Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вартбург 1000 delux

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Вартбург 1000 delux

    Остави си я на 12в. прекалено много неща трябва да се променят и сменят и се губи от автентичността на колата, ако няма да я караш всекидневно няма смисъл, акумулатори все още се намират, ако не намериш - мога да потърся по нашия край, мога да ти доставя и немски...
    VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
    SXS-Restorations 0886513079
    Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

    Коментар


    • #17
      До: Вартбург 1000 delux

      Всичко по колата е на 6 волта и имам проблем с намирането на акумулатор (6V84Ah).Запалих е с акумулатор 12 волта но не си е работа

      Коментар


      • #18
        До: Вартбург 1000 delux

        Първоначално публикуван от jpmitko Преглед на мнение
        Всичко по колата е на 6 волта и имам проблем с намирането на акумулатор (6V84Ah).Запалих е с акумулатор 12 волта но не си е работа
        Ехееее, какви са тези амперажи за които пишеш, стартера е малък, повече от 45 ампера акумулатор едва ли е необходим.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #19
          До: Вартбург 1000 delux

          Толкова са амперите колкото и да не ти се вярва.При по малък ампераж бързо пада акумулатора а на двигателя му трябват обороти за да запали т.е. висок ампераж

          Коментар


          • #20
            До: Вартбург 1000 delux

            Първоначално публикуван от jpmitko Преглед на мнение
            Всичко по колата е на 6 волта и имам проблем с намирането на акумулатор (6V84Ah).Запалих е с акумулатор 12 волта но не си е работа
            Това като ми го каза, се сетих - баща ми имаше Трабант. Производство 1982 г. - от последните на 6V. Някъде към 1995 г. му смени инсталацията на 12V. Но остави стария 6 волтов стартер. С него кара до 2005 г. без никакви проблеми.

            До колкото си спомням нямаше особени проблеми при преработката на 12V. Само нов генератор от Лада с релето (просто такъв имаше наличен), нов акумулатор, нови бобини и нови крушки. Май само машинката за чистачките не можа да я накара да работи на интервали

            След преработката почти спряха постоянните проблеми със зареждането и запалването.

            Ти спокойно ще можеш да ползваш части от някой 353. Пак ще са оригинални, но от по-нов модел.

            Но както казаха колегите - ти решаваш до колко ще запазиш автентичността на автомобила.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #21
              До: Вартбург 1000 delux

              Поне до момента съм му запазил автентичността и предпочитам да не се отклонявам от това ми намерене.Е с малки изключения но те са незабелижими без тях не може

              Коментар


              • #22
                До: Вартбург 1000 delux

                Ето още снимки в случай че някой го интересува
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  До: Вартбург 1000 delux

                  Качвай снимки на машината по - често, да се радваме на колата.
                  Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                  Коментар


                  • #24
                    До: Вартбург 1000 delux

                    Първоначално публикуван от jpmitko Преглед на мнение
                    Ето още снимки в случай че някой го интересува
                    Мисля, че повечето които сме във форумът следим всяко възстановяване с интерес

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Вартбург 1000 delux

                      Здравейте,
                      Бихте ли ми помогнали в едно начинание.Немога да намеря външни маншони на полусоките на вартбурга(имат втулка,това бешеостанало от тях).Направих ги от гумиран брезент,но не си е работа.Ако някой може да ми помогне от къде мога да се сдобия с 2бр. такива ще му бъда благодарен

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Вартбург 1000 delux

                        Колега, до къде го докара с Вартбурга? Виж дали няма да станат маншони от 353?

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: Вартбург 1000 delux

                          Първоначално публикуван от Владо Веков Преглед на мнение
                          Колега, до къде го докара с Вартбурга? Виж дали няма да станат маншони от 353?
                          Обиколил съм всякакви мазазини за резервни части за вартбург,трабант и барказ,но за съжаление не пасват както се казва.Стигнал съм почти до края остават довършиелни неща но за жалост доста пипкави.Сбъсках се с друг проблем бензиновата помпа не ноже да засмуче гориво от резервоара,от бутилка няма роблем но от него не иска.Предполагам че е от мембраната на помпата т.е. гумата е стара и няма необходимата еластичност,но това са само мои твърдения.
                          P.S.Голяма тръпка е да подкараш такава машина.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вартбург 1000 delux

                            Помпата я извади и продухай в обратна посока,може да е запушена или просто повредена.Съвместима ли е с по-новите помпи?И не на последно място хвърли поглед на отдушника на резервоара.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вартбург 1000 delux

                              Всичко е разглобено продухано и сглобено на ново и резултат никакъв.Даже намерих същата нова неползвана помпа,направих и ревизия на нея и резултатът е същия.Остана да кача резервоара на тавана

                              Коментар


                              • #30
                                От: Вартбург 1000 delux

                                А тръбата до резервоара проходима ли е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X