Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шипове-за или против?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шипове-за или против?

    Колега кажи, ако знаеш продават ли се някъде отговорността си е моя.

    Коментар


    • #17
      От: Шипове-за или против?

      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
      Колега кажи, ако знаеш продават ли се някъде отговорността си е моя.
      Съжалявам - не знам. И не съм се интересувал, че ако не е добре монтиран си е като куршум за тези след теб.

      Коментар


      • #18
        От: Шипове-за или против?

        Кокаина също е забранен, но някой го продава. Някой го и купува, също на своя отговорност. Търси в тия среди ...

        Коментар


        • #19
          От: Шипове-за или против?

          Преди години карах "видинки" с шипове и съм с много добри впечатления .Излитане на шип може да се случи, ако се правят форсажи на сух асфалт моето изискване е да изляза от коловозите в квартала което с обикновените зимни гуми и задно предаване не се получава, а за 100 метра да слагам вериги.....

          Коментар


          • #20
            От: Шипове-за или против?

            И като излезнеш и там е почистено до асвалт,гумите ли ще смениш?????????

            поздрави

            Коментар


            • #21
              От: Шипове-за или против?

              Който не е карал не може да му се обясни от клавиатурата...

              Коментар


              • #22
                От: Шипове-за или против?

                Па и шиповете ги слагаха в гумени гуми. В пвц-то на сегашните кво ще ги държи ...

                Коментар


                • #23
                  От: Шипове-за или против?

                  Така е ама и сега произвеждат, но не знам дали се внасят в нашата разчистена и уредена държава в която очакват да изчистя с лопата 100 метра квартална улица и т.н.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шипове-за или против?

                    За 100 метра 1 месец в годината не си струва да си причиняваш това.
                    В Баумакс продават луга. Едно чувалче от 25 кила по спомен беше 10 лева. Ще ти реши проблема до пролетта. Пък и цялата махала ще ти е благодарна
                    П.П. Може и с обикновена готварска сол от магазина.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шипове-за или против?

                      Шиповете помагат на лед, не в киша. Продават се гуми с шипове: http://www.gumi.bg/tires/view_detail/11955
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шипове-за или против?

                        При нас(Канада) продават гуми с фабрични отвори за шипове. Шипове в ибей(по темата) колкото искаш. Просто търсиш snow tire studs.
                        Набиването им върху гумата става с пистолет (захранва се с въздух) и май се мажат със смазка (масло). Има клипове в ютуб за който му е любопитно.
                        Разрешени са за каране(при нас) по спомен от Октомври до Април (не претендирам за прецизност) и май за различните провинции регулацията е различна.
                        С две думи хората си ги карат спокойно и не съм чул за хвърчащи шипове. Виж да хвърчащи камъни знам много. Даже има провинции където предните стъкла са масово напукани.
                        Когато кола с шипове мине покрай теб при сух асфалт има специфичен шум(шумни са).
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шипове-за или против?

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Шиповете помагат на лед, не в киша. Продават се гуми с шипове: http://www.gumi.bg/tires/view_detail/11955
                          То кишата или по-скоро снегът не е проблем за каращите. Но под него в коловозите е лед.
                          Едно време (май още не бяха забранени) ми изпаднаха чифт гуми с шипове. Като поведение на сняг и лед бяха чудесни, макар че зимата тогава беше ялова - не като сегашната. Но за един сезон 3 пъти ходих на гумаджия и всеки път диагнозата беше, че шип е пробил гумата навътре. А по едно време шиповете на гумите свършиха.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шипове-за или против?

                            Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                            Който не е карал не може да му се обясни от клавиатурата...
                            Какво да обясняваш? На лед и утъпкан сняг с шиповете е добре. Като излезеш на асфалт - хич. По-старите кучета, които в казармата са носили чепици с цинти, набити в гьона, знаят за какво става дума.

                            С шипове сцеплението на твърда настилка е зле, а шумът е много повече. Ако се карат повече на гол асфалт, шиповете не живеят дълго - износват се или изпадат.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шипове-за или против?

                              Преди три дни сложих на Нивата гуми с шипове заради снега.Днес пътищата се очистиха и трябва да ги свалям. Аз имам един въпрос към колегите. Гумите с шипове са Видинки почти нови. Дайте ми акъл може ли да извадя шиповете защото гумите са с много хубав грайфер и мога да ги ползвам няколко години. От три години имам нивата, купих я с два комплекта гуми с джанти. Сега за първи път се наложи да сложа комплекта с шипове. За ден два просто не са ми необходими. А ако има някой колега да търси такива продавам ги. Да ми се обади на 0888 422624 . Няма защо да събират прахоляка. Между другото през лятото се опитах да вадя шиповете. Използвах какви ли не инструменти но успях с голям зор да издърпам десетина. Китайска работа . Не си струва мъките. Все пак може и да има начин който не ми е известен. Или вадя шиповете или ги продавам.
                              Последно редактирано от Кити; 15-02-12, 15:30. Причина: грешка

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шипове-за или против?

                                Именно заради такъв сценарий писах:
                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                За 100 метра 1 месец в годината не си струва да си причиняваш това...
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X