Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Не карайте без екипировка!!!

    При скорост 50 км/час муха в окото е достатъчна за загуба на концентрация... А при 120 км/час обикновен бръмбар при удар в ръката причинява такава болка, че можеш да пуснеш кормилото. Карал съм като хлапе Балканче само по къси гащи, и съм имал късмет тогава. Сега Ямахата - само с екип. И една оса пак успя да влезе в каската, бях повдигнал леко визьора, за да дишам по-лесно, защото карах с около 30 км... Това ми е страхотен урок!
    Георги Донев, 0889 437 687
    Nissan Patrol Y60

    Коментар


    • #32
      До: Не карайте без екипировка!!!

      Март месец - откриването на мотосезона на Панчарево. Вероятно доста от Вас са били там. Малко обаче станаха свидетели на това, което ще разкажа: бяхме две семейства с децата, съответно бяхме с коли. Решихме да избегнем колоната и да отидем преди събора. Там вече имаше няколко малки групички, като повечето бяха със скутерчета. Забавляваха се, вдигаха скутерите "на задна" и т.н.
      Един момък стана от масите, нахлупи каската, но не както трябва, а като шапка - остави си я отгоре на главата. Седна на един скутер и още с тръгването го вдигна. Покара малко така и реши да го свали. Тук започна кошмара - предницата му се хлъзна, като на забавен кадър видях как първо каската му излетя от главата, а после самият той се стовари с главата надолу. Караше с около 5-10 км/ч. Очаквах да стане - обаче не. Започна да рита с крака и да се гърчи. Беше ужасна гледка. Няколко човека изтичаха до него, един се разкрещя за доктор....не искам да си спомням. Жената се разплака, хората около нас шушукаха пребледнели....та, извода е ясен.
      Honda XR600
      Kawasaki KLX650
      Honda XL600V Transalp
      +359 888 6З5 9З4

      Коментар


      • #33
        До: Не карайте без екипировка!!!

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        Много съжалявам за случилото се, но защо не разкажеш как стана.
        Още се чудя какво те е накарало да го направиш, с тоя тежък мотор който изобщо няма работа там където си карал ти.

        Пожелавам ти скорошно оздравяване и да се видим на трасето за по кюфте и бира.
        Като се видим на трасето на кюфте и бира след още няколко дни в лицево челюстна хирургия ще разкажа, че е малко трудно за проумяване ,кое ме накара.
        Благодаря за вниманието и интереса.

        Коментар


        • #34
          До: Не карайте без екипировка!!!

          Да така е! Наистина не трябва да се кара без екипировка, въпреки че според мен доста хора не го правят и си казват точно на мен ли.А също от голямо значение е и самата екипировка. Имах едно не леко падане и бях с една ризница с доста оскъдна протекция.В следствие на което ме боляха ребрата месец и нещо. Според мен не трябва да се пести и да се гледа да се мине тънко за такива неща, от които зависи здравето ти.
          Последно редактирано от viki terzieva; 04-02-10, 20:00.
          Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

          Коментар


          • #35
            До: Не карайте без екипировка!!!

            Хора, не жалете пари за КАЧЕСТВЕНА екипировка,защото после ще ги давате за здраве.Какви работи ми се е случвало да виждам, и то хора с екипировка,представям си без екипировка какво би се случило.Не се качвайте на мотора без екип.Бързо оздравяване на всички пострадали
            Последно редактирано от viki terzieva; 04-02-10, 19:59. Причина: правопис

            Коментар


            • #36
              До: Не карайте без екипировка!!!

              Аз често карах без екипировка казвам карах защото вече не си позволявам лукса да не я слагам.Точно тя ме спаси лятото когато се блъснах в една кола и после е ясно.Ако бях без екипировка не ми се мисли.
              0878424143
              0887424150

              Коментар


              • #37
                До: Не карайте без екипировка!!!

                Не ми се говори...Уж за малко и на близко, падане с пет километра без наколенки...Резултата не беше много добър първо в Пирогов, после болница Вита и цял месец лежане...БЕЗ ЕКИП НЕ КАРАМ ВЕЧЕ.
                Последно редактирано от boiko73; 04-02-10, 17:06.

                Коментар


                • #38
                  До: Не карайте без екипировка!!!

                  Мен ме е страх да се качвам на мотор без каска пък за каране не "каране", а каране е задължителен екипа !!
                  Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                  [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Не карайте без екипировка!!!

