Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: От: Качествата на танк Т-34

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    О да, 41 и 44 т34 е съвсем различен
    В това сигурен ли си или е преразказ по картинки. Колко пъти си виждал такова дори и на паметник.

    Коментар


    • От: Качествата на танк Т-34

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      от лятото на 1943 натам руснаците минават в настъпление и повредената в бой техника остава на тяхна територия и се връща в заводите за ремонт след което обратно в строя .
      Леко встрани от темата, но на мен ми е интересно как е била организирана тиловата работа по време на войната. Тила, макар и не толкова зрелищен колкото фронта, е може би с повече принос за победата или загубата на сражения, операции и войни.
      Всичко и навсякъде се върти около фронта, самите битки, тактиките, героизма(или позора) на войниците и командиите им, но за да има фронт, за да се поддържа боеспособност-трябва да се осигури храна на войниците, зоб на конете, и ГСМ за техниката. Освен това муниции, дрехи, шанцов инструмент, и всякакви дреболии от битов характер(сапун, конци, игли и прочее дреболии) са си дело важно и неотложно, ако се иска армията да е в кондиция и да бие врага.
      Но нали не е героично и зрелищно-тила е силно пренебрегнат.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • Re: Качествата на танк Т-34

        Ами Коле нас на ученията ни оставяха гладни и жадни. Тъй като тактиката е наследена от време оно съм сигурен, че е било още по зле. По танковете обикновенно има накачулени палатки, печки, кюнци, а бе идилия, всичко е с качество под санитарния минимум. Сигурен съм че е било много тежко.
        Яли сме бисквити с лютеница и халва, а съм сигурен че по време на ВВ2 биха ни завидели.

        Коментар


        • От: Качествата на танк Т-34

          Не е пренебрегнат - световно известни сме.
          Афганистан...

          Коментар


          • От: Качествата на танк Т-34

            Дани, това го знам, аз съм го преживял почти същото, само без забравянето за храна. Поне това беше редовно. С какво ни хранеха е друг въпрос, но винаги е било калорично и засищащо, и го е имало навреме. Почти де. Закъснения от час-два са дразнещи, но не представляват никакъв проблем.
            Но това на учения, в мирно време. Сигурен съм, че ако се спечеше положението-щяхме да сме голяма, голяма трагедия.

            Но на война, и то сериозна, не можеш да виодиш сериозни действия без почти всико в тила да ти е наред. Е, в първите месеци явно руския тил е бил много зле, но после няма как да са настъпвали, и то сериозно, без сериозен тил. От подготовката на операциите зависи как ще протекат, а подготовката се осигурява от доставките на всичко което е нужно. От ракети за катюшите, до иглите и конците за гимнастьорките.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Качествата на танк Т-34

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Не е пренебрегнат - световно известни сме.
              Афганистан...
              Бил си там и знаеш или просто, така...
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • От: Качествата на танк Т-34

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ..
                Но нали не е героично и зрелищно-тила е силно пренебрегнат.
                Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                Бил си там и знаеш или просто, така...
                Не, не съм бил точно там, но отговора ми е в потвърждение на поста на Колето.
                Знам, че ти си бил там.

                Иначе - да, то тук всичко е просто така.

