Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голф 2 Синхро-повреда!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голф 2 Синхро-повреда!!!

    Днес след поредния рейд в планината синхронизатора се скапа,както следва: при катеренето по асфалт,скорост 90-100 усетих вибрации,при по-ниска скорост изчезваха.Без издевателства,лека разходка с жената и дечко.До върха стигнах без проблем.На връщане,при спускане на 3-та скорост,започна яко тракане.Спрях,легнах отдолу-беше омаслило между ск.кутия и раздатката.Потеглих внимателно-нямаше никакви шумове.Като стигнах до трета и върнах газта-имах чувството,че ск.кутия стана на сол-яко трескане,не се трае.Прибрах се до вкъщи по инерция,на 2-3 места включих,колкото да я засиля надолу.Пред нас установих,че нямам задна.Смених маслото в ск.кутия,раздатката и задния диф преди 10 дена.Дайте акъл!?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

  • #2
    До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

    Посмелил си скоростите. Може да е свързано с вида и качеството на маслото, щом скоро си го сменял. Или с неплътна пробка, през която е изтекло новото масло, а после си покарал на сухо.

    Я кажи какво масло сипа и колко?

    Това е на първо време, от човек, който никога не е виждал Голф Синхро отдолу. Знайковците може да измислят и нещо по-умно.

    Коментар


    • #3
      До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Посмелил си скоростите. Може да е свързано с вида и качеството на маслото, щом скоро си го сменял. Или с неплътна пробка, през която е изтекло новото масло, а после си покарал на сухо.

      Я кажи какво масло сипа и колко?

      Това е на първо време, от човек, който никога не е виждал Голф Синхро отдолу. Знайковците може да измислят и нещо по-умно.
      Маслото е точно препоръчаното от завода-производител.Да е изтекло...не ми се вярва.Съвместима ли е ск.кутия от обикновен голф с раздатката на Синхро?
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
        ...Съвместима ли е ск.кутия от обикновен голф с раздатката на Синхро?
        Едва ли. Голфова кутия съм виждал и хич не ми идва на ум откъде около нея ще се вземе вал, който да захранва задния мост. Вероятно са принципно различни.

        Коментар


        • #5
          До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Едва ли. Голфова кутия съм виждал и хич не ми идва на ум откъде около нея ще се вземе вал, който да захранва задния мост. Вероятно са принципно различни.
          Такъв голф и аз не съм виждал отдолу.Но на всички останали джипки които съм виждал движението за задния мост се вземаше от раздатката не от скоростите.

          Коментар


          • #6
            До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

            Тъй де.

            Леките коли 4х4 са два вида - или от скоростите излизат 3 вала (две предни полуоси и кардан назад, значи раздатъчната кутия е в скоростите) или от скоростите излиза по-къс или по-дълъг вал и влиза в отделна раздатъчна кутия, откъдето има кардан напред и назад (като на повечето джипки).

            Той пише за омасляване между скорости и раздатъчна кутия, значи е по-скоро втория вид. От който и вид да е, все нещо трябва да върти железата назад.

            Коментар


            • #7
              До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

              Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
              Маслото е точно препоръчаното от завода-производител.Да е изтекло...не ми се вярва.Съвместима ли е ск.кутия от обикновен голф с раздатката на Синхро?
              Ако ти трябва скоростна кутия с раздатка за Голф 2 синхро мога да питам едно приятелче има.
              Последно редактирано от dragomir_68; 18-08-09, 17:15.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #8
                До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

                Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                Съвместима ли е ск.кутия от обикновен голф с раздатката на Синхро?
                За въпроси по "синхро" и т.н. пиши Л.С. на " ninja_1"
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  Много благодаря на всички колеги за съветите! Цял ден бях на работа,сега включвам компа.Поздрави!

