Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслото...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маслото...?

    Известно време след смяна на двиг. масло на Витара 1.6 8кл. 93 г. реших да го погледна и...на мин ! Изминати са малко км
    Засякох ги, след 7-800 км отново е на мин..
    Визуално кожуха на съедин го виждам омаслен... Някакви предположения ?
    Нямам стари наблюдения, купих я миналия септември и съм я карал много малко в снега
    Николай
    VITARA 1.6, 93 къса кабр
    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

  • #2
    До: Маслото...?

    Кога каза, че сменено и с какво?
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #3
      До: Маслото...?

      Задния семеринг на коляновия вал?

      Коментар


      • #4
        До: Маслото...?

        Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
        Известно време след смяна на двиг. масло на Витара 1.6 8кл. 93 г. реших да го погледна и...на мин ! Изминати са малко км
        Засякох ги, след 7-800 км отново е на мин..
        Визуално кожуха на съедин го виждам омаслен... Някакви предположения ?
        Нямам стари наблюдения, купих я миналия септември и съм я карал много малко в снега
        Щом има омасляване откъм съединителя, принципно трябва да е прецакан семеринга на коляновия вал. Не съм запознат с Витара, но трябва да се свали съединителя и маховика, след това се сменя семеринга. Не знам как е зацепена скоростната кутия на Витара, но ще ти се отвори бая ремонт. Съжалявам.

        Коментар


        • #5
          До: Маслото...?

          Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
          Известно време след смяна на двиг. масло на Витара 1.6 8кл. 93 г. реших да го погледна и...на мин ! Изминати са малко км
          Засякох ги, след 7-800 км отново е на мин..
          Визуално кожуха на съедин го виждам омаслен... Някакви предположения ?
          Нямам стари наблюдения, купих я миналия септември и съм я карал много малко в снега
          Колега и мойта кутия е омаслена аз сам си ги взел семерингите но дано да не ми се налага да ги сменям скоро.На мен ми губи севсем малко ама твоито много повече трябва да ги смениш а ако ги сменяш по добре е да са и двата преден заден.
          Бялото BUZUKI 1.6 8в
          0899368772 ;) 0897229322

          Коментар


          • #6
            До: Маслото...?

            Всички с Витари 1.6 8 клапана преди да сменяте каквото и да е почти във всички случай когато е омаслена скоростната кутия е от едно и също място а то е фланеца на редуктора на делкото той е хванат към главата с три винта и има О-пръстен който често се е вкоравил и не уплатнява нищо и на самото делко има но той се прецаква и протича по рядко така,че първо проверявайте там да не вземете да свалите маховика и да се окаже сухо зад него.
            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

            Sofrace Offroad Team

            Коментар


            • #7
              До: Маслото...?

              Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
              Всички с Витари 1.6 8 клапана преди да сменяте каквото и да е почти във всички случай когато е омаслена скоростната кутия е от едно и също място а то е фланеца на редуктора на делкото той е хванат към главата с три винта и има О-пръстен който често се е вкоравил и не уплатнява нищо и на самото делко има но той се прецаква и протича по рядко така,че първо проверявайте там да не вземете да свалите маховика и да се окаже сухо зад него.
              Колега и тук си прав аз на моя го нацапах със червен силикон за гарнитури и спря да олива по кутията и от там но и и от семерингите на коляновия вал.
              Бялото BUZUKI 1.6 8в
              0899368772 ;) 0897229322

              Коментар


              • #8
                До: Маслото...?

                А за Витарата кoлко е нормалния разход на масло за 1000км.?

                Коментар


                • #9
                  До: Маслото...?

                  На моята е от максимума до малко под средата на щеката-без доливане.
                  Предполагам,че ако се кара повече на черно,ще е повече заради повечето мото часове .
                  Слагам 10w40.
                  П.С. Дали за зимата да не го сменя с 5w40 ?
                  Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                  Коментар


                  • #10
                    До: Маслото...?

                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                    А за Витарата кoлко е нормалния разход на масло за 1000км.?
                    Читава витара не течаща от никаде минава 10000км-от смяна до смяна без доливане или с доливане от 0.5-1литър за другите не е ясно.
                    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                    Sofrace Offroad Team

                    Коментар


                    • #11
                      До: Маслото...?

                      Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                      Всички с Витари 1.6 8 клапана преди да сменяте каквото и да е почти във всички случай когато е омаслена скоростната кутия е от едно и също място а то е фланеца на редуктора на делкото той е хванат към главата с три винта и има О-пръстен който често се е вкоравил и не уплатнява нищо и на самото делко има но той се прецаква и протича по рядко така,че първо проверявайте там да не вземете да свалите маховика и да се окаже сухо зад него.
                      Аз затова казвам кожуха..под него не знам
                      А за тожа което казваш ще огледам.. но може би първо да поизмия двиг ! и после ще наблюдавам
                      Николай
                      VITARA 1.6, 93 къса кабр
                      КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X