Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задна полуоска

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задна полуоска

    Здравейте колеги!Непрекъснато ми се развиват болтовете на задна дясна полуоска,видях се в чудо!Сменях шпилки,сложих нови болтове вместо шпилки,зегерки сменявах и пак същото.Дайте някякъв акъл.Мислех да сложа лепило на шпилките,но ме е страх да не ги скъса,и не знам какво да правя!!!!

  • #2
    До: Задна полуоска

    Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
    Здравейте колеги!Непрекъснато ми се развиват болтовете на задна дясна полуоска,видях се в чудо!Сменях шпилки,сложих нови болтове вместо шпилки,зегерки сменявах и пак същото.Дайте някякъв акъл.Мислех да сложа лепило на шпилките,но ме е страх да не ги скъса,и не знам какво да правя!!!!
    Колега провери като извадиш полуоската дали имаш луфт в лагерите на главината. Ако има натегни гайките и обери луфта.
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      До: Задна полуоска

      Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
      Здравейте колеги!Непрекъснато ми се развиват болтовете на задна дясна полуоска,видях се в чудо!Сменях шпилки,сложих нови болтове вместо шпилки,зегерки сменявах и пак същото.Дайте някякъв акъл.Мислех да сложа лепило на шпилките,но ме е страх да не ги скъса,и не знам какво да правя!!!!
      Пробвай с гайка и контрагайка.

      Коментар


      • #4
        До: Задна полуоска

        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
        Колега провери като извадиш полуоската дали имаш луфт в лагерите на главината. Ако има натегни гайките и обери луфта.
        Не разбирам,за задна дясна полуоска става въпрос?

        Коментар


        • #5
          До: Задна полуоска

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Пробвай с гайка и контрагайка.
          Пробвах,няма резултат.

          Коментар


          • #6
            До: Задна полуоска

            Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
            Не разбирам,за задна дясна полуоска става въпрос?
            Точно за задната полуоска колега. Луфта в лагерите на главината се обира като на предните главини и като го има този луфт болтовете или гайките на полуоската се разхлабват постоянно. За да провериш има ли луфт трябва да извадиш полуоската и вдигаш на крик.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              До: Задна полуоска

              Благодяря колега.Не знаех това.Човек винаги има какво да научи от вас!В първия свободен момент ще провера луфта!

              Коментар


              • #8
                До: Задна полуоска

                Ако луфт няма и всичко е ок, разпробивай на 12мм едра резба, зимаш болтове с по голяма якост за 14мм (или 17)ключ, лепило за резба и става. Поне при мене се получи.
                На един друг разпробихме само 3 от 6-те дупки с 12 и пак няма оплаквания.
                На новте модели мостове са 8 болта.
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #9
                  До: Задна полуоска

                  Има много ефикасно и евтино решение, върху главите на болтовете се точкова метална пръчка 4 мм., първо на единия болт, след това на втория и тн, като се получава окръжност.
                  При нужда се отпилват заварките и се развиват болтовете държащи полооската.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    До: Задна полуоска

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                    Ако луфт няма и всичко е ок, разпробивай на 12мм едра резба, зимаш болтове с по голяма якост за 14мм (или 17)ключ, лепило за резба и става. Поне при мене се получи.
                    На един друг разпробихме само 3 от 6-те дупки с 12 и пак няма оплаквания.
                    На новте модели мостове са 8 болта.


                    Само не се сещам с тия болтове с глава за 17 как ще свалиш после джантата

                    Болт 12 сигурно нема да се намери с глава 14


                    Ползват се тия т.н. имбулсни болтове-с вътрешен шестограм,дори и при тях при по стегнати джанти обаче е възможно лека корекция с флекса
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Задна полуоска

                      Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение


                      Само не се сещам с тия болтове с глава за 17 как ще свалиш после джантата

                      Болт 12 сигурно нема да се намери с глава 14


                      Ползват се тия т.н. имбулсни болтове-с вътрешен шестограм,дори и при тях при по стегнати джанти обаче е възможно лека корекция с флекса
                      Става въпросната беше престръгвана Жукова и с менджалък влиза и иализа. Е и с тия от Сузуки няма пак да стане

                      Може да си го свалиш ако ти пречи тоя болт невярвам да бързаш като в бокс на Ф1, 14 винаги може да се направи с подходящия инструмент, знаеш сигурен съм

                      Ми тука не сме толко напред че в комплектао от отверка, клещи,чук и тел да си включа и шестограми.

                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #12
                        До: Задна полуоска

                        Колеги,не се занимавайте с глупости! Направете си законтрящи пластинки които се прикрепят на по 2 шпилки! Слагате пластината...затягате гайките...подгъвате стърчащите краища и проблема е решен!
                        Пробвано е - работи!
                        Нещо такова...
                        Прикачени файлове
                        ------------------------------------
                        тел. O878 9ЧЧ 999

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X