Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за 3 Г-класи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за 3 Г-класи

    Здравейте,тъй като съм решил след нова година да взема или Г300Тд(177коня-И ако може някой да ми обясни защо този модел на Мерцедес държи цена от 20 000Евро нагоре при положение че новите Г-класи почват от 25 000Ерво ), Г320 Бензин(211коня) или Г400Цди(от новите модели вече-250коня) Някой да ми каже информация за тези 3 двигатела като цяло +/- и всичко останало ще ми е от полза.Мерси предварително

  • #2
    Re: Малко помощ за 3 Г-класи

    Защото за 177 коня оставяш на нашите приятели митничарите към 9800-10000 лв. горе долу. И разбира се защото ще караш най-добрия дизел на МБ от доброто старо време. Можеш да го караш с каквато нафта искаш без да каже и ох.

    400CDI не си взимай защото ще станеш приятел с всички от Балкан Стар("скъпо приятелство") поне един познат така беше миналата година само, че на S400 CDI.

    Над бензиновият мотор нямам наблюдения!
    Глупости правят умните хора, за останалите това е ежедневие!

    Коментар


    • #3
      за бензиновия мотор важното е от коя година е. иначе според мен правилния избор е големия дизел. вярно е че е много капризен но пък е най мощния и колата с него върви много добре
      drive alive

      Коментар


      • #4
        Re: Малко помощ за 3 Г-класи

        Първоначално публикуван от nokia
        400CDI не си взимай защото ще станеш приятел с всички от Балкан Стар("скъпо приятелство") поне един познат така беше миналата година само, че на S400 CDI.



        Над бензиновият мотор нямам наблюдения!

        Нямаш си идея колко си прав. за приятелството с "Балкан стар "

        Аз имам и ако бяхте ползвали търсачката и вие щяхте да имате.
        320 е едно бижу ,естествено ,ако някой не го е прегрявал ,преди да попадне във вашите ръце.
        http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...light=mercedes
        B+

        Коментар


        • #5
          Колега,къде ги тея г-ета по 25000 евро нови?Гледам,гледам ама цена от завода без ддс,акциз и транспорт за най-евтиния е 47 400.щото ако ги дават по 25 000 евро нови само да се съмне и се мятам на една.НЕ ще взема три и ще ги препродам.
          действително има голяма разлика нежду различните г-та.продават се модели които имат значителна разлика в салона.няма никакъв лукс,което съответно и сваля цената но не и толкова.
          все едно да гледаме тлк100-белите,тропическо изпълнение,130 коня дизел-описвам ги така щото не съм наясно с моделните разновидности и луксозния тлк100 4,2 бенз. и фул екстри.и там има огромна разлика.единия почти нов а другия на пет години.
          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

          Коментар


          • #6
            Братчеда-> говоря за по новите модели след 2001 не чисто нов които са с Команд систем новия волан и така нататак А на останалите мерси и ако имате повече инфо ще ми е много от полза

            Коментар


            • #7
              сега те разбрах.
              по въпроса за цените.през 2001 се прави доста солиден фейслифт на модела.напълно нов салон.мотори и др.така че разлики от по 20% са нормални.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от G-Mania
                ...говоря за по новите модели след 2001 не чисто нов които са с Команд систем новия волан и така нататак
                Те след 2001 всички са с MERCEDES COMAND 2.0 и новия волан ,с някои изключения при 270 cdi където COMAND e опция.
                http://search.ebay.com/MB-Merc-COMAN...refinesearchZ1
                Това второто слагат в G-тo .
                B+

                Коментар


                • #9
                  Ами просто този двигател 3.0 177кс е най изчистен от проблеми за разлика от греещия, предкамерен 3.5 тд. На практика това е (3.0) дизел с директновпръскване, обикновена ротационна бошовска помпа с ел. управление, което е мн по опростено от Комън Рейл-ите, не грее, по икономичен и по мощен е. Като ефект не пука глава при по-дълго натварване, не е капризен на нафтата, както е ЦДИ.
                  С чип. тунинг прави 200кс.
                  http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                  Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Asen - Dezki
                    Ами просто този двигател 3.0 177кс е най изчистен от проблеми за разлика от греещия, предкамерен 3.5 тд. На практика това е (3.0) дизел с директновпръскване, обикновена ротационна бошовска помпа с ел. управление, което е мн по опростено от Комън Рейл-ите, не грее, по икономичен и по мощен е. Като ефект не пука глава при по-дълго натварване, не е капризен на нафтата, както е ЦДИ.
                    С чип. тунинг прави 200кс.
                    Съгласен съм с Дезки, 3 литровият двигател по-рядко излиза от строя, въпреки по-високата си специфична мощност – неговата геометрия на буталната група е идентична със старите ОМ601,602,603, докато променените диаметър и ход на 3,5 литровият двигател, явно увеличават термичното натоварване на някои детайли.
                    Не съм съгласен, обаче, че двигателят със 177 к.с. е с директно впръскване, напротив, той също както старите модели е с разделнокамерно смесообразуване (предкамера), но се използва цилиндрова глава с 4 клапана на цилиндър. ГНП не е роторно-разпределителна, а станадартна, редова, 6-секционна и разбира се с електронно управление.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X