Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Качествата на танк Т-34

    Вече толкова се развиха противотанковите ракети от типа на Корнет и Джавелин че е безпредметно за борба с танковете да правиш цяла машина тежаща 20+ тона . Виж за непосредствена огнева поддръжка на различните войскови съединения си върши идеално работа .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Качествата на танк Т-34

      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

      ПП.Ако си спомним върху какво се е потил Айнщайн-Е е равно на ЕмЦе квадрат.Сиреч-Енергията е равна на Масата по Ускорението(последното на квадрат).Т.е. ако увеличим ускорението двойно, увеличаваме енергията(на проектила) ЧЕТВОРНО...
      Първо не е тая формула, второ я омаза тотално "с" не е ускорението, трето зависимостта е открита преди Айнщайн. Прочети за кинетичната енергия.

      Коментар


      • От: Качествата на танк Т-34

        Приема се.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Качествата на танк Т-34

          Някой да е срещал книгата на Ото Кариус тигри в калта преведена на български ? Еще одно событие ударило по нас, как тонна кирпичей: впервые появились русские танки «Т-34»! Изумление было полным. Как могло получиться, что там, наверху, не знали о существовании этого превосходного танка?
          «Т-34» с его хорошей броней, идеальной формой и великолепным 76,2-мм длинноствольным орудием всех приводил в трепет, и его побаивались все немецкие танки вплоть до конца войны. Что нам было делать с этими чудовищами, во множестве брошенными против нас? В то время 37-мм пушка все еще была нашим сильнейшим противотанковым оружием. Если повезет, мы могли попасть в погон башни «Т-34» и заклинить его. Если еще больше повезет, танк после этого не сможет эффективно действовать в бою. Конечно, не очень-то обнадеживающая ситуация!
          Единственный выход оставляло 88-мм зенитное орудие. С его помощью можно было эффективно действовать даже против этого нового русского танка. Поэтому мы стали с высочайшим уважением относиться к зенитчикам, которым до этого от нас доставались лишь снисходительные улыбки.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Качествата на танк Т-34

            Щом цитираш избирателно, ще пусна и аз нещо. Ако някой има желание и възможност да го чете -https://frontstory.ru/memoirs/germany/otto-carius/

            П.П. Доколкото знам, книгата на Кариус не е превеждана на български. Преди време се намираха с голям късмет спомените на Хайнц Гудериан в два тома под заглавието "Внимание, танкове!"
            Последно редактирано от коко келеша; 13-01-18, 13:03.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Качествата на танк Т-34

              Той на руски е превеждан през английски ако не бъркам.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Щом цитираш избирателно, ще пусна и аз нещо. Ако някой има желание и възможност да го чете -https://frontstory.ru/memoirs/germany/otto-carius/

                П.П. Доколкото знам, книгата на Кариус не е превеждана на български. Преди време се намираха с голям късмет спомените на Хайнц Гудериан в два тома под заглавието "Внимание, танкове!"
                Трудно се цитира цяла книга
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Качествата на танк Т-34

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Щом цитираш избирателно, ще пусна и аз нещо. Ако някой има желание и възможност да го чете -https://frontstory.ru/memoirs/germany/otto-carius/

                  П.П. Доколкото знам, книгата на Кариус не е превеждана на български. Преди време се намираха с голям късмет спомените на Хайнц Гудериан в два тома под заглавието "Внимание, танкове!"
                  Хи-хи.В момента дочитам том 1-ви.Има ново издание(2016-та).Заедно с тях си поръчах и "Проиграни победи" на Манщайн(пак в два тома), ама пусто време-все не стига.
                  65,00 кинта за четирите тухлета заедно с доставката.

