпературен с масло неокисляващо се, иначе не стаа за въздух...
                            Всичко може да се купи от фирмите във високата сграда срещу хладилния завод, а бутилките от пожарните фирми ;-)

                            Успех
                            Имам и 12 волтов Брушлесс тих компресор с подходящо масло ама ме мързи да се занимавам..

                            Коментар


                            • #15
                              До: ТИХ стационарен компресор 8bar. за гаража! за Аерограф и др.

                              Привет! След дълго ровене из нета, в търсене на DIY начини за направата на подходящ компресор за аерограф, попаднах на този форум. Leam, бих искал да те питам, ще е възможно ли да дадеш схема на свързване на отделните елементи от твоя компресор? Някои от нещата имам известна идея как ще станат, но вместо да се опитвам да открия топлата вода сам, реших да питам направо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X