Страница 46 от 51 ПървиПърви ... 36424344454647484950 ... ПоследенПоследен
Резултати 901 до 920 от 1005

Тема: Качествата на танк Т-34

Място
    София
    Публикации
    14,440
    Точки (при гласуване)
    33

По подразбиране От: Качествата на танк Т-34

Вече толкова се развиха противотанковите ракети от типа на Корнет и Джавелин че е безпредметно за борба с танковете да правиш цяла машина тежаща 20+ тона . Виж за непосредствена огнева поддръжка на различните войскови съединения си върши идеално работа .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    София
    Публикации
    599
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на ЕМО Преглед на публикациите

ПП.Ако си спомним върху какво се е потил Айнщайн-Е е равно на ЕмЦе квадрат.Сиреч-Енергията е равна на Масата по Ускорението(последното на квадрат).Т.е. ако увеличим ускорението двойно, увеличаваме енергията(на проектила) ЧЕТВОРНО...
    Първо не е тая формула, второ я омаза тотално "с" не е ускорението, трето зависимостта е открита преди Айнщайн. Прочети за кинетичната енергия.

Място
    София
    Публикации
    1,818
    Точки (при гласуване)
    14

Приема се.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!

"... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

Място
    София
    Публикации
    14,440
    Точки (при гласуване)
    33

Някой да е срещал книгата на Ото Кариус тигри в калта преведена на български ? Еще одно событие ударило по нас, как тонна кирпичей: впервые появились русские танки «Т-34»! Изумление было полным. Как могло получиться, что там, наверху, не знали о существовании этого превосходного танка?
    «Т-34» с его хорошей броней, идеальной формой и великолепным 76,2-мм длинноствольным орудием всех приводил в трепет, и его побаивались все немецкие танки вплоть до конца войны. Что нам было делать с этими чудовищами, во множестве брошенными против нас? В то время 37-мм пушка все еще была нашим сильнейшим противотанковым оружием. Если повезет, мы могли попасть в погон башни «Т-34» и заклинить его. Если еще больше повезет, танк после этого не сможет эффективно действовать в бою. Конечно, не очень-то обнадеживающая ситуация!
    Единственный выход оставляло 88-мм зенитное орудие. С его помощью можно было эффективно действовать даже против этого нового русского танка. Поэтому мы стали с высочайшим уважением относиться к зенитчикам, которым до этого от нас доставались лишь снисходительные улыбки.

Място
    София
    Публикации
    4,812
    Точки (при гласуване)
    16

Щом цитираш избирателно, ще пусна и аз нещо. Ако някой има желание и възможност да го чете -https://frontstory.ru/memoirs/germany/otto-carius/

П.П. Доколкото знам, книгата на Кариус не е превеждана на български. Преди време се намираха с голям късмет спомените на Хайнц Гудериан в два тома под заглавието "Внимание, танкове!"
    Последно редактиран от коко келеша ; 13-01-18 в 14:03
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге.
    Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    18,698
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    42

Той на руски е превеждан през английски ако не бъркам.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    София
    Публикации
    14,440
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    Щом цитираш избирателно, ще пусна и аз нещо. Ако някой има желание и възможност да го чете -https://frontstory.ru/memoirs/germany/otto-carius/

П.П. Доколкото знам, книгата на Кариус не е превеждана на български. Преди време се намираха с голям късмет спомените на Хайнц Гудериан в два тома под заглавието "Внимание, танкове!"
    Трудно се цитира цяла книга

Място
    София
    Публикации
    1,818
    Точки (при гласуване)
    14

Хи-хи.В момента дочитам том 1-ви.Има ново издание(2016-та).Заедно с тях си поръчах и "Проиграни победи" на Манщайн(пак в два тома), ама пусто време-все не стига.
    65,00 кинта за четирите тухлета заедно с доставката.

ПП.Иде реч за "Внимание танкове-спомени на войника"-книгата писана след ВСВ, а не за "Внимание танкове"(онази от преди ВСВ-идеологията на блицкрига).
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!

"... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

Място
    София
    Публикации
    14,440
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на ЕМО Преглед на публикациите
    "Внимание танкове"(онази от преди ВСВ-идеологията на блицкрига).
    То тя е в основата на всички съвременни военни доктрини . Да млатиш противника два пъти по бързо от колкото той е в състояние да се прегупира и докара подкрепления .
    Щом цитираш избирателно, ще пусна и аз нещо. Ако някой има желание и възможност да го чете -
    Човека си го казва многократно в прав текст единствения танк от който ги е било страх от първия до последния ден на войната е Т 34 . И че дори и с четворката няма нито един унищожен руски танк . Явно е голям късметлия щото на практика цялата му бойна биография е преди Т 34/85 и ИС 2 да станат масови . След като го раняват на практика повече не е участвал в интензивни бойни действия .
    Последно редактиран от sek.1 ; 15-01-18 в 05:45

Място
    Копривщица
    Публикации
    13,404
    Точки (при гласуване)
    40

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    И че дори и с четворката няма нито един унищожен руски танк... ...ИС 2 да станат масови
    Нищо такова не казва - човекът е скромен и отклонява формулировката: "Вие (значи лично той) колко танка...". Държи, че победите му са дело на целия екипаж. Колкото до ИС - казва, че се е оказал (според него де) ненужен и че никога не е виждал такъв в движение.
    Последно редактиран от davc ; 15-01-18 в 11:43
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Място
    София
    Публикации
    4,812
    Точки (при гласуване)
    16

Той "почти" нищо не казва и за 152мм Зверобой - ако не те помете с първия изстрел го брой за труп. Верно е, че казва и друго - екипажът на Т-34 може да играе карти даже и ако стреляме по него. Обаче това се отнася за периода, когато е бил с Pz 38t.
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге.
    Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    Бургас
    Публикации
    717
    Точки (при гласуване)
    5

Е то както го казваш все едно "Зверобоя" е половината техника в танковия им парк.

Място
    София
    Публикации
    21,803
    Точки (при гласуване)
    80

Той "почти" нищо не казва и за 152мм Зверобой - ако не те помете с първия изстрел го брой за труп. ...
    Е да де, ама СУ-152 са произведени няма и 700 броя. Като ги разпилееш на км фронт ...

Място
    София
    Публикации
    14,440
    Точки (при гласуване)
    33

Той "почти" нищо не казва и за 152мм Зверобой - ако не те помете с първия изстрел го брой за труп. Верно е, че казва и друго - екипажът на Т-34 може да играе карти даже и ако стреляме по него. Обаче това се отнася за периода, когато е бил с Pz 38t.
    Казва си го много точно . Если удавалось атаковать их сбоку, то они становились легкой добычей. Хотя, один раз меня подбила именно самоходка. Это произошло в Нарве. Неожиданно! Я поворачивал налево, а справа выстрелила самоходка. Танк был полностью разрушен. Когда по тебе неожиданно попадает 15,2 снаряд – это очень плохо! - Но все-таки, первый подбитый танк вы должны были запомнить?- Первый подбитый танк? Где же это произошло? Ну, во-первых, это не я его подбил, это мой наводчик. Первый танк... Вспомнил. В битве на Ладоге, под Синявино.
    - Это было уже на Тигре?
    - Да, да. На Pz-38(t) и PzKpfw.IV я вообще никого не подбивал. Когда мы воевали на Pz-38(t), экипаж Т-34 мог спокойно играть в карты, даже если бы мы по нему стреляли.
    Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    Нищо такова не казва - човекът е скромен и отклонява формулировката: "Вие (значи лично той) колко танка...". Държи, че победите му са дело на целия екипаж. Колкото до ИС - казва, че се е оказал (според него де) ненужен и че никога не е виждал такъв в движение.
    Нормално него го раняват тежко през лятото на 1944 година когато ИС 2 и Т 34/85 още не са станали масови . Реално тяхното масово производство започва в началото на 1944 година .
    Последно редактиран от sek.1 ; 15-01-18 в 19:47

Място
    Копривщица
    Публикации
    13,404
    Точки (при гласуване)
    40

И какво общо има дали били масови, или не, с това дали е виждал, или не ИС в движение, или с това, че държи победите да се отчитат на целия екипаж?

