Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лятото, каруци... идеи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лятото, каруци... идеи?

    Преди малко се прибрах по спешност от Русе в Стара Загора. Навън тъмно, а в тъмнината... каруци. Джиткат си по главня път Русе-Велико Търново и хич не им дреме. Ни светлини, ни светлоотражатели, НИЩО! Първата едва я забелязах, ако бях нов шофьор гаранция се бях нанизал в нея. И не, не съм се движил с превишена скорост.
    До Велико Търново застигнах още 3 каруци, в насрещното забелязах 2. Нито една нямаше сигнализация, каквато и да било.

    Не ги знам крадат ли нещо, работа ли имат, но със сигурност знам, че несигнализирано превозно средство на пътя няма работа. Тия дни ми предстоят още 3-4 тура до Русе, нещо ми подсказва, че пак ще има каруци.

    Въпросът е: може ли да се направи нещо по въпроса, по възможност без използуване на подръчни тежки предмети?

    Щото като се натреса в нечии ок (нали така се казваше "теглича" на каруцата?), хич няма да ме интересува ни гражданско общество, ни закон.
    Или още по-зле, някой да ми изскочи изведнъж насреща на въртележка, щото в последния момент е видял тъпата замаскирана каруца и сутринта да ни дават в новините "еди-кои-си изгубил контрол над автомобила, 5 жертви, причините неизвестни"...
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    До: Лятото, каруци... идеи?

    Бавно и внимателно,друго няма.Лятото е и сезона на пьтните ремонти,ремонтна техника и ями колкото искаш та и там така - бавно и внимателно.

    Едно време с Патрула нямаше бьрзо,но пьк стигах винаги,колко хора сьм вадил от канавките обаче само аз си знам.
    Леко нелегално,но като не пречи на другите си е ОК за мен - 6 фара,2 оригинални и 4 крьгли бойни на бара,200 метра поне е ден пред мен и като карам с 70-80 си се вижда достатьчно.

    На здрачаване по статистика за най-много пьтните инциденти,над 80% по спомени та и това време от денонощието е добре да се избягва.

    И бавно и внимателно
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      До: Лятото, каруци... идеи?

      Какво има да умуваме... има си КАТ, ДАИ...
      Тормоз.
      Ма нямало какво да им вземат.
      Миии... не е така.
      Има Закони.

      Ако на някой не му отърва да ги спазва и да следи за тяхното спазване, ние не би ли трябвало да сме коректив?
      Ние.
      Сега.
      Тук.
      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

      Коментар


      • #4
        До: Лятото, каруци... идеи?

        Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
        Какво има да умуваме... има си КАТ, ДАИ...
        Тормоз.
        Ма нямало какво да им вземат.
        Миии... не е така.
        Има Закони.

        Ако на някой не му отърва да ги спазва и да следи за тяхното спазване, ние не би ли трябвало да сме коректив?
        Ние.
        Сега.
        Тук.
        Приятелювие там на РъБъ не спите ли?!?
        На изхода на Чепеларе за Асеновград,при ограничение 40 км.ч. и знак забранено изпреварването,изпреварвам влачеща се каруца въпреки че виждам катаджиите.Спират ме.Слизам бесен и разпенен защото в насрещното има някаква безкрайна колона военни автомобили , и ако не изпреваря каруцата ще ме влачи до второ пришествие.На въпроса ми защо спира мен а не каруцата отговорът е "Ами той си е платил данъка за каруцата и е пълноправен участник в движението" И това на главният и единствен път в района! Та ти от кого очакваш да задейства закона? Тези каруци са си потенциални убийци на пътя особено по здрач и нощно време, както спомена колегата по-горе.Ами безумието със същите по улиците на столицата???
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          До: Лятото, каруци... идеи?

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          ...изпреварвам влачеща се каруца ...
          Ако си спомням правилно, имаш право да изпревариш в тази ситуация, имаше нещо за бавнодвижещи се ПС.
          Интересно какво си е платил каруцаря? Гражданската отговорност, винетката, каското?

          @gadeff: ясно, но ме интересува как конкретно да стане? По възможност без да се налага да вися на място и да чакам 2 часа някого, просто щото нямам толкова време. Хм, а и ми се струва, че слезна ли от колата, колкото и да съм миролюбив, твърде бързо ще се стигне до употребата на подръчни тежки предмети тип щанга, което няма да е добре за никого.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            До: Лятото, каруци... идеи?

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            @gadeff: ясно, но ме интересува как конкретно да стане? По възможност без да се налага да вися на място и да чакам 2 часа някого, просто щото нямам толкова време.
            По-големият проблем е как да го накараш него да виси на мястото два часа, без да използваш непропорционални на нарушението му средства .
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Лятото, каруци... идеи?

              По пътя Хасково - Димитровград карам /вечерно време/ си аз със 60 70 80, в този момент гледам фаровете ми подблещават нещу. Като го наблежих видях че е каруца. Задницата на каруцата цялата беще със светлоотразители и намалих скороста към 50- 40 и карам бавно до нея. И какво да видя кон дърпа каруцата и на коня на главата му фенерче. Направо не повярвах. Нека всички каруци да са така. Май ще се вкарва някъкъв такъв закон за Каруците.Но дай боже.

              Коментар


              • #8
                До: Лятото, каруци... идеи?