                  ПП.Иде реч за "Внимание танкове-спомени на войника"-книгата писана след ВСВ, а не за "Внимание танкове"(онази от преди ВСВ-идеологията на блицкрига).
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Качествата на танк Т-34

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    "Внимание танкове"(онази от преди ВСВ-идеологията на блицкрига).
                    То тя е в основата на всички съвременни военни доктрини . Да млатиш противника два пъти по бързо от колкото той е в състояние да се прегупира и докара подкрепления .
                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Щом цитираш избирателно, ще пусна и аз нещо. Ако някой има желание и възможност да го чете -
                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Човека си го казва многократно в прав текст единствения танк от който ги е било страх от първия до последния ден на войната е Т 34 . И че дори и с четворката няма нито един унищожен руски танк . Явно е голям късметлия щото на практика цялата му бойна биография е преди Т 34/85 и ИС 2 да станат масови . След като го раняват на практика повече не е участвал в интензивни бойни действия .
                    Последно редактирано от sek.1; 15-01-18, 04:45.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Качествата на танк Т-34

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      И че дори и с четворката няма нито един унищожен руски танк... ...ИС 2 да станат масови
                      Нищо такова не казва - човекът е скромен и отклонява формулировката: "Вие (значи лично той) колко танка...". Държи, че победите му са дело на целия екипаж. Колкото до ИС - казва, че се е оказал (според него де) ненужен и че никога не е виждал такъв в движение.
                      Последно редактирано от davc; 15-01-18, 10:43.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Качествата на танк Т-34

                        Той "почти" нищо не казва и за 152мм Зверобой - ако не те помете с първия изстрел го брой за труп. Верно е, че казва и друго - екипажът на Т-34 може да играе карти даже и ако стреляме по него. Обаче това се отнася за периода, когато е бил с Pz 38t.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Качествата на танк Т-34

                          Е то както го казваш все едно "Зверобоя" е половината техника в танковия им парк.

                          Коментар


                          • От: Качествата на танк Т-34

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Той "почти" нищо не казва и за 152мм Зверобой - ако не те помете с първия изстрел го брой за труп. ...
                            Е да де, ама СУ-152 са произведени няма и 700 броя. Като ги разпилееш на км фронт ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Качествата на танк Т-34

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Той "почти" нищо не казва и за 152мм Зверобой - ако не те помете с първия изстрел го брой за труп. Верно е, че казва и друго - екипажът на Т-34 може да играе карти даже и ако стреляме по него. Обаче това се отнася за периода, когато е бил с Pz 38t.
                              Казва си го много точно . Если удавалось атаковать их сбоку, то они становились легкой добычей. Хотя, один раз меня подбила именно самоходка. Это произошло в Нарве. Неожиданно! Я поворачивал налево, а справа выстрелила самоходка. Танк был полностью разрушен. Когда по тебе неожиданно попадает 15,2 снаряд – это очень плохо! - Но все-таки, первый подбитый танк вы должны были запомнить?- Первый подбитый танк? Где же это произошло? Ну, во-первых, это не я его подбил, это мой наводчик. Первый танк... Вспомнил. В битве на Ладоге, под Синявино.
                              - Это было уже на Тигре?
                              - Да, да. На Pz-38(t) и PzKpfw.IV я вообще никого не подбивал. Когда мы воевали на Pz-38(t), экипаж Т-34 мог спокойно играть в карты, даже если бы мы по нему стреляли.
                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Нищо такова не казва - човекът е скромен и отклонява формулировката: "Вие (значи лично той) колко танка...". Държи, че победите му са дело на целия екипаж. Колкото до ИС - казва, че се е оказал (според него де) ненужен и че никога не е виждал такъв в движение.
                              Нормално него го раняват тежко през лятото на 1944 година когато ИС 2 и Т 34/85 още не са станали масови . Реално тяхното масово производство започва в началото на 1944 година .
                              Последно редактирано от sek.1; 15-01-18, 18:47.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Качествата на танк Т-34

                                И какво общо има дали били масови, или не, с това дали е виждал, или не ИС в движение, или с това, че държи победите да се отчитат на целия екипаж?
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X