                Коментар


                • От: Качествата на танк Т-34

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Леко встрани от темата, но на мен ми е интересно как е била организирана тиловата работа по време на войната. Тила, макар и не толкова зрелищен колкото фронта, е може би с повече принос за победата или загубата на сражения, операции и войни.
                  Всичко и навсякъде се върти около фронта, самите битки, тактиките, героизма(или позора) на войниците и командиите им, но за да има фронт, за да се поддържа боеспособност-трябва да се осигури храна на войниците, зоб на конете, и ГСМ за техниката. Освен това муниции, дрехи, шанцов инструмент, и всякакви дреболии от битов характер(сапун, конци, игли и прочее дреболии) са си дело важно и неотложно, ако се иска армията да е в кондиция и да бие врага.
                  Но нали не е героично и зрелищно-тила е силно пренебрегнат.
                  Аз лично бих сложил сред една от основните причини германците да загубят войната точно това . Представи си че трябва да закараш влак с боеприпаси да речем от Щтудгарт до Москва . Трябва да минеш през цяла Германия цяла Полша и от там да влезеш в Русия . Цялата промишлена и ЖП инфраструктура на Германия денонощно се бомбардира от съюзниците а на територията на СССР действат много партизански отряди . Процентно вероятността да стигне цял влака е много минимален . На територията на Русия релсовия път е друг стандарт точно по тази причина . В това отношение руснаците са облагодетелствани . Местят практически цялата военна промишленост зад Урал където са недосегаеми за немската авиация . Пътя е много но е безопасен . Германците прилагат тактиката на изгорената земя в окупираните територии на СССР и от там на практика не могат да се снабдяват с хранителни продукти та и тях трябва да ги возят от Европа . В днешно време логистиката е не по малко важна за победата от самата воюваща армия . Просто армията стана много технологична и без поддръжка практически не може да работи . Американците за това печелят навсякъде . Още от втората световна са оценили правилно ролята на логистиката и са много добри в нея . За десанта в Нормандия зад всеки американски войник стоят по над 4 тона различни товари спомагателна техника и оборудване . Колегите от форума които са ходили по мисии казват че в американските бази има от пиле мляко . За нашата армия какво да кажа знаеш песента Велик е нашия войник та там има един пасаж измокрен ; гладен ; уморен . Защо аджеба трябва да си измокрен ; гладен и уморен автора на песента не казва . Дали ще си по боеспособен при тези обстоятелства ? Едва ли . На времето като излизахме на занятие полевата кухня излизаше ако занятието е по дълго от една седмица . През тази седмица ни хранеха с консерви сутринта старшината ти мята един хляб и три консерви и се оправяш . И ние се оправяхме обикновено наблизо все имаше някое село та да си купиш нещо или да завъртим някой бартер туба с нафта или бензин за месо ; сланинка и ракия
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Качествата на танк Т-34

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Но нали не е героично и зрелищно-тила е силно пренебрегнат.
                    Винаги е бил пренебрегван относно ликвидирането му.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Качествата на танк Т-34

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Винаги е бил пренебрегван относно ликвидирането му.
                      Напротив съюзниците влагат страшно много средства и усилия да ликвидират тила на германците и успяват . Германците опитват с подводници и постигат доста добри резултати но не стигат . Не успяват да затворят морското снабдяване на Англия .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Качествата на танк Т-34

                        По празниците почти сигурно ще говоря с кемаф и командир, служили по 3г около 50-55г.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Качествата на танк Т-34

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Напротив съюзниците влагат страшно много средства и усилия да ликвидират тила на германците и успяват . Германците опитват с подводници и постигат доста добри резултати но не стигат . Не успяват да затворят морското снабдяване на Англия .
                          Говоря за нашия, ,,руския" тил. Па и баш нашия. И не само заради спора. Просто разстрел.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Качествата на танк Т-34

                            Силно бягате от темата.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Re: От: Качествата на танк Т-34

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              В това сигурен ли си или е преразказ по картинки. Колко пъти си виждал такова дори и на паметник.
                              Не, както обикновено приказвам колкото да не заспя

                              41
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800px-T-34_model_1941_in_Kubinka_Tank_Museum.JPG
Прегледи:1
Размер:87.1 КБ
ID:5748943

                              44


                              ПП Не разбирам почему ад хоминем е любим похват? Дори при Готлиб не работи, а той си вади хляба с това.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Качествата на танк Т-34

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Напротив съюзниците влагат страшно много средства и усилия да ликвидират тила на германците и успяват . Германците опитват с подводници и постигат доста добри резултати но не стигат . Не успяват да затворят морското снабдяване на Англия .
                                Руснаците са изгорили земята (си) още много преди германците да стъпят на нея (та те и да са възнамерявали, просто са нямали възможността). А тилът на руснаците, не бил толкова зад Урал, колкото през Мурманск и Персия.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X