                    Тази тема е ужасно полезна, поздравявам автора и! Ако не беше тя, едва ли щях да се замисля за пълна екипировка, и тъй като съм бебе в този спорт, веднага си закупих всичко необходимо за него, още повече, като видях, колегата Искрен от който закупих мотора, как е закъсал с крака и направо..., скъпо не скъпо взех и коленни шини. Така, че хора не пестете пари за здравето си!!!
                    Поздрави: Николай Георгиев
                    KTM 400 EXC

                    Коментар


                    • #40
                      До: Не карайте без екипировка!!!

                      Аз нямах само ризница,а сега имам извадено рамо с фрактура и 2 счупени ребра.
                      [B][FONT=Garamond]CRF 450R:cool:[/FONT][/B]

                      Коментар


                      • #41
                        До: Не карайте без екипировка!!!

                        Подсетихте ме да си взема нови наколенки за идващия сезон!!! За сега съм падал сериозно само един път но за щастие бях целия екипиран! Отървах се само с разбити наколенки,надрана ризница и малко надран шлем ако не беше шлема сигурно щеше да ми се пръсне кофата... + изкривено кормило на мотора.Един приятел който беше свидетел на падането ми каза,че се чуди как съм станал веднага и то без драскотинка.
                        [COLOR=RoyalBlue][I][IMG]http://www.pro-manuals.com/images/yamaha_logo-small.gif[/IMG] [COLOR=RoyalBlue]YZ250F 2005[/COLOR][/I][/COLOR]

                        Коментар


                        • #42
                          До: Не карайте без екипировка!!!

                          Здравейте, откакто съм във форума се въздържам от мнения въпреки че познавам известен брой участници в него. В тази тема няма да се въздържа да пиша - гласувам ЗА с 2 ръце! Карам по-тежичко ендуро - XT 600, засега най-тежкото ми падане е било с около 40км/ч, когато ме изхвърли по-дълбочък коловоз, къде заради неумението ми, къде заради тежкия мотор, разминах се единствено с жулната броня и прилично количество магарешки тръни в гърба, които бившата ми прилежно извади. Останалите падания са били винаги с малка скорост като само 1 от тях беше на асфалт - в БП Младост Ако не беше каската щях да си избия за 2-ри път зъбите успех на всички, поздрави на тези които успяха да изкарат моторите вчера и безавариино!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Не карайте без екипировка!!!

                            Айде и аз да се включаНавръх празника 03.03.2010г. отидох до гаража с моторите и шурата ми взе, че се яхна на скутера си и изчезна.Чаках го пет-десет минути и гледам мотора ми кротко си седи в гаражаА то дявола ме човърка отвътре и понеже носех само една каска, и то главно заради шурата, но той така и не си я сложи, си викам айде и аз да покарам малко, няма да вися и да го чакам, като празни гащи на просторИзкарах мотора, запалих го, сложих си само каската и напред.До тук добре, но точно на последния завой преди да се прибера се хлъзнах на едната страна и целунах паветатаЩетите по мотора ми бяха счупено огледало, надран и спукана пластмаса на левия гард и други леки такива, а аз се оттървах с охлузен лакът и ожулен задникНаправо стана чудо, че не си счупих лакътя, защото падането ми беше първо на негоАз следя тази тема и уж е закон за мен да карам с екипировка, но ето че се качих неподготвен и просто Господ ме спаси от по-тежки последициНЕ КАРАЙТЕ БЕЗ ЕКИПИРОВКА
                            SUZUKI DRZ SuperMoto

                            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                            Коментар


                            • #44
                              До: Не карайте без екипировка!!!

                              Първоначално публикуван от Пенко Преглед на мнение
                              Без коментар...
                              Човече ти ме накара да си купя екипа преди мотора ОЗДРАВЯВАЙ ЧЕ СЕЗОНА ИДЕ
                              Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                              Коментар


                              • #45
                                До: Не карайте без екипировка!!!

                                Първоначално публикуван от aleks_ma Преглед на мнение
                                Човече ти ме накара да си купя екипа преди мотора ОЗДРАВЯВАЙ ЧЕ СЕЗОНА ИДЕ
                                Като чета и гледам снимките..май съм избързал да си купя мотор и след това екипировка! Още на първото излизане /2-часа след покуПката на мотора/ ще му правя сефтето 10 минути каране + едно падане = две счупени ребра! Вече без екипировка не сядам на магарето! Защо не си купих екипировка преди това Как да гледаш мотора в гаража и да не го караш защото нямаш екипировка......не става Затова и аз препоръчвам купете си екипировка преди да си вземете мотор!
                                Последно редактирано от viki terzieva; 02-07-10, 17:58. Причина: покуПка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X