Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на возило за околосветско пътешествие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на возило за околосветско пътешествие

    Ей, много ме радва как зажужава форума като му се пусне такава тема
    Не мисля, че бюджета е толкова малък, нито, че някоя от споменатите машини "не може да се намери". Да, повечето патроли и 80-тки са на по 500 хил. и отгоре, но който иска да му покажа купен миналата година Y60 TD42 на 150 к.км. да се обади...
    Среден разход на дизел 10.5 е може би една идея под реалистичния, но по близо от 15 или 30... Все пак става дума за 80% асфалт, 10%... да го наречем макадам и 10 % офроуд - е ако за едните 10 % разхода се качи на 15, а за другите на 30, то средния разход ще клони към 12-13 л/100 км. Условията за това са :
    1. Дизелов двигател, достатъчно голям за да не го натоварва натоварената машина - опита показва, че при еднакви машини с еднакви гуми и много натоварени по-големия двигател харчи доста по-малко... От мой опит го казвам
    2. Ръчна скоростна кутия - не казвам, че е по-добро решение (но не е и по-лошо), казвам, че води до по-нисък разход на гориво
    3. Парт тайм - отново не казвам, че е по-добро решение (но отново не е и по лошо), казвам, че води до по-нисък разход на гориво
    4. Умерено големи гуми, най вече не прекалено широки (33х10.5х15; 235/85/16; 255/85/16)
    5. Поддържане на разумна скорост по шосе - 80-90 км/ч е границата на разумното за такива машини
    Англия е добър източник на сериозни "донори", не знам какво е мнението Ви за десните волани, но при околосветско пътешествие на много места ще сте от правилната страна Има и друг екзотичен вариянт - да започнете пътешествието от Япония като закупите автомобила от там
    Toyota Land Cruiser 73, 75, 78 1HZ (4.2 D) - от Англия, Германия, Швейцария (или Япония ) - несъмненото предимство на този избор е, че във всички (забити) части на света е по-разпространен от всичко останало (много по-разпространен) и почти всичко им е еднакво.
    Nissan Patrol Y60 LWB TD42 - От Англия или от където случайно се появи, вкл. и България - не само според мен това е по tough машина от всяка друга
    Land Rover Defender - не отговаря на някои от горите условия, но не може да бъде отхвърлен с лека ръка
    Toyota Land Cruiser 80 - по-добрия избор, ако парите не са проблем

    ПП - От мен имате съдействие когато стигнете до окомплектоване на аптечка за първа помощ
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #77
      От: Избор на возило за околосветско пътешествие

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      Land Rover Defender - не отговаря на някои от горите условия, но не може да бъде отхвърлен с лека ръка
      На кое не отговаря?Освен че е доста по-икономичен от тойотите?
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #78
        От: Избор на возило за околосветско пътешествие

        Не отговаря на написаните от мен изисквания : двигателя не е голям (на кубатура) и е фул тайм. Както и на едно от написаните от теб - има турбина. Но това мисля, показва само, че изискванията са си изисквания, но винаги има изключения. Определено смятам, че Дифендъра също е добър избор.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #79
          От: Избор на возило за околосветско пътешествие

          Toyota LC ще свърши работа.
          Ако избереш нея, помисли дали да не се свържеш с вносителя или поне с някой от дилърите за да спонсорство срещу реклама
          Марката е силна в България и могат да ти подготвят колата, някой лев + контакти със сервизите по маршрута.
          Това което ще вложат е доста под цената на стандартните реклами които излъчват,

          Коментар


          • #80
            От: Избор на возило за околосветско пътешествие

            Тойото в България вече не е това, което беше. То си личи и от резултатите...
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #81
              От: Избор на возило за околосветско пътешествие

              Не разбрах какво имаш впредвид, но мисля че си струва да се опита връзка с Тойота
              В крайна сметка в най-лошия случай колегата ще обиколи света с рекламен надпис на колата...

              Коментар


              • #82
                От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                Всички си четем и говорим, но къде отиде човекът пуснал темата...
                Някакво развитие ?
                .

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                  Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
                  Всички си четем и говорим, но къде отиде човекът пуснал темата...
                  Някакво развитие ?
                  Може би в момента продава сайтовете за запознанства. Това не е акт, а процес !
                  Във всеки случай ме впечатли намерението му да разпродаде всичко, да напусне лесния живот и да поеме пътя на предизвикателството.
                  Както и повечето от нас между впрочем правим на няколко години.
                  Не от друго, а то скука.

                  P.S. Пийни една среднощна бира в Сохо и за мен !
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                    Здрасти на всички, малко ми е неудобно да пиша първи пост в тази тема точно, понеже в света на джипките съм зелен ... до сега се занимавах със спортни коли, но манията по джипките почва да ме удря и мен. Винаги съм си мечтал и аз за круиз ... но корабен, по вода ... тази тема ме накара да се замисля, не е ли по-егзотичен и интересен варианта по суша.Чудя се не е ли по-удачен варианта това да се случи с чисто нов джип нисък клас ... след като говорим за 70-80% първокласен път ... и останалото не до там трудно трасе. Дали пък една чисто нова Лада Нива дълга база няма да свърши работа ... частите в Азия няма да са проблем.И все пак говорим за нова кола ... какво може да и се случи за този пробег освен да смени няколко наклатки ... евентуално дискове ... и такива дежурни ремонти, за които може да си носи резервните части от тук и дори да не може сам да си ги смени ... навсякъде биха се справили. Все пак с нова кола си спестяваш сложните ремонти.Предполагам и от към гуми ще мине по-евтино с Нивата... гориво също. А и с чисто нова кола може да се разбереш за спонсорство с вносителя ... ще си направят страхотна реклама ... може да окажат и съпорт и с части.Тук идва момента, че не знам много за Нивата ... може да се разсича от 100км шофиране по паваж ... нямам идея... по-запознатите да споделят дали би се справила с подобен прехот след като говорим за 70-80% първокласно трасе.

                    Другия вариант ... чисто нов по-висок клас джип на лизинг ... но там не знам как стоят нещата с излизането в чужбина с кола на лизинг ... предполагам пак може да се стигне до решение с лизинговата компания и вносителя. Правиш им силна реклама все пак!А като се върнеш джипа се продава на търг ... нищо чудно някой играч да плати за него дори повече от колкото струва като нов ... Или да си го вземат обратно да седи на някоя витрина с куп снимки от круиза...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                      Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                      Дали пък една чисто нова Лада Нива дълга база няма да свърши работа ... частите в Азия няма да са проблем.И все пак говорим за нова кола ... какво може да и се случи за този пробег
                      Какво може да се случи на нова Лада Нива за такъв пробег? По-добре не питай!!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                        Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                        .... Дали пък една чисто нова Лада Нива дълга база няма да свърши работа ... частите в Азия няма да са проблем.И все пак говорим за нова кола ... какво може да и се случи за този пробег освен да смени няколко наклатки ... евентуално дискове ... и такива дежурни ремонти, за които може да си носи резервните части от тук и дори да не може сам да си ги смени ... навсякъде биха се справили. Все пак с нова кола си спестяваш сложните ремонти.Предполагам и от към гуми ще мине по-евтино с Нивата... гориво също. .........
                        Казваш, че си се занимавал със спортни автомобили ?
                        Околосветско с Лада-Нива е като дрифт с Москвич.
                        Може и да е възможно, но е разрушително .
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Казваш, че си се занимавал със спортни автомобили ?
                          Околосветско с Лада-Нива е като дрифт с Москвич.
                          Може и да е възможно, но е разрушително .
                          От една седмиця гледам Унгария - Камбоджа с три трабанта и полуразпаднал се магарцедес.
                          Забавно е. Върви по Травел чанъл.
                          Младежите са тотално куку и неорганизирани ама явно и така става
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            От една седмиця гледам Унгария - Камбоджа с три трабанта и полуразпаднал се магарцедес.
                            Забавно е. Върви по Травел чанъл.
                            Младежите са тотално куку и неорганизирани ама явно и така става
                            Става само ако е от типа "оцеляване с някой си, някъде си" и с тях се движи цял керван.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                              100 километра по паваж с Нива и ще почиваш после седмица да си наместиш кокьлите,а околосветското ще ти отнеме маааалко повечко време.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на возило за околосветско пътешествие

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Става само ако е от типа "оцеляване с някой си, някъде си" и с тях се движи цял керван.
                                Бе не баш. Или поне това което се вижда е че става. Само трябва да си леко луд и да имаш мерак.

                                http://www.travelchannel.co.uk/serie...t+Trek&ID=1482
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X