Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шипове-за или против?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шипове-за или против?

    Чудя се докато не съм монтирал новите зимни гуми дали да не им поставя шипове 15ст. на бройка за 4бр. 16-ки около 90лв.Налага ми се понякога да карам по стръмни и заледени участъци.Гумите са рециклирани 215/80/16 MPC с дупки за шипове, но макар че са зимни нямат много ламели та затова се чудя ... Някой има ли опит в това отношение?

  • #2
    Съгласно ЗЗДП шиповете са забранени за използване на територията на Р. България. Възможно е да КАТ да ти напишат акт и спрат колата от движение. (Едва ли някой катаджия ще е толкова наясно но е възможно)

    По-големия проблем е че на лед колата ще спира по-добре от всички други и това почти 100% довежда до блъскане отзад... Затова в страните в които шиповете са разрешени има специален знак с който се обозначават колите оборудвани с шиповани гуми за да може задния да се съобрази... Според закона задния ще е виновен но само ако той не се усети да погледне гумите и тогава става обратното...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: Шипове-за или против?

      Първоначално публикуван от TT-Raa
      Чудя се докато не съм монтирал новите зимни гуми дали да не им поставя шипове 15ст. на бройка за 4бр. 16-ки около 90лв.Налага ми се понякога да карам по стръмни и заледени участъци.Гумите са рециклирани 215/80/16 MPC с дупки за шипове, но макар че са зимни нямат много ламели та затова се чудя ... Някой има ли опит в това отношение?
      Аз съм карал с шипове, ако не ползваш джипа само на сняг си е направо лудост да слагаш шипове, на асфалт си като по джанти, на мокро изобщо нямаш спирачки, в неутъпкан сняг пак не вършат работа, а и полицайте ще ти правят проблеми.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        Re: Шипове-за или против?

        да знаеш, че на релси като пипнеш спирачката почваш да се засилваш с шиповете. А на сух асвалт ( ако си със задно ) може да застреляш някой ;-)
        LZ1RED

        Коментар


        • #5
          Да,чувах че в Русия там където са разрешени имало табела отзад /спира внезапно/ което там е явно задължително пък и коректно.При положение,че тук не са разрешени и всички произтичащи от това евент. проблеми а имам предвид и изказаните мнения съм на път да се откажа Все пак ще изчакам с монтажа до утре...

          Коментар


          • #6
            има смисъл от шипове, ако си в планински район и цяла зима не се вижда асфалта по пътищата... например в Пампорово

            в Пловдив не виждам сми... за 3 дни сняг в годината 12о дни да се пързаляш като конска каруца
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Аз джипката я карам в Пловдив точно колкото да напусна града по възможно най-бързия начин,и след точно 22км.път от къщи надморската височина е вече 800м.и нагоре наклона продължава да е все така голям.Когато пътя който е много тесен стане като стъкло и изкачвайки се нагоре се наложи да спреш за разминаване на тръгване става много интересно защото правиш и страничен дрифт поради страничния наклон тъй че...но наистина се налага да се кара до някъде по асвалт докато напусна града.А някой колега кара ли зимни гуми със шипове логично че става дума за изкачване пък и спускане по много стръмни и заледени терени и има ли някой впечатления от Малатеста MPC?

              Коментар


              • #8
                TT-Raa
                Каде ги има тея шипове? И аз имам мерак да си лепна някои друг.
                Докато ми направят жипа сигор ще има сняг, аз немисля да карам по асвалт то в нашия град само 2 улици чистят по 3 км. за 6 км аз немисля,че няма смисал от шипове пак след асеновград посока лъки за 10 години сам видял само 1 път полицай и той авер да е*а !
                Затова даваи координати!

                Коментар


                • #9
                  В началото на Рогошко шосе отляво фирма Аскот.

                  Коментар


                  • #10
                    Не съм карал малки шипове но доколкото знам на гумите които имат фабрични дупки същите са еластични и позволяват на шипа да се прибира на вътре при движение на асвалт.
                    Първия път като карах гуми с пирамидки на сняг бях много учуден от факта че като караш с газ колата се държи като на асвалт пуснеш ли обаче газта сцеплението е както при добра зимна гума.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от kinex
                      Не съм карал малки шипове но доколкото знам на гумите които имат фабрични дупки същите са еластични и позволяват на шипа да се прибира на вътре при движение на асвалт.
                      Първия път като карах гуми с пирамидки на сняг бях много учуден от факта че като караш с газ колата се държи като на асвалт пуснеш ли обаче газта сцеплението е както при добра зимна гума.
                      заблуждаваш се, теоритично си прав, че шиповете трябва да се прибират практиката показва друго с шипове си като на кънки по всякакви други настилки освен сняг и лед където трябва да се дава постоянно газ за да оре.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        възможно е да съм в грешка за прибирането.
                        За орането не съм много убеден. Кво могат да орът тия мишки милиметър два. Като ги гледам как тръгват на светофарите на лед. Аз говорех за пирамидки които са четири пет. Ама тва е друга тема.
                        Много е важно каква е гумата на която са сложени шипове. Примерно Гиславед без шипове държи повече от видинка със шипове.
                        А Гиславед с шипове

                        Коментар


                        • #13
                          На Гиславед с тия безброй ламели и мек каучук шипове не трябват, сега Континентал пунаха и 4/4 такава.Аз говоря за Малатеста MPC при която има много по-малко ламели.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шипове-за или против?

                            Темата е старичка, но да попитам в София предлагат ли някъде гуми с шипове имам един Мерцедес с-класа и не може да се кара зимата. Ако някой знае да пише и на ЛС да не се приема за реклама?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шипове-за или против?

                              Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                              Темата е старичка, но да попитам в София предлагат ли някъде гуми с шипове имам един Мерцедес с-класа и не може да се кара зимата. Ако някой знае да пише и на ЛС да не се приема за реклама?
                              Тука, такива екстри, са забранени.
                              Има вериги.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X