Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не карайте без екипировка!!!

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    п.п. 30 години с над 200.... човек, кой ти плаща горивото
    Как мислиш, колега Бушидо! Всъщност джипа "изяде " парите за мотора...
    Последно редактирано от Goblin; 29-07-15, 23:45.

    Коментар


    • От: Не карайте без екипировка!!!

      Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
      А инцидентите по пътища се случват , дори и да не си виновен . Тогава уменията въобще няма да ти помогнат .
      Просто нямаш идея май в колко много случаи уменията помагат.Дори и в доста от тези случаи за които говориш.Щото умението е това да предвидиш какво ще стане,без значение кой е виновен! И го твърдя най отговорно! А ядове съм брал доста,и челен удар с друг мотор и 14 месеца в гипсово корито! И без изобщо да броиме по дребните инциденти!

      Колегата по нагоре е абсолютно прав,приоритет е умението,и едва на второ място по мое мнение е екипировката!
      Някакси са комплексни нещата!
      И по всичките тия горни причини вече 30 години не съм спрял и за момент да ходя и да давам кръв 4 пъти в годината!
      Последно редактирано от suzuki team; 29-07-15, 23:03.
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • От: Не карайте без екипировка!!!

        Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
        Не е похвално но просто приеми , че си имал късмет. Средствата за защита са задължителни . Най-малкото което човек може да направи , е да вземе мерки за собствената си сигурност. А инцидентите по пътища се случват , дори и да не си виновен . Тогава уменията въобще няма да ти помогнат . Разбира се добрата екипировка не ни прави безсмъртни. Необходимо е разума да надделява , и късмет .
        Нямам идея, дали си моторист, ама...ако ти караш с надеждата да се предпазиш с "нещо" от падане (катастрофа)...знай, че нещо не ти е наред и...просто НИКОГА няма да се доближиш до това да си говорим на един език.

        Аз, когато карам не мисля за падане. Друг въпрос е колко риск искам да поема.

        Коментар


        • От: Не карайте без екипировка!!!

          Беля винаги може да стане и то много бързо, независимо колко си опитен и кой е виновен. Тогава е по-добре да имаш хубава екипировка и да се надяваш чрез опита си да извлечеш най-доброто от ситуацията и да излезнеш жив и здрав от нея. Това са моите пет стотинки.

          ПП Колега Bushido, какъв е екипа на снимката и цял ли е или е яке и панталон? Решил съм пак да си купувам мотор и се оглеждам за екип. Може да отговориш и в другата тема за екипировка да не цапаме тази.
          Subaru Legacy 2.5
          Suzuki GS500 E

          Коментар


          • От: Не карайте без екипировка!!!

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            Нямам идея, дали си моторист, ама...ако ти караш с надеждата да се предпазиш с "нещо" от падане (катастрофа)...знай, че нещо не ти е наред и...просто НИКОГА няма да се доближиш до това да си говорим на един език.

            Аз, когато карам не мисля за падане. Друг въпрос е колко риск искам да поема.
            Дали ми е наред нещо - да всичко ми е наред , даже много съм добре . Какво разбираш да си моторист , сменил съм 35 мотора . В момента притежавам тридесет и шестия , стажа е около 22 години . Сигурно не съм все още моторист по твоите стандарти. А щом смяташ че предпазни средства не са необходими ,пробвай по къси гащи и джапанки . Опита ти ,ще те спаси . Успех .
            Последно редактирано от Goblin; 29-07-15, 23:44.

            Коментар


            • От: Не карайте без екипировка!!!

              Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Нямам идея, дали си моторист, ама...ако ти караш с надеждата да се предпазиш с "нещо" от падане (катастрофа)...знай, че нещо не ти е наред и...просто НИКОГА няма да се доближиш до това да си говорим на един език.

              Аз, когато карам не мисля за падане. Друг въпрос е колко риск искам да поема.
              Дали ми е наред нещо - да всичко ми е наред , даже много съм добре . Какво разбираш да си моторист , сменил съм 35 мотора . В момента притежавам тридесет и шестия , стажа е около 22 години . Сигурно не съм все още моторист по твоите стандарти. А щом смяташ че предпазни средства не са необходими ,пробвай по къси гащи и джапанки . Опита ти ,ще те спаси . Успех .
              Колега,пробвал съм по къси гащи...Пловдив- Бургас...е не става-изгаря ми единия крак от слънцето.
              Последно редактирано от Goblin; 29-07-15, 23:44.

              Коментар


              • От: Не карайте без екипировка!!!

                Пожелавам много безаварийни километри на всички двуколесни. От мен- лека нощ!

                Коментар


                • От: Не карайте без екипировка!!!

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Знам, че ще бръкна в кошера, ама това е моето виждане по въпроса. Карам от 40 години...30 от тях с над 200. Не съм манияк, не съм самоубец...Возих жена ми с "много" без каска в 9-я месец...

                  Идеята ми е да инвестирате в умения за каране, а не в екипировка....имам вече не малко приятели на оня свят, с перфектни екипи...Не ме нападайте много !
                  До някъде си прав , но само до някъде. Уменията за каране не са като решаването на задачи по математика , при математиката класната ти поправя грешките , при моторите разбираш колко грешки си допуснал по това колко и къде те боли. Уменията за каране могат да те спасят от тези болки така както никоя екипировка не би те спасила , но уменията за каране се придобиват с годините и след много проби-грешки. Много грешки се допускат докато разбереш кога да дадеш газ вместо да натиснеш спирачка , кога и колко да натиснеш задна спирачка за да промениш посоката на движение по най-бързия начин , как да използваш като коловоз изпречилия ти се автомобил , вместо да се блъснеш в него , ........ При всички тези грешки си е нужна добра екипировка и много късмет , а когато придобиеш умения за каране , разбираш , че най-важното е умението да караш винаги с екип. Много хора никога не търсят и не стигат до тази граница , отвъд която се пада , дори след много години на мотор , затова няма да те разберат , и затова те разчитат на добрата екипировка , което е и правилно.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Не карайте без екипировка!!!

