Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Teч на двигателно масло!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Teч на двигателно масло!

    Колеги имам теч на масло ,пада се точно под двигателя.Само когато се кара колата се наблюдава,когато спра някъде и започва да капе,не много ,но е неприятно.Когато запаля колата и работи на място нищо не забелязвам.Сменил съм оплътнението на масленото радиаторче,нов датчик на маслото ,капака на картера е с нова гарнитура и нов специален силикон(перфектно оплътнен),сменени са и маркучетата по които се движи ДВГ масло!Питам ви къде още да гледам за течове,просто съм се хванал за главата,не можем да намерим откъде тече и това си е!Дайте идея от какво може още да е или поне майстор който да се справи с проблема!Мерси!

  • #2
    До: Teч на двигателно масло!

    Хмм, не съм сигурен, но мисля, че Ферозата няма маслен радиатор.

    Иначе къде капе?
    Ако защитната ламарина си е на място най-добре я махни и се ориентирай по местоположението на покапалото масло.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      До: Teч на двигателно масло!

      Намира се пред масления филтър и не е точно типичния маслен радиатор,но играе същата роля.Кофтито е,че перката на виското раздухва маслото и отдолу като се погледне почти всичко е омаслено.Затова е доста друдно да го диагностицираме.А корите отдолу съм ги махнал от 2 месеца!

      Коментар


      • #4
        До: Teч на двигателно масло!

        да не би да е от датчика
        да не си го затегнал или нещо подобно

        Коментар


        • #5
          До: Teч на двигателно масло!

          Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
          Намира се пред масления филтър и не е точно типичния маслен радиатор,но играе същата роля.Кофтито е,че перката на виското раздухва маслото и отдолу като се погледне почти всичко е омаслено.Затова е доста друдно да го диагностицираме.А корите отдолу съм ги махнал от 2 месеца!
          Нафта, водоструйката, палиш и гледаш.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            До: Teч на двигателно масло!

            Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
            да не би да е от датчика
            да не си го затегнал или нещо подобно
            Датчика го сменихме,стария беше завит малко хлабаво,но и след смяната проблема си остана.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              До: Teч на двигателно масло!

              Кофтито е,че като работи на място не капе.Трябва да се кара и когато спра тогава прокапва.Просто ми е чудно какво още може да има като чарк ,от който да капе или да се получи теч.Както каза Taran,на който съм му много благодарен,вече сменихме мсления датчик с нов ,но проблема остана.Междудругото Taran-e ще пусна снимки на джипа с новия багажник и бокса отгоре!Справил си се чудесно,пак ти благодаря!

              Коментар


              • #8
                До: Teч на двигателно масло!

                Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                Кофтито е,че като работи на място не капе.Трябва да се кара и когато спра тогава прокапва.Просто ми е чудно какво още може да има като чарк ,от който да капе или да се получи теч.
                В такъс случай - сигурен ли си, че е двигателно? Да не капе преден диф или раздатката и да се стича напред?
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  До: Teч на двигателно масло!

                  Да не е семеринга на коляновия вал?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Teч на двигателно масло!

                    и от перката да го издухва някаде назад по двигателя

                    Коментар


                    • #11
                      До: Teч на двигателно масло!

                      Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
                      Да не е семеринга на коляновия вал?
                      Ако е от семерингите на коляновия, ще тече и когато работи на място.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Teч на двигателно масло!

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Ако е от семерингите на коляновия, ще тече и когато работи на място.
                        Това ми говори, че не е двигателно в този случай.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Teч на двигателно масло!

                          Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
                          Това ми говори, че не е двигателно в този случай.
                          Именно. Само, че доколкто си спомням, ферозките бяха с трансмисионно масло в ск.к. и останалата железария, пък то пущината си личи.
                          Единственото, което ми идва на ум (ако все пак не е трансмисионно маслото дето тече), е да тече от някъде от високо и да му трябва малко време да се стече до асфалта. Или да се събира някъде... не може да е чак такава мистика
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Teч на двигателно масло!

                            Семеринг на колянов вал или семеринг на разпределителен вал - отпред или отзад. Или от капака на клапаните, но се съмнявам - доволно добре е направен. Може да тече под капака на ангренажния ремък, и да излиза от където си намери, понеже и той има уплътнение.

                            Това че тече само когато я караш не отхвърля хипотезата за семеринг. Просто когато я караш налягането на маслото е по-високо за по-дълго време.

                            Сигурно ли е че не тече от филтъра? Опитайте да го стегнете малко повече. Понякога са с калпави уплътнения.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Teч на двигателно масло!

                              Значи,и двата семеринга на коляновия и на разпределителния вал за сменени с оригинални такива.Винаги проверяваме да не би да тече от тях,но са сухи.Отваряме капака на ангренажа,за да видим за семеринга на разпр. вал,но си е сухо пусто да остане.Иначе съм сигурен ,че е ДВГ масло,след пробрг от 2000 км.,ми липсваше около 1л. масло

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X