Публикации
    201
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    Дори и М3 на Шърман се е смятало за сравнително слабо оръдие, общо взето съпоставимо с руското Ф-34.
    М3 е по-добро от Ф-34 и с по-качествени боеприпаси постига много по-добра пробиваемост:

Име:  Sherman+vs+Tiger.png
Прегледи: 280
Размер:  109.0 Кб

Късните Шърмани са вече със 76 мм оръдие М1хх...

Място
    София
    Публикации
    14,440
    Точки (при гласуване)
    33

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    И какво общо има дали били масови, или не, с това дали е виждал, или не ИС в движение, или с това, че държи победите да се отчитат на целия екипаж?
    То това е колективен спорт . Един от играчите да не е на ниво всички са пътници . Само че РК с дъбови листа има само за командира . От края на лятото на 1944 година вече и на кралските тигри не им е комфортно срещу Т 34/85 и ИС 2 въпреки че повечето си отиват по технически причини . А екипажите и командния състав не отстъпват вече по качество на германските . Както казва един от класиците количествените натрупвания водят до качествени изменения . Един тигър струва над милион райхсмарки а за производството на кралския отиват около 140 тона стомана и производствения му цикъл е повече от месец . Само цемеритовото покритие се нанася и съхне 3 дни а ефекта от него е никакъв и накрая се отказват от него .
    Последно редактиран от sek.1 ; 16-01-18 в 06:47

Място
    Копривщица
    Публикации
    13,404
    Точки (при гласуване)
    40

А това защо ми го разправяш?

Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

Четох мненията ви и да си призная не прочетох нищо съществено освен общи приказки о . Като човек запознат с историята на производствените технологии мога да кажа , че за времето си 40 години на миналия век Т 34 си високо технологично изделие. Обосновавам като направя аналогия със съвременното автомобилостроене. За заваряването на корпуса на танка е въведена автоматична заваряваща линия под флюс (технологията е открита от академик Патон ) в съвременните автомобилни заводи всичко се заварява автоматично . Усвоена е щампована купола (1000 преса е закупена от Германия преди войната). Трето двигателя не зная колко от вас са правили ремон на двигател на Т34, Аз лично веднъж . В началото на 90 години. След 2000 година дизеловите двигатели масово започнаха да се произвеждат от алуминий с по 4 клапана на цилиндър с директно впръскване с ниска степен на сгъстяване . Очарован бях от простотата и гениалността на изпълнението на гарнитурата на главата . След 2000 година при леките автомобили въведоха металните гарнитури масово. И не последно място в танка не е имало много жици за разлика от немски високо технологични бензинови мотори (на плъховете не им пука , че кабелите са със специална изолация на химичния концерн АЕГ хапват си ги за закуска .

Публикации
    201
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на Mais Преглед на публикациите
    че за времето си 40 години на миналия век Т 34 си високо технологично изделие.

Дори за тогава не е бил, всъщност това някои изтъкват като негов плюс за военно време... Особено зле са отзивите за скоростна кутия, механизми за управление, въздухопречистващи филтри, липса на качествено свързочно оборудване + ниско качество на изработка.

на плъховете не им пука , че кабелите са със специална изолация на химичния концерн АЕГ хапват си ги за закуска .
    Някой ми разказваше, че руснаците специално ги обучавали за такива диверсии...

Страница 46 от 51 ПървиПърви ... 36424344454647484950 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Летящ танк.
    От quadra във форум Въздушни и безвъздушни апарати и машини
    Отговори: 5
    Последно мнение: 05-04-12, 12:36
  2. Пеинтбол ТАНК
    От alex_markov във форум Пейнтбол, организирани игри
    Отговори: 5
    Последно мнение: 12-04-08, 12:04
  3. Танк-дрифт
    От quadra във форум Връзки (links) към външни сайтове