                    Един въпрос имам, значи аз съм инвестирал в екипировка - инвестцията се състои в 1000-1200 лв. за закупуване на ботуши, наколенки, протектор за г*за, протекторна жилетка, каска, очила и ръкавици, плюс горните дрехи... А, как се инвестира в умения? В смисъл, вместо да дам 1200 лв за екипировка да ги дам за бензин и масло ли... или да се запиша на курс по мотоциклетизъм и безопасно шофиране?

                    Коментар


                    • От: Не карайте без екипировка!!!

                      Просто трябва да гледаш какво става около тебе и да си направиш съответните изводи.А не през едното влязло и през другото излязло! Това е най краткия отговор.А не да задаваш въпроси на които подтекста си е откровено заяждане!
                      Всичкото това е без никакви лоши чувства!
                      Последно редактирано от suzuki team; 30-07-15, 14:17.
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • От: Не карайте без екипировка!!!

                        Просто повечко ползвайте мозъка,не само крайниците! За екипировката изобщо не е нужен чак такъв коментар!
                        Нещата по принцип са си повече от ясни!
                        Последно редактирано от suzuki team; 30-07-15, 14:27.
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • От: Не карайте без екипировка!!!

                          Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                          Един въпрос имам, значи аз съм инвестирал в екипировка - инвестцията се състои в 1000-1200 лв. за закупуване на ботуши, наколенки, протектор за г*за, протекторна жилетка, каска, очила и ръкавици, плюс горните дрехи... А, как се инвестира в умения? В смисъл, вместо да дам 1200 лв за екипировка да ги дам за бензин и масло ли... или да се запиша на курс по мотоциклетизъм и безопасно шофиране?
                          Нее, трябва да се запишем в часовете по вероизповедание, та да засилим вярата в "Силата"!!!
                          Само един истински месия може да "проповядва" да се развиват "умения", които ще те спасят, а не презряните кори и досадни каски ...
                          Само един истински моторист може да се качи по джапанки, тениска и динена кора на главата и да изпълни виртуозни каскади

                          Да, ама практиката показва, че таквиз все са из призивите "аман, заман -помогнете да спасим нашия приятел..."
                          Особенно пък за ''dirt bikes" ако каже някой, че е по-добре да си "печен" вместо екипиран... хмм

                          П.П.: В службата едно момче имаме -качило се на скутера, без каска, точно по джапанки и тениска и гааз - колко там да е вдигнал ....40 км/ч . Да ама понеже все още не е бил обладател на Силата - вземе та падне и... повече от година е в кома. А е само на 20 години... Ех да беше прочел, че повечко е трябвало да наблегне на "уменията" ...
                          Последно редактирано от BulAf; 30-07-15, 15:34.

                          Коментар


                          • От: Не карайте без екипировка!!!

                            Брях, откак я качих тая снимка, безсмъртните рязко се активираха. Някой от тия с "уменията" навит да му тестваме главата наравно с най-евтината каска на пазара?
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • От: Не карайте без екипировка!!!

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              До някъде си прав , но само до някъде. Уменията за каране не са като решаването на задачи по математика , при математиката класната ти поправя грешките , при моторите разбираш колко грешки си допуснал по това колко и къде те боли. Уменията за каране могат да те спасят от тези болки така както никоя екипировка не би те спасила , но уменията за каране се придобиват с годините и след много проби-грешки. Много грешки се допускат докато разбереш кога да дадеш газ вместо да натиснеш спирачка , кога и колко да натиснеш задна спирачка за да промениш посоката на движение по най-бързия начин , как да използваш като коловоз изпречилия ти се автомобил , вместо да се блъснеш в него , ........ При всички тези грешки си е нужна добра екипировка и много късмет , а когато придобиеш умения за каране , разбираш , че най-важното е умението да караш винаги с екип. Много хора никога не търсят и не стигат до тази граница , отвъд която се пада , дори след много години на мотор , затова няма да те разберат , и затова те разчитат на добрата екипировка , което е и правилно.
                              Много добре си се изразил, благодаря, за което. Никога не съм твърдял противното. Аз си знаех, че ще бръкна в кошера...

                              Коментар


                              • От: Не карайте без екипировка!!!

                                Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                                Нее, трябва да се запишем в часовете по вероизповедание, та да засилим вярата в "Силата"!!!
                                Само един истински месия може да "проповядва" да се развиват "умения", които ще те спасят, а не презряните кори и досадни каски ...
                                Само един истински моторист може да се качи по джапанки, тениска и динена кора на главата и да изпълни виртуозни каскади

                                Да, ама практиката показва, че таквиз все са из призивите "аман, заман -помогнете да спасим нашия приятел..."
                                Особенно пък за ''dirt bikes" ако каже някой, че е по-добре да си "печен" вместо екипиран... хмм

                                П.П.: В службата едно момче имаме -качило се на скутера, без каска, точно по джапанки и тениска и гааз - колко там да е вдигнал ....40 км/ч . Да ама понеже все още не е бил обладател на Силата - вземе та падне и... повече от година е в кома. А е само на 20 години... Ех да беше прочел, че повечко е трябвало да наблегне на "уменията" ...
                                Колега, Ленин, уважавам всичко писано до сега от вас. С този си пост нищо не казвате на околните. Вероятно има мотористи с динена кора на главата, но те не са тук. Изказвайте се в сверата на вашите компетенции. Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X