                  Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                  Такъв голф и аз не съм виждал отдолу.Но на всички останали джипки които съм виждал движението за задния мост се вземаше от раздатката не от скоростите.
                  Точно така.Кардана на синхрото излиза от раздатката.Тя от своя страна е плътно лепната за скоростната. Маслото се налива отделно-2,5л.ск.кутия,0,5л.раздатка.

                  Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                  Ако ти трябва скоростна кутия с раздатка за Голф 2 синхро мога да питам едно приятелче има.
                  Предполагам,че ще потрябва... В кой край на страната се намира човека,защото с моята работа съм вързан. Координати,тел.? Благодаря предварително.
                  Последно редактирано от Ясен; 18-08-09, 19:35.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

                    Разхвърляйте кутиите да се види къде е проблема. Без да знаеш какво е счупено, трудно ще го оправиш. Дори да има принципна разлика в корпусите на кутиите не е изключено валовете да са съвместими и да се оправиш само с кутия-донор от Голф 2 без синхро.

                    Консултирай се с някой, който е пипал Голф синхро. Много по-бързо ще си решиш проблемите, гаранция

                    Подобен проблем имах на Аро 10. Оказа се една разхлабена гайка между скоростие и раздатката. Но поради конструктивни особености нямаше предни скорости, само назад. Тракане, тропане, тресене. Зъбното колело, което беше закрепено с гайката се разхождаше 3-4 сантимента непред-назад по шлиците.

                    Лично мнение - купуването на кутия втора ръка си е купуване на котка в чувал. А процедурата по качване и сваляне ако на новата кутия и има нещо предполагам знаеш колко труд е.

                    П.П.
                    От къде си и къде е Голф-а?
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

                      Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                      Разхвърляйте кутиите да се види къде е проблема. Без да знаеш какво е счупено, трудно ще го оправиш. Дори да има принципна разлика в корпусите на кутиите не е изключено валовете да са съвместими и да се оправиш само с кутия-донор от Голф 2 без синхро.

                      Консултирай се с някой, който е пипал Голф синхро. Много по-бързо ще си решиш проблемите, гаранция

                      Подобен проблем имах на Аро 10. Оказа се една разхлабена гайка между скоростие и раздатката. Но поради конструктивни особености нямаше предни скорости, само назад. Тракане, тропане, тресене. Зъбното колело, което беше закрепено с гайката се разхождаше 3-4 сантимента непред-назад по шлиците.

                      Лично мнение - купуването на кутия втора ръка си е купуване на котка в чувал. А процедурата по качване и сваляне ако на новата кутия и има нещо предполагам знаеш колко труд е.

                      П.П.
                      От къде си и къде е Голф-а?
                      Благодаря,ще го имам впредвид. Кюстендил.Голфа-и той. Утре отиваме на преглед.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

                        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                        Много благодаря на всички колеги за съветите! Цял ден бях на работа,сега включвам компа.Поздрави!


                        Точно така.Кардана на синхрото излиза от раздатката.Тя от своя страна е плътно лепната за скоростната. Маслото се налива отделно-2,5л.ск.кутия,0,5л.раздатка.


                        Предполагам,че ще потрябва... В кой край на страната се намира човека,защото с моята работа съм вързан. Координати,тел.? Благодаря предварително.
                        Скоростната кутия е в гр.Бяла Слатина а тел. е 0886445318 Драго.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #13
                          До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

                          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                          Скоростната кутия е в гр.Бяла Слатина а тел. е 0886445318 Драго.
                          Благодаря!
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

                            Благодаря на всички колеги за съдействието. Оказа се счупено дясно предно вътрешно каре.Синхронизатора е готов,утре го прибирам от сервиза. Предполагам сещате се защо не вървеше назад-прецакан е датчика за задните светлини,съответно назад съм 4х2.С една полуоска-4х1.
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • #15
                              До: Голф 2 Синхро-повреда!!!

                              В смисъл че си вървял на задно....Аз на твое място бих проверил виско муфата,че ако се е спекла ще станеш много проходим,но на асфалта ще се счупи нещо друго...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X