                Първоначално публикуван от m17k0 Преглед на мнение
                По пътя Хасково - Димитровград карам /вечерно време/ си аз със 60 70 80, в този момент гледам фаровете ми подблещават нещу. Като го наблежих видях че е каруца. Задницата на каруцата цялата беще със светлоотразители и намалих скороста към 50- 40 и карам бавно до нея. И какво да видя кон дърпа каруцата и на коня на главата му фенерче. Направо не повярвах. Нека всички каруци да са така. Май ще се вкарва някъкъв такъв закон за Каруците.Но дай боже.
                Виждал съм да сигнализират даже с примигване на светодиод от запалка. Не е ясно какво е това, дето мига, но поне виждаш, че има нещо и си нащрек, а това не е малко. Ако всички си правеха труда да мислят, гък нямаше да кажа. Може би дори на някой залутан път, дето минават 2 коли на седмица, пак ще си затворя очите. Но на главен, че и международен... ми идват малко в повече.

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                По-големият проблем е как да го накараш него да виси на мястото два часа, без да използваш непропорционални на нарушението му средства
                Именно. Че съм и само 70 кила, трудно мога да респектирам някого с осанка а никак не ми се ще да излизам от рамките на добрия тон.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  До: Лятото, каруци... идеи?

                  Измивай си предното стъкло и фаровете от мушички и карай по-бавно

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лятото, каруци... идеи?

                    Здравейте по темата то си пише в закона за движение по пътищата за сигнализацията на каруците "поне този който учих аз" фенер светлоотразители и т.н . А сега след като изискват строителната и др бавно подвижна техника да се репатрира би трябвало и каруците това е мое мнение разбирасе . А това че няма какво да им вземат май не е точно така но на никого не му се занимава

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лятото, каруци... идеи?

                      Първоначално публикуван от жеко Преглед на мнение
                      А това че няма какво да им вземат май не е точно така но на никого не му се занимава
                      Не е точно така.Никой НЕ ИСКА да се занимава.Защото каруца в повечето случаи означава цигани,а ние знаем ,че най-привилегированите българи в нашето подобие на държава,са именно,циганите.Те са освободени от задължението да плащат ток,вода, данъци и пр., и са ухажвани от всички политици,защото са електорат и то сплотен.Ей затова мразя дискриминацията,ама мразя и политиците и циганите.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лятото, каруци... идеи?

                        Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                        Не е точно така.Никой НЕ ИСКА да се занимава.Защото каруца в повечето случаи означава цигани,а ние знаем ,че най-привилегированите българи в нашето подобие на държава,са именно,циганите.Те са освободени от задължението да плащат ток,вода, данъци и пр., и са ухажвани от всички политици,защото са електорат и то сплотен.Ей затова мразя дискриминацията,ама мразя и политиците и циганите.
                        Добре де, в конкретния случай какво да предприема, че утре пак тръгвам. Има ли смисъл да звъня на полиция или де да знам на кого?
                        То другия начин ми е ясен, ама нали уж пораснах, опитвам се да се държа адекватно... колкото и да е трудно понякога.

                        @Jeko: тия, които са сигнализирани по някакъв начин, не ми пречат. Може и да ме дразнят, но не ми създават опасни ситуации, за тях не казвам нищо.

                        @joro5kov: карам винаги с чисти стъкла, фаровете са ми настроени и си ги чистя. По-бавно... добре, ама колко по-бавно? 30? Главен път е все пак, идеята е да се кара по него. Пък и не превишавам кой знае колко много.
                        Последно редактирано от tef4o; 19-08-09, 00:32.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лятото, каруци... идеи?

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          Добре де, в конкретния случай какво да предприема, че утре пак тръгвам. Има ли смисъл да звъня на полиция или де да знам на кого?
                          То другия начин ми е ясен, ама нали уж пораснах, опитвам се да се държа адекватно... колкото и да е трудно понякога.




                          За последното ти трябва навигатор.




                          Мани майтапа,седма година ме няма в БГ и като чета положението по пьтищата е сьщото и до твоето трьгване утре ме сьмнява да се промени.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лятото, каруци... идеи?

                            Какво значение има какви са да не би са над закона. Теб за най-малкото те глобяват, а те какви са? Все пак имат лични карти и за тях има доста текстове в закона, докато не се надигнем няма да се промени ситуацията. Щом катаджиите започнаха да глобяват своите колеги които са ги снимали с камера значи всички сме равни. А те пак питам какви са?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лятото, каруци... идеи?

                              Току що се прибирам от поредната "разходка" до Русе и обратно. Този път само една каруца, естествено без никаква маркировка, близо до Мъглиж.
                              За сметка на това трима велосипедисти на куп, ни светлинка, ни светлоотражател. Ако утре пишат, че някой тираджия е сгазил трима пед...сти преди Гурково, да знаете, че не е негова вината.

                              Една неприятна новина, която не е за тук, но не се сещам къде да я пусна:
                              Хаинбоаз или Прохода на Републиката - не знам какво са гледали от комисията, дето проверяваше, но има две мноооого неприятни трапчета на 3-4 завой след Предела в посока Гурково. При мокър път или малко по-рязка маневра дори и на сухо, шанса да забършете мантинелата е повече